Son Dakika
30 Mayıs 2020 Cumartesi

İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

06 Ekim 2015 Salı, 05:44
İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

30 Ağustos Orta Okulu tarafından organize edilen İLKÖĞRETİM HAFTASI etkinliği gerçekleşti.

30 Eylül 2015 Çarşamba günü saat 13:30’da 30 Ağustos Orta Okulunda gerçekleşen etkinliğe, Çivril Kaymakamı, Cumhuriyet savcısı, Çivril Belediye Başkan Yardımcısı Salim ALTUNTAŞOĞLU, Milli Eğitim Müdür Vekili, Hayırsever iş adamı Kadir KAMEROĞLU ve daire müdürleri katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından, İLK KONUŞMAYI İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ali KOZK yaptı.

İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ali KOZAK,

“Hepimizin temel vurgusu eğitim; yani öğrenme ve öğretmedir.Bir toplumda çocuğa gösterilen ilgi ve sevgi gelişmişlik göstergesidir. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler bu nedenle bütçelerinin önemli bir bölümünü eğitime ayırmaktadırlar.

Ülkemizin, ATATÜRK’ün hedef gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarabilmek için çalışıyoruz. Bunu gerçekleştirmek, çocuklarımıza vereceğimiz eğitimle olacaktır” Dedi.

ORHAN BURHAN

Konuşma sırası İlçe Kaymakamı Orhan BURHAN’daydı.

Gecikmeli olarak başladığımız öğretim yılını, bir haftalık uzatma ile bitireceğiz. Bu yıl Ülkemizde 18 milyon öğrenci öğrenime başladı. 18 milyon, bir çok komşumuzun nüfusundan fazla. Mesela Bulgaristan’ın nüfusu 7 milyon civarında.Yunanistan’ın ise 11 milyon civarında. Bu iki ülkenin nüfus toplamı kadar kişi, bizde 2015-2016 öğretim yılında okula gidecek. Ülkemizin gücü, bu genç nüfustan kaynaklanmaktadır. Ancak nüfus başlı başına bir şey ifade etmiyor.İnsanımızı eğitebildiğimiz,niteliğini yükseltebildiğimiz takdirde çok daha güzel günlere ulaşmamamız çin hiçbir neden yok.İşte bu noktada yeni bir eğitim ve öğretim yılına başlamanın sevincini yaşıyoruz.

11 BİN ÖĞRENCİ

Bu yıl Çivril’de, 11 bin öğrenci, 70’i ücretli olmak üzere 720 öğretmen ile eğitime daha güçlü olarak başlıyoruz. Eksiklerimiz olmakla birlikte, öğretim için fiziki olanaklarımız Ülkemizin diğer yörelerine göre oldukça iyi durumda. Değerli hayırseverlerimize, İlçemize kazandırdıkları eğitim yuvaları için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Onların katkılarını yanımızda hissetmek, bizim eğitim çalışmalarımıza güç veriyor.

VEDA GİBİ

Görevde bulunduğum bu 4 yılda Çivril’de 8 okulu hizmete sunduk.

Daha bir çok hizmete imza attık diyen kaymakam Orhan BURHAN, adeta veda eder gibiydi.

Fen Lisemiz hizmete açıldı. Fen Lisesinin Çivril’de olması ne kadar önemli. Bunu kavramalıyız dedi.

KAMEROĞLU: OKUL VARDIDA OKUMADIK MI?

Öğretim haftası etkinliğinde bir konuşma yapan Kadir KAMEROĞLU, “ben bu okulda okudum. Başka okul yoktu ve bende okuyamadım. Sabancının dediği gibi OKUL VARDI DA OKUMADIK MI? Diyerek başladığı konuşmasını, yaşamım süresince okullar yapmaya devam edeceğim dedi.

Z KÜTÜPHANE

Daha sonra öğrencilerin okuduğu şiirler ve koronun ardından, 30 Ağustos Orta Okulu Müdürlüğünün 80 bin lira harcayarak gerçekleştirdiği Z  KÜTÜPHANE’nin açılışı yapıldı.,

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak