Son Dakika
02 Haziran 2020 Salı

ELMA HEM ÖĞRETECEK, HEM TANITACAK

23 Mayıs 2015 Cumartesi, 20:26

Gürpınar Mahallesi Mustafa Taşdelen Anaokulu müdürü olarak görev yapan Süleyman YANKAYIŞ , öğrencilerine elma ile hem öğretiyor, hemde Çivril’in tanıtımına katkı sağlıyor.

           “Elma Kurdu” adını verdiği proje ile

Çivril Gürpınar Mahallesi Mustafa Taşdelen Anaokulu müdürü Süleyman Yankayış ‘Yeşil Elma Kurdu’ projesiyle okul öncesi öğrencilerinin okumalarını hızlandırırken Çivril’in elmasını da tanıtmayı hedefliyor.

Konu ile ilgili basın toplantısı yapan Ç

ivril İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÖZCAN, genç meslektaşım Süleyman YANKAYIŞ “çocuklarımıza okumayı, resim yapmayı keyifli bir şekilde öğretip el becerilerini geliştirirken Çivril’in elmasını da tanıtan bir proje ile karşımıza geldi.

Bizlerdfe her olumlu projeye destek verdiğimiz işçin, bu projeyi de sonuna kadar destekliyoruz. Öğretmenimiz, hem çocuklarının hızlı öğrenmesini sağlıyor, hemde Çivril elmasının tanıtımına katkıda bulunuyor. Yaşadığımız ilçeye eğitimci olarak bizlerde böyle katkıda bulunabiliriz. Süleyman YANKAYIŞ’ın şahsında karşımıza projelerle gelen tüm meslektaşlarımı kutluyor, onlara desteğimizin süreceğinin bilinmesini istiyoruz dedi.

Projenin sahibi Süleyman YANKAYIŞ,  “Çivril Elma üretiminde Türkiye’de söz sahibi bir ilçe. Elma yetiştiriciliği yapan birçok ilden daha fazla miktarda ve iyi kalitede elma üretimi yapılmasına rağmen bu konuda markalaşamamış bir şehir. Biz bu proje ile çocuklarımıza Türkiye’de en iyi elma üreten merkezlerden birinin Çivril olduğunu öğretmeye çalışacağız” dedi.

????????????????????????????????????

Geliştirilen proje ile hazırlanacak okuma, boyama kitapları ve bilgisayar oyunları ile çocuklara ulaşılacağını belirten Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÖZCAN “proje kapsamında elmayı ve yetiştiği yeri tanıtan okuma ve boyama kitapları ile bilgisayar oyunu hazırlayacağız. İlk etapta Denizli geneli anaokullarına dağıtmayı hedeflediğimiz kitap ve oyun CD lerini daha sonra Ege bölgesindeki anaokullarında dağıtmayı hedefliyoruz. Milli Eğitim Bakanlığının denetiminden sonra vereceği destek ile nihai hedefimiz kitap ve oyunların ülke genelinde eğitim veren tüm anaokullarında her yıl dağıtılması” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak