Son Dakika
28 Mayıs 2020 Perşembe

ALEVİLER ÇİVRİL’DE VARIZ DEDİ

19 Mayıs 2015 Salı, 20:44

Aleviler, Çivril’de de varlığını göstermek için örgütlendiler.

Çivril’deki aleviler, 15 Mayıs 2015 Cuma günü saat 21:00’da bir etkinlik düzenledi.

Alevilerin düzenlediği etkinliğe, Uşak alevi Kültür Derneğine mensup ALEVİ DEDESİ olarak bilinen Nazmi AYDEDEOĞLU, Çivril Belediye Başkanı Gürcan GÜVEN, bazı belediye meclis üyeleri, AKP ve CHP ilçe başkanları katıldılar.

Çivril’de Alevileri bir araya getiren ve kurulan derneğin başkanlığını yapan Uğur ADAMIR, Çivril ve çevresindeki Alevileri bir araya getirmeyi amaçladık. Bu birlikteliğimizi de dernek çatısı altında gerçekleştirmeye karar verdik. Bundaki amacımızda, Çivril’de yaşayan aleviler arasında dayanışmayı güçlendirmek, sosyal ve kültürel alanda da varlığımızın, farkındalığımızın kabullenilmesini sağlamaktır.  Artık alevi vatandaşlarımızın Çivril’de bir çatı örgütü var. Bu derneğin oluşumuna katkı verenlere, bu etkinliğin oluşmasına katkıda bulunanlara teşekkür ederim dedi.

alevi Gecede bir konuşma yapan Başkan Gürcan GÜVEN’de, “Ülkemizin en güzel özelliklerinden birisi kültürel zenginliklerimizdir. Farklı anlayışlara, hatta farklı inançlara sahip olsak ta, farklılıklarımızın bizlerin gücü olduğunun farkındayız dedi.

Konuşmaların ardından semah gösterileri ile gece devam etti.1*19

Yorum

  1. Anonim

    Ağustos 9, 2018 at 1:13 pm

    kutluyorum

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak