MİTİNG TADINDA CHP YEMEĞİ

02 Haziran 2016 Perşembe, 19:42

 

CHP ÇivDSC_8538ril İlçe Örgütü, BİRLİK VE DAYANIŞMA YEMEĞİ yaptı.

Çivril siyasi tarihinin en kalabalık parti yemeği ünvanını eline geçiren Ömer KÖSEOĞLU liderliğindeki CHP Çivril İlçe yönetiminin yemeği 28 Mayıs 2016 Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Başkan Ömer KÖSEOĞLU ve yönetim kurulundaki arkadaşları yemeğe katılanları tek tek kapıda karşıladılar.

CHP Denizli Milletvekilleri Melike BASMACI ve Kazım ARSLAN, Denizlili Parti Meclis üyesi Gülizar Biçer KARACA,  Denizli İl Başkanı Teoman SANCAR,  Yalova Milletvekili Muharrem İNCE ve Milletvekili 10 arkadaşı YEMEĞE KATILANLAR ARASINDA İDİ.

Binleri aşan kalabalığın katıldığı yemek, MİTİNG HAVASINDA COŞKULU İDİ.

AÇIŞ KONUŞMASI ÖMER KÖSEOĞLUNDAN

Yemeğin açış konuşmasını  CHP Çivril İlçe Başkanı Ömer KÖSEOĞLU yaptı. KÖSEOĞLU, partililerine ve konuklarına şunları söyledi.

“Sizlere ilçe yönetimi olarak bu güne değin yaptıklarımızı, yapacaklarımızı anlatmakla konuşma süremi kullanmayacağım. Kısa da olsa sizlere ülkenin genel durumuyla ilgili seslenmek istiyorum. Bir kişinin cehalet, kibir ve doymazlıkla beslenen ihtirası uğruna… Güzelim ülkemizin doğasının, doğal kaynaklarının yağmalanmasına hala göz yumacak mıyız? Cumhuriyetimizin neredeyse bir yüzyıla yaklaşan uygarlık ve çağdaşlık çabalarının heba edilmesine hep sessiz mi kalacağız? Ekonomi, hukuk, siyaset ve kültür birikimimizin yok edilmesini görmezlikten mi geleceğiz? Komşularla, büyük devletlerle ters düşüp, bölgede ve dünyada yalnız kalmayı bir başarı gibi gösterenlere, doğuda emperyalistlerin bir terör örgütü yaratarak, ayrılıkçı politika dayatmasına ve olası bir kürt devleti kurma gayretlerine seyirci mi kalacağız? Ülke halkının din-mezhep-ırk-millet ve nihayet parti siyaseti bazında birbirine düşman edilmesine karşı ‘yeter artık’ diye haykıracak mıyız?

Kısacası Türkiye Cumhuriyeti’nin gözlerimizin önünde çatır çatır yıkılmasına, salt bir kişinin zorbalığından korkarak ‘dur’ diyemeyecek miyiz?

Eğer öyleyse, sahip olduğumuz, doğruluğuna inandığımız fikirlerden vazgeçmeye, hatta bunların tersini savunmaya, emirle karar değiştirmeye, azar işitmeye, işittiğimiz azarları sineye çekmeye, kısacası eşinizin, dostunuzun yüzüne bakamaz hale gelmeye, tarih önünde suçlu olmaya, bazen de ‘dönek’ diye çağırılmaya değer mi?

Bu ülkeyi dış sermayenin içerideki sağ iktidarı bu hale getirdi. Madenler, bankalar, şirketler, limanlar elden gidiyor, kime mi? Emperyalistlere, Araplara.     Bize yalan söyleniyor. Homurdanıyoruz! Hırsızları görüyor, ‘Hırsız var’ diye bağıramıyoruz. Zira diyecekler ki, biz senin kime hırsız dediğini biliyoruz derler ve tutuklarlar.Ordumuzu hapse attılar, seyrettik.Tüm bunları dindarlar yapmadı, aman yanılmayalım.  Dini kullanan fırsatçılar yaptı.

Ulus olmak, ulus-devlet olmak emperyalist politikaların en büyük engeliydi. Bunun için dini kullanan fırsatçılarla uluslar arası sermaye birleşti.

Bunun için ülkemizi hedef alıp parçalıyorlar.  Sakın Atatürk’e sığınmayalım, zira böylesi bir durumda o bize der ki; “Kalkın, ayağa kalkın! Birleşin, savaşın, kurtarın yurdunuzu.Mustafa Kemal’i dinleyelim…»

Konuşmaların sık sık sloganlarla kesilmesi üzerine Başkan KÖSEOĞLU, «Biz Cumhuriyet Halk Partiliyiz. parti disiplinine sahip çıkarız. Burası birlik ve beraberlik yemeği. Birlik ve beraberliğimize gölge düşürecek sloganlar atmayalım» uyarısı büyük bir alkışla karşılandı.

KÖSEOĞLU’nun alkışlarla bitirdiği konuşmasının ardından, Denizli İl Başkanı Teoman SANCAR, Denizli Milletvekilleri Melike BASMACI ve Kazım ARSLAN, Parti Meclis üyesi Gülizar BİÇER KARACA ve Yalova Milletvekili Muharrem İNCE birer konuşma yaptılar.

Miting havasındaki yemekte tüm konuşmacıların konuşmaları sloganlar ve alkışlarla desteklendi.

ÖMER KÖSEOĞLU’NA TEŞEKKÜRLER

Kürsüye çıkan tüm konuşmacılar, “ufukta seçim olmadığı halde bu yemeğe bu kadar katılımın olmasında büyük emekleri geçen CHP Çivril İlçe Başkanı Ömer KÖSEOĞLU ve yönetim kurulundaki arkadaşlarını bu başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ederiz” demekten kendilerini alamadılar…

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak