başkanyardımcısı başkanBest online blackjack siteÇivrilinsesiyoklamalarıdeğişimbaşkanı uşakalabilirler görevden “beniCasino canadahareket sesiyle
Son Dakika
22 Ocak 2019 Salı

MHP’DE TASFİYE

22 Şubat 2016 Pazartesi, 09:34

MHP, muhalifleri destekleyen teşkilatları görevden aldı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat ÇETİN, aralarında DENİZLİ’nin de bulunduğu Aksaray, Uşak, Kilis ve Denizli’deki teşkilatları kapatma kararı verildiğini açıkladı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat ÇETİN, MHP Denizli, Aksaray, Uşak, Kilis İl, Aksaray Merkez İlçe Teşkilatları ve Denizli İl Başkanı Yasin ÖZTÜRK, Aksaray İl Başkanı, Uşak İl Başkanı, Kilis İl Başkanı, Aksaray Merkez İlçe Başkanı haklarında basın açıklamasında bulundu.

MHP’den yapılan açıklama şu şekilde:“Parti tüzüğümüzün 52. ve 54. maddelerinin tanıdığı yetkiye istinaden; Denizli, Aksaray, Uşak, Kilis İl, Aksaray Merkez İlçe Teşkilatları, MYK’nın verdiği yetkiye dayanarak Başkanlık Divanı tarafından tüzüğümüzün 34. Maddesine göre yeni teşkilat kuruluncaya kadar kapatılmıştır. Bu karar 19/02/2016 tarihinde il başkanlıklarına ve Valiliklere bildirilmiştir. Tüzüğümüzün ilgili maddeleri gereğince disiplin işlemleri de devam etmektedir. Kesin kararın verilmesi akabinde kamuoyu bilgilendirilecektir.” Denildi.

ÖZTÜRK : İl Başkanlığı dediğin Nedir Ki…

         Genel Merkez tarafından görevinden alınıp disipline sevkedilen MHP Denizli İl Başkanı Yasin ÖZTÜRK açıklama yaptı

MHP Denizli İl Başkanı Yasin ÖZTÜRK, “Beni görevden alabilirler ama ülkücülüğü kimse benden alamaz. Biz değişim isterken, tabanı dinledik. Değişim isterken, görevden alınmayı göze aldık. Biz koltuk için bu davayı sürdürmüyoruz. Tüzüğe dayanarak bizi görevden alanlar, tüzük değişikliğine gidip olağanüstü genel kurula gitsin” dedi.

ÖZTÜRK, genel merkez kararının henüz kendisine tebliğ edilmediğini, konuyu basından öğrendiğini sözlerine ekledi.

Çivril İlçe Teşkilatından Genel Merkeze Sert Tepki:

 

        Tabanın sesini duymayıp ülkücülere ”şucu,bucu” yaftası yapıştıranları da Allah’a havale ediyoruz…

MHP Çivril ilçe teşkilatı,MHP Denizli il başkanlığının kapatılmasına sert tepki gösterdi.
MHP Çivril ilçe teşkilatı AKİS HABER’E yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi;

1 Kasım 2015 seçimlerinden sonra ilçe teşkilatımızın yapmış olduğu kamuoyu yoklamaları ve parti tabanımızla yaptığımız istişareler sonucunda MHP Genel Merkezinde bir değişim olması gerektiği kanaatine varılmıştır.

Bu nedenle MHP Çivril ilçe başkanlığı olarak değişimden yana tavrımızı Parti Kurultayının toplanması yönünde imza veren 549 üstkurul delegesiyle ortaya koyduk.Genel Merkezimizin tabanın sesini dinlemek yerine değişim isteyenleri mahkeme kapısını göstermesi ülkücü iradenin yok sayılması anlamına gelmektedir.

Bizler kongre ile geldik,şu anda bizi seçen delege ve üyelerimiz değişim istemektedir.Değişim isteyen teşkilatların kapatılması ve disipline sevk edilmesi ülkücülük ve demokrasi ile bağdaşmamaktadır.Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.Bizler susmayacağızve bu haksızlık karşısında her zaman direneceğiz.
Bizler sadece ve sadece ülkücü iradenin sesiyle hareket ediyoruz.Tabanın sesini duymayıp ülkücülere ”şucu,bucu” yaftası yapıştıranları da Allah’a havale ediyoruz…
????????????????????????????????????

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak