Son Dakika
19 Kasım 2019 Salı

ÖĞRETİM YILI TÖRENLE BAŞLADI

21 Eylül 2016 Çarşamba, 18:53

2016-2017 Öğretim yılı açılış etkinliği, İsmail ÖZCAN İlk Okulunda yapıldı.

Etkinliğe, Çivril İlçe Kaymakamı Orhan BURHAN, Çivril Belediye Başkanı Gürcan GÜVEN, Çivril Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÖZCAN ve öğrenci velileri katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra, sıra konuşmalara geldi. İlk konuşmayı okul öğretmenlerinden İzzet KARAHİSARLI  yaptı.

“2016-2017 Öğretim yılı açılışının gururunu yaşamaktayız. Çağımızda bilgi, hem çok çeşitlendi, hem de ulaşılması koladsc_1262y hale geldi. Teknolojinin olumluluklarından yararlanıp, olumsuzluklarından uzaklaşmak, ancak iyi bir eğitimle olur. İnsanlığın ilk eğitim aldığı yer ailesi, ilk öğretmenleri anne ve babalardır. Bu nedenle biz öğretmenlere en büyük desteği anne ve babalar verecektir. Öğretmen-öğrenci ve veli ilişkisinin sağlıklı sürdürülebilmesi, hedeflerimize sağlıklı bir şekilde ulaşmamızı sağlar”

Daha sonra konuşma sırası İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÖZCAN’da idi.

Sayın ÖZCAN şunları söyledi:

“2016-2017 öğretim yılının açılış programına hoş geldiniz. Öncelikle, geçen yılki çalışmalarınızdan dolayı öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve okul idarecilerimize teşekkür etmek istiyorum. Birçok çalışmaya öncülük ettiniz. Trafikle ilgili proje, ağaç ve yeşile önem veren proje vardı. Bunlar sadece ilçede değil; ilde de ses getirdi. Yaşadığımız coğrafya, süper güçlerin ilgi alanlarındaki bir coğrafya. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunların boşa çıkarılması için güçlü olmak zorundayız. Güçlü olmakta çok çalışmakla olur. Onun için tüm okullarımızdan beklentimiz, çalışkan olmak ve birbirimizle kenetlenmektir. Güçlü olmanın koşulu budur…

GÜRCAN GÜVEN: Daha sonra konuşma sırası Çivril Belediye Başkanı Gürcan GÜVEN’de idi:

“Eğitim aileden başlıyor ama bizler, vatan sevgisini, bayrak sevgisini okullarımızda öğrendik. Büyüklerimize saygıyı, küçüklerimize sevgiyi okullarımızda öğrendik. Geleceğimiz ellerinizde olan siz eğitim ordusuna şimdiden başarılar diler, çabalarınızdan dolayı teşekkür ederim. Bizler de belediye olarak eğitimin her aşamasına katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Yeter ki sizlerden proje gelsin, öneri gelsin, bizler onu desteklemeye hazırız.

Atatürk’ün Ülkeyi emanet ettiği gençler konusunda kaygılarımız vardı. Ama 15 Temmuz’daki gençliğin duruşu, bizlerin kaygılarının yersiz olduğunu gösterdi. Gençlik gerçekten emanetine sahip çıkmakta tereddüt etmedi ve etmeyeceğini de gösterdi. Bu gençliği yetiştiren öğretmenlere teşekkür ederim.”

Son konuşmacı Kaymakam Orhan BURHAN idi.

“Hepinizin bildiği gibi 15 Temmuz 2016 günü Ülkemiz hain darbe girişimi ile karşı karşıya kaldı. Ancak, değerli askerlerimiz, polisimiz ve halkımızla birlikte bu darbe girişimini atlattık. 15 Temmuz gecesi demokrasiyi savunan ve bu uğurda şehit olanlara Allahtan rahmet, gazilerimize de minnetlerimizi sunarım” dedi.

Konuşmaların ardından öğrenciler şiirler okudu, folklor gösterileri sunulrak öğretim haftası etkinliği sonlandırılmış oldu.

  KADİR KAMEROĞLU TEPKİLİ

“20 Okulun  yapılmasına katkıda bulundum. Ben Çivril sevdalısıyım. Ben eğitim sevdalısıyım. 2016-2017 Öğretim yılı açılışına  20 okulun Çivril’e kazandırılmasında imzası olan bir kişinin davet edilmemesi, o kişiden çok,  davet etmeyenlerin ayıbıdır.”

Bu sözler Çivril’de okul yapımına büyük emeği geçen Kadir KAMEROĞLU’na ait. Sayın KAMEROĞLU, 2016-2017   Öğretim yılı açılış etkinliğine  davet edilmediğini; hatta hatırlanmadığını iddia edip, bu davranışı ayıplıyor, kınıyor ve yanlış buluyorum. Dedi….

 MEHMET ÖZCAN: DAVET ETTİK.

Konuyu ilgili Çivril İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet ÖZCAN’a da sorduk Sayın ÖZCAN, kesinlikle öyle bir şey yok. Bizzat kendim Sayın KAMEROĞLU’nu davet ettim. Dedi…

2016-2017 Öğretim yılının başlaması ile Denizli’de 183.255  öğrenci ders başı yaptı. 14.216 eğitim çalışanı da okullarında yeniden mesailerine başladılar.

58 DERS KİTABI YENİDEN BASILIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı , 58 kitapta FETÖ:/PDY çağrıştıran ‘bilinçaltına yönelik mesajlar’ belirlendiğini açıkladı.

MEB,, her yıl yaklaşık 300 çeşit ders kitabı basıldığını, bu kitapların Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın onayından sonra beş yıllığına basım hakkı kazandığını aktardı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın tüm okullarda ders kitapları, yardımcı kaynak kitaplarla, okul ve sınıf kütüphanelerindeki öykü, roman gibi kitaplardan FETÖ:/PDY  bağlantılı yayınevlerinde basılanların toplatılmasını istemesinin ardından bazı derslerin kitapları gönderilmedi.

Böylece, yeni eğitim ve öğretim yılına birçok öğrenci, bazı ders kitaplarından eksik başladı. FETÖ’ye ait veya bu örgütle ilişkili yayınevlerinde basılan kitapların toplatılması ve imhası yönünde Eylül ayı başında Milli Eğitim Bakanlığı’nın talimatı üzerine tüm okullarda harekete geçilmişti. Ders kitapları başta olmak üzere yardımcı kaynak kitaplarla, okul ve sınıf kütüphanelerinde okulların açılmasıyla birlikte öğretmenler tarafından FETÖ ile bağlantılı yayınevlerinin listesine göre kitaplar tek tek ayrıştırılıyor

Bakanlığın ilkokul, ortaokul, imam hatip gibi okullara gönderdiği listelerde birçok sınıfa ait Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Temel Dini Bilgiler, Hz. Muhammed’in Hayatı, Tefsir, Hadis, Fıkıh, Karşılaştırmalı Dinler Tarihi, Türkçe, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Coğrafya, Kuran-ı Kerim, Sanat Tarihi, İngilizce, Demokrasi ve İnsan Hakları, Spor Yönetimi ve Organizasyonu, Sosyoloji, Öğretim İlke ve Yöntemleri, Spor ve Beslenme, Bilgi ve İletişim Teknolojisi, İşletme, Diksiyon ve Hitabet, Öğretmenlik Mesleğine Giriş, Üç Boyutlu Sanat Atölye gibi çeşitli sınıflara ait dersler bulunuyor. Ayrıca 29 yayınevinden basılmış öykü, hikaye, roman gibi okul ve sınıf kütüphanelerindeki kitaplar da toplatılıyor. Aralarında Sızıntı, Aksiyon gibi dergilerin bulunduğu 15 dergi de imha edilecekler listesinde.

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak