Son Dakika
27 Mayıs 2020 Çarşamba

ÖĞRENME ŞENLİĞİ

26 Mayıs 2016 Perşembe, 06:29

Çivril Kaymakamlığı, Çivril Belediye Başkanlığı  ve Çivril Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa organize ettiği ÖĞRENME ŞENLİĞİ  etkinlikleri, OBEZİTEYE KARŞI PEDAL ÇEVİR  adlı bisiklet sporu ile başladı.

25 Mayıs 2016 Çarşamba günü sabah 9:30’da genç yaşlı her kesimden vatandaşlar, bisikletlerini alarak Kadir Kameroğlu İlk Okulu önünde toplanmaya başladılar. Etkinliğe katılmak isteyenler, bisikletçilerin önlerinde, kiralık bisiklet alabilmek için kuyruk oluşturdular. Çivril Kaymakamı, Çivril Belediye Başkanı,  Belediye Başkan Yardımcıları, Devlet Hastanesi Baştabibi, İlçe Milli Eğitim Müdürü, AKP Çivril İlçe Başkanı,Okul Müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. OBEZİTEYE KARŞI PEDAL çevirenler, Çivril sebze pazarı yanından yola çıktılar. Devlet hastanesi önünden Hükümet Caddesi ve Kızılcasöğüt mahallesine uğrayan bisikletliler, etkinliklerini Cumhuriyet meydanında sonlandırdılar.

ÖĞRENME ŞENLİĞİ

Daha sonra saatler 11:30’u gösterdiğinde, öğrenme şenliği kutlamalarına geçildi. Saygı duruşu ve okunan istiklal marşının ardından sıra konuşmalara geldi. Etkinliğin ilk konuşmacısı Çivril Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÖZCAN idi. Sayın ÖZCAN şunları söyledi.

Birincisini düzenlediğimiz Çivril ÖĞRENME ŞENLİKLERİNE hoş geldiniz. Üç gün sürecek olan ve başlangıçta büyük bir coşkuyla kutlamayı planladığımız öğrenme şenliklerine Kaymakamlığımız, Belediye Başkanlığımız,  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Halk Eğitim Müdürlüğümüz, kamu kuruluşları, Ziraat Odamız, Esnaf Odamız  ve sivil toplum örgütlerinin hepsi bu günün kutlanmasına katkı sağladılar.

Buradaki amacımız,  eğitimi toplumun her kesimine yaymak, her kesimin katkısını almak ve beşikten mezara eğitim etkinliklerini sürdürmektir. Çünkü eğitim, okullarda sadece öğretmenler ve öğrencilerle olan bir etkinlik değildir. Bunun amacına ulaşabilmesi, sonuç alınabilmesi diğer etkenlerin de katkısının ne kadar olduğuna bağlıdır.

Bu şenlikleri düzenlememizin diğer amacı da, içinde bulunduğumuz ortamda kaynaşmayı, dayanışmayı ve yardımlaşmayı en üst seviyeye getirmektir. Tüm planlarımızı, bu amaçlar doğrulturunda etkinliğimizi coşkuyla kutlamak için yaptık. Bunda da başarılı olmak en büyük hedefimizdir…

GÜRCAN GÜVEN

Sayın Mehmet ÖZCAN’ın konuşmasından sonra sıra Çivril Belediye Başkanı Gürcan GÜVEN’e geldi. GÜVEN şunları söyledi:

Bu sene, KAYMAKLAMLIĞIMIZ ÖNDERLİĞİNDE Milli Eğitim, Belediye, tüm sivil toplum örgütleri, halk eğitim merkezimiz ve tüm kurumlarla birlikte ilk defa bir ÖĞRENME ŞENLİĞİ düzenleniyor.

Bundaki amacımız, Halk Eğitimdeki, Okullarımızdaki, esnaflarımızın, çiftçimizin, müziğinden tutunda kuaförüne kadar Çivril’de ne varsa ne öğretiliyorsa hem bunu göstermek, sergilemek, burada sizlerle paylaşmak ve farkındalık oluşturmaktır. Bu etkinliğimizin başlangıcında sabah binlerce kişinin katılımı ile bisiklet turu yaptık. Aslında Çivril’in bisiklet kültürü vardı. Ama  unutulmaya başlamıştı. Onu da hatırlatalım istedik. Katılım güzel oldu bizlerde memnun olduk dedi.

Konuşmaların ardından, öğrenciler  halk oyunu gösterileri sundular türküler söylediler. Daha sonrada stantların açılış kurdelası kesildi.

Stantları gezerken, özellikle iki stant dikkatlerden kaçmadı. İlki, Çivril Ziraat Odasının standı idi.

Çivril Ziraat Odası ilk defa standında Çiftçinin gereksinimi olan sertifikalı fidan bulundurdu. Sertifikalı fidanla çiftçiyi buluşturdu. Çiftçiler bu durumdan memnun olduklarını; Ziraat odasının daha derinlikli çalışmalarını devam ettirmelerini beklediklerini söylediler.

Diğer stant ise, Çivril İmam Hatip Lisesinin standı idi.

İmam Hatip Lisesinin, standını üç bölüme ayırdığı dikkatlerden kaçmadı.

İlk bölümü, standart  verdiği öğretimle ilgili. Diğer stant, pozitif bilimle ilgili çalışmaları içeriyordu. Üçüncü  stant ise İmam Hatip RADYO adını verdikleri, minik radyolarının sergilendiği stant idi.

Etkinliklere vatandaşlarda ilgi gösterdiler…

????????????????????????????????????

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak