22 Mart 2018 Perşembe, 09:06
sebahattin yaman
sebahattin yaman sebahattinymn@hotmail.com Tüm Yazılar

SINAV KAYGISI BAHANE ?

 

Lise öğrencilerinin sınav kaygılarını yenmelerine yardımcı olacağı ididasıyla bir toplantı yapıldı. Bu toplantı, Şevkiye Özel FEN LİSESİ konferans salonunda idi. 15 Mart 2018 tarihinde öğrenciler toplantı salonuna gittiklerinde bir kitap sergisiyle karşılaştılar.

İlk bakışta. “Ne kadar güzel. Öğrenciler ve kitaplar” denilebilir.

Ama kitaplar, ve yazarını görünce olayın hiçte o kadar masum olmadığı görülüyor.

Sergideki kitapların, sınav korkusunu veya sınav kaygısını yenmekle hiç ama hiç ilgisi yok. Yani öğrencilerin toplanma nedeniyle hiç ilgisi yok.

“EZANLA DİRİLİŞ, KUTLU BİR AŞK, KENDİNİ BULAN KADIN, SONSUZLUĞA UYANMAK, SECDEDE SON NEFES” ..   Kitaplardan bazılarının isimleri.

Bu kitapların sınav kaygısını ve sınav korkusunu yenmekle ne ilgisi olduğunu birileri ve özellikle Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet ÖZCAN bizlere; yani öğrenci velilerine  anlatırsa seviniriz.

Kitapların yazarı Halit ERTUĞRUL.

Halit ERTUĞRUL kimdir? Diye araştırdığımızda, karşımıza onu ve siyasi düşüncesini en iyi anlatan şu cümle çıkıyor karşımıza.

“ yazarlığımı Risalei Nur’a borçluyum”.Böyle diyor kitapların yazarı.

Yani birinden kurtulmaya çalıştığımız FETÖ terör örgütünün fikir babası olan Saidi Nursi hayranı.

Saidi Nursi ise, günümüzün fetullah Güleninin ta kendisi.

Fetullah Gülen kimse, Saidi Nursi’de odur.

Başta Çivril Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet ÖZCAN’a huzurlarınızda şu soruyu sormak istiyorum.

 

Başta Çivril Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet ÖZCAN’a huzurlarınızda şu soruyu sormak istiyorum. Bu kitapların, yazarının ve yazarlığını borçlu olduğu tarikat şeyhinin sınav kaygısı veya sınav korkusunu yenmek ile ne ilgisi var?

Yazarlığımı Risalei Nur’a borçluyum diyen yazarın kitaplarının basıldığı kitap evinin çizgisi de daha ilginç.

Nesil yayınevi, neredeyse zamanını Mustafa KEMAL’i kötüleme, karalama ve yok sayma çabası içersinde olan yazarların toplanma merkezi gibi.

 

Onlardan birisi de kendisini tarihçi olarak adlandıran Yavuz BAHADIROĞLU

Çeşitli gerekçelerle Ülkemizin kurucusu, ezilen milletlerin örnek aldığı dünyanın en büyük anti emperyalistlerden birisi olan Mustafa KEMAL ATATÜRK’e hakaret eden, onu küçümseme uğraşı içinde olan yazarların kitaplarını öğrencilerle buluşturmak için ortam hazırlayanlar, en azından Mustafa Kemal düşmanlığında onlarla birleşmiş olmuyorlar mı?

Bunların çocuklarımızı zehirlenmelerine çanak tutanlar, en azından onlar kadar sorumludurlar……

 

       ATAYA SAYGISIZLIK

ATATÜRK anıtı, kurutma kanalına atılmış.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ü artık çöplüklerden mi toplamaya başlayacağız?

Gazetemize gelen ATATÜRK sevdalıları, Çivril Devlet Hastanesi yakınındaki kurutma kanalına atılmış bir ATATÜRK büstünün olduğunu söylediler. Bizlerde iddia edilen kurutma kanalına gittiğimizde içler acısı manzarayla karşılaştık.

Dünyanın ezilen uluslarının örnek aldığı Mustafa Kemal ATATÜRK, kendi memleketinde ve kendisinin önderlik ederek 7 düvelden kurtardığı halkının çocukları tarafından kurutma kanalına atılmış.

Yukarı Mahallede oturan duyarlı vatandaşlar, ATATÜRK büstünün bu şekilde atılmış olmasını içlerine sindiremediklerini belirtip, bu rezaletin faili veya failleri derhal bulunmalıdır.

ATATÜRK büstünün kurutma kanalında olmasına tepki gösteren ATATÜRKÇÜ vatandaşlar, bu büstün burada olmasını hırsızlık olabilmesine bağlıyoruz. Tahminimiz bu büst birileri tarafından bir yerden para edeceği düşüncesiyle çalınmış, sonrada bir şekilde geriye götürülemeyip buraya atılmış olabilir.

Veya, her hangi bir resmi kurum kendi binasında temizlik yaparken ATATÜRK de çöpleriyle birlikte atmış olabilir. Gerekçe ne olursa olsun, Ülkemizin kurucusu ve Türk Ulusunun ATASI olan Mustafa Kemal ATATÜRK’ü kimse bu hale getiremez.

Yetkililerin bir an önce ATATÜRK’ümüze yapılan bu muameleye dur demesini bekliyoruz.

ATAMIZA yapılan bu saygısızlığı yapan veya yapanlar derhal yakalanarak gerekli işlemler başlatılmalıdır dediler.

ÇİVRİL CHP’DE, ÇİVRİLİN SESİ GAZETESİ DÜŞMANLIĞI DEVAM EDİYOR

ADD kongresine katılan CHP’li belediye meclis üyesi İ.Tunay YAZICI, Atatürk büstü konusunda kongre delegelerine açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada CHP’li YAZICI, “konuya duyarlılık gösteren Yeşil Çivrirl Gazetesine ve Genç Çivril Gazetesine teşekkür ederim” diyerek ÇİVRİLİN SESİ GAZETESİNİ ATATÜRK’e karşı duyarsız demeye çalıştı. CHP’li meclis üyesi, YALAN  SÖYLEYEREK  ÇİVRİLİN SESİ GAZETESİ DÜŞMANLIĞINA kaldığı yerden devam etmiş oldu.

Yalan söyleyerek DİYORUZ Çünkü teşekkür ettiği gazetelerden sadece birisi haberi saat 17:23’te yayınlarken, ÇİVRİLİN SESİ GAZETESİ ise ondan saatler önce; yani saat 13:45’te haber yapmış ve yayınlamıştı. Yani konuyu saatler önce  haber yapan ÇİVRİLİN SESİ GAZETESİNİ haber yapmamış gibi gösterme telaşında olan  ve ÇİVRİLİN SESİ GAZETESİ düşmanlığını sürdüren CHP’li meclis üyesi, yaklaşan yerel ve genel seçimlerde her halde ÇİVRİLİN SESİ GAZETESİNİN tarafsız olmasını bekleyecektir. Hatta sadece adı geçen meclis üyesi değil. CHP Çivril ilçe başkanı Ömer KÖSEOĞLU’da seçimler arefesinde ÇİVRİLİN SESİ GAZETESİNİN tarafsız olmasını bekleyecektir. YALANLARLA, İFTİRALARLA GAZETEMİZE DÜŞMANLIK YAPAN ve buna ısrarlı uyarılarımıza rağmen çanak tutan Ömer KÖSEOĞLU unutmasın ki, CHP basın karşısında ne kadar eşit mesafede, ne kadar tarafsız ise ÇİVRİLİN SESİ GAZETESİ de bunları unutmadan o kadar siyasi partilere eşit davranacak ve tarafsız olacaktır. Özellikle CHP’nin belediye başkan adayıyım diyen Ömer KÖSEOĞLU ve yeniden Meclis üyeliğine aday olmayı planlayan İ.Tunay YAZICI’ya günü geldiğinde bu davranışları hatırlatılır.

  Bir atasözü vardır. NE EKERSENİZ ONU BİÇERSİNİZ…

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak