Son Dakika
19 Kasım 2019 Salı

ANAOKULUMUZ AMACINA UYGUNDUR

09 Ekim 2015 Cuma, 09:10
ANAOKULUMUZ AMACINA UYGUNDUR

“SON DÖNEMLERDE Çivril kamuoyunda bazı ana okullarını içeren; ama tüm anaokullarının töhmet altında bıraktığına inandığımız tartışmalarla ilgili okulumuzu ilgilendiren boyutu açısından kamuoyunu bilgilendirme zorunluluğunu duyduk. Diyen Rasime Kameroğlu Merkez Anaokulu Müdiresi Hatice GÜNGÖREN, okulları, okullarının sosyal etkinlikleri, toplumsal projelere attıklarını söyledikleri imzalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Sayın GÜNGÖREN, şunları söyledi.

Okulumuz, kamuoyunda tartışmaya açılan anaokuları ile hiç kıyaslanamaz.  Bu nedenle, 2015-2016 öğretim sezonu ile ilgili yoğun bir kayıt dönemi yaşadık..6 şube ve 122 öğrenci ile eğitime başladık. Tercih edilen bir okul olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Okulumuzda yarım gün ücreti;100.00 TL,tam gün ücreti ise;200.00 TL dir.Bunun dışında da hiçbir ücret talep edilmemektedir. Okulumuz ve öğretmenlerimizin popüler olmaya değil; yaptığımız eğitimin seviyesi ile mutlu olan kadroyuz.Çocuklarımızın her biri bizlerin nadide çiçekleridir.Onların  sağlıklı olmaları için dengeli bir beslenme,sosyal,matematiksel,sanatsal,içsel,duygusal ve dil gelişimleri sağlanmaktadır.Okulumuzda öğrenci ve veli memnuniyeti ön plandadır.Bizler geleceğin yıldızlarını sağlam temellerle yetiştiriyoruz.

Onun için kamuoyundaki tartışmaları üzerimize alınmadığımız gibi, iddia edilen okullarla karıştırılmamamız bizlere verilen en büyük onurdur diye düşünüyoruz..dedi.

KENDİ GİYEMEYECEKLERİNİZİ BIRAKMAYIN  !

Rasime Kameroğlu Merkez Anaokulu bilindiği üzere geçen kış döneminde geliştirdiği bir proje ile ihtiyaç sahibi olanlar için kumbaralar koyulmuştu. Bu kumbaralara ikinci el kıyafetlerin atılabileceği söylenmişti.Fakat herhalde bir yanlış anlama olduğunu sanıyoruz.Çünkü kumbaralara giyilemeyecek derecede eski,yırtık ve kirli kıyafetlerde bırakılmaktadır.Tabii böyle olunca bu kıyafetler maalesef kimse tarafından alınıp kullanılamamaktadır.Atılan kıyafetlerin yeni,temiz ve ütülü bir şekilde ve poşetin içinde olmasına özen gösterilmesi, öncelikle sevgili Çivril’lilerimizin kendilerine saygı duymalarına ve daha sonrada yaptıkları işin amacına uymasına özen gösterilmesine yarayacaktır. Knedimizin veya evlatlarımızın giyemeyeceği kadar eski ve yırtık olan kıyafetlerin buralara bırakılması, elbette ihityacı olan vatandaşlarımızın da işlerine yaramadığı gibi, onların onurlarını da zedelemektedir. Hiçbir vatandaşımızın kaş yapayım derken göz çıkarmayacağına inanıyoruz. Bu nedenle,Eski ve yırtık kıyafetler amacına ulaşmadığının bilinci ile uygun, temiz giyeceklerimizi gösterilen kumbaralara bırakılmasını hatırlatmak istiyoruz.

Unutmayalım ki,  kıyafetlerimizi  başımızdan atmak için değil,ihtiyaç sahiplerine yararlı olması için bırakalım  kumbaralarımıza..

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak