Son Dakika
25 Mayıs 2020 Pazartesi

OKUL MU?, MALİYE Mİ?

11 Ocak 2016 Pazartesi, 19:58

Ükadir kameroğlulkemizde okulların, eğitim-öğretim yerleri olduğuna inanır, bu güne kadar da öyle kabul ederdik.

Çivril’de bir okuldaki iddiaları duyunca yukarıdaki başlığı atma gereği duyduk.

Kadir Kameroğlu ilkokulunda okuyan öğrenci velilerinin iddiaları şöyle:

“ Okul idaresi, biz velilerden para toplamak için her fırsatı değerlendiriyor !

Folklor parası 20 TL.  şu parası, 10 TL Bu parası 20 TL diye her fırsatta bizlerden para talep eden Kadir Kameroğlu İlkokulu idaresi, velilerin itirazlarına da kulak asmıyor. Biz veliler “Çivril Milli Eğitim Müdürlüğü sizlere hiç para vermiyor mu hocam. Hep bizlerden para istiyorsunuz? Dediğimizde idarenin yanıtı da hazır.

Şöyle diyor okul idaresi.

 “Milli Eğitim Müdürlüğünün elinde para yok. Bizlere para verilmiyor”

BARDAĞI TAŞIRDI

Kadir KAMEROĞLU İlk okulu velileri, son istek bardağı taşıran istek oldu. “Okulun tuvaletleri yapılacak. Her öğrenci 100’er lira getirsin” dediler çocuklarımıza. Bizler Kadir Kameroğlu İlk Okulunun her para isteğini yerine getirecek durumda değiliz. Eğer okul idaresi “para vermeyecekler çocuklarını okula göndermesin” diyorlarsa, bizlere açıkça söylesinler. Bizlerde çocuklarımızı o okuldan alalım. Milli Eğitim Müdürünün kapısına çıkıp, “bizlere parasız okul bulun” diyelim. Diyorlar.

ÖYLE ŞEY OLAMAZ

Çivrilin Sesi Gazetesine iddiaları sıralayan velilerin iddialarını Çivril İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ilettik. İlkçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet ÖZCAN, “her okula para veriyormuşuz da sadece Kadir Kameroğlu İlk Okuluna mı vermiyormuşuz. Yok öyle şey. Böyle para toplandığını bilmiyorduk. Derhal araştırıp gerekeni yapacağız” dedi.

OKUL KALORİFERİ DE YANMIYOR

Şiddetli soğuğun olduğu günlerde okulun kaloriferlerinin de yanmadığını iddia eden veliler, “soğuk günlerde çocuklarımızı okula göndermedik. Veya gönderdiysek te gidip çocuklarımızı geriye getirdik. Her fırsatta para isteyen okul idaresinin, çocuklarımızın sağlığı ve eğitimi ile en azından parayla ilgilendikleri kadar ilgilenmelerini isterdik” dediler.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÖZCAN Çivrilin Sesi Gazetesine, bu konulara hassasiyetinden dolayı teşekkür ederim. Kaloriferi arızalıymış okulun. Derhal müdahale edip konunun takipçisi olduk. Kalorifer sorunu çözüldü. Çocuklarımız rahatlıkla okullarına gelebilirler dedi….

YARI YIL TATİLİ NETLEŞTİ

Öğrencileri ve velileri ilgilendiren  2015-2016 öğretim yılının yarı yıl tatil günleri netleşti.

Buna göre netleşen tarih şöyle: 22 Ocak 2016 Cuma günü başlayacak olan yarı yıl tatili, 8 Şubat 2016 Pazartesi günü ders başı ile sona erecek…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak