konuyla kÖseoĞlu Ömermüracaatımızıdahilnolu baĞÇelİ’deBinary options sitesBlackjack giocoİhlalburakgörevli denetlemekleİŞlerİnden
Son Dakika
22 Ocak 2019 Salı

HUKUKİ YOLA BAŞVURULDU

03 Mayıs 2018 Perşembe, 06:11

CHP Çivril İlçe yönetimi, Çivril Belediye Başkan Yardımcısı Alper BAĞCI’nın, iki oğluna Çivril belediyesinden arsa satışı yapmasına tepki gösterip basın toplantısı düzenlemiş ve toplantının sonunda da gayri yasal işlem yaptığı iddiasıyla Çivril Belediye Başkan Yardımcısı Alper BAĞCI için hukuki yola başvuracaklarını belirtmişti.

KÖSEOĞLU: Savcılığa müracaatımızı yaptık

CHP Çivril İlçe Başkanı Ömer KÖSEOĞLU, Çivril’in Sesi Gazetesine yaptığı açıklamada belirttiğimiz gibi hukuki yola başvurduk dedi.

KÖSEOĞLU: Biz iddiaları dile getirdik. Cumhuriyet Savcılığına da  27 Nisan 2018 Cuma günü başvurduk. Artık konuyu yargıya intikal ettirdik. Gerisi hukuka kalmış Bizler konunun araştırılarak adı geçen kişi suçluysa gereğinin yapılmasını; eğer suçsuzsa aklanmasını talep ederiz. Kimseyi peşinen suçlu ilan etmeyiz dedi…

Başkan Ömer KÖSEOĞLU KONUYLA İLGİLİ ŞUNLARI SÖYLEMİŞ VE İDDİAYI ŞÖYLE SIRALAMIŞTI.

Meclisimizin 6 Mayıs 2014 tarihli kararı ile, Yuvaköy Mahallemizde bulunan 114 ada, 3 ve 4 Nolu  parseller,  belediye encümeninin 7 Haziran 2017 tarih, 428 ve 429 Nolu kararlarıyla  2886 sayılı Devlet İhale Kanununa göre satılmıştır.

Bu satış ile ilgili Belediye Meclisi tarafından yapılan ihaleye , Belediye Başkan Yardımcısı Alper BAĞÇELİ’NİN  OĞLU CEM BAĞÇELİ katılarak 3 Nolu parseli, diğer OĞLU BURAK BAĞÇELİ’de , 4 Nolu parseli satın almışlardır.  İhaleye başka katılımcı olmamıştır.

BUNA GÖRE;

Yuvaköy  114 ada 3 parselde kayıtlı taşınmazın ihalesine, 06/06 2017 tarihinde; yani ihaleden 1 gün önce  OĞUL Cem BAĞÇELİ katılma dilekçesi vermiş, BABA olan Belediye Başkan yardımcısı Alper BAĞÇELİ’de bu evrakları alarak  imzasıyla birlikte belediyenin resmi kayıtlarına intikal ettirmiştir.

Başkan Yardımcısı Alper BAĞÇELİ, ilgili yasaya göre ihaleyi yapmak, yürütmek, sonuçlandırmak ve denetlemekle görevli olmasına karşın neden bu evraklara imza koymuştur?

Aynı başkan yardımcısı Alper BAĞÇELİ, Çivril belediyesinin encümen kararı ile 07/06/2017 tarihinde satışı oğulları CEM ve BURAK BAĞÇELİ’ye yapılan 114 ada 3 ve 4 Nolu parsellerin tapudan devir ve intikali için  28/06/2017 tarih  belediyece görevlendirilen memurun yazısını yine kendisi BAŞKAN yerine imzalamıştır.

YASAYA AYKIRIDIR. YASA İHLAL EDİLMİŞTİR

2886 sayılı yasanın 6. Maddesi ihaleye katılım koşullarını düzenlemiştir. Bu düzenlemeye göre İTA AMİRLERİ ve ihale işlemlerini hazırlamak, yürütmek, sonuçlandırmak ve denetlemekle görevli olanların yanında, bu görevde bulunanların  İKİNCİ DERECE dahil kan, kayın ve hısımları yasaklıdır. Yani ihaleye katılamazlar.

ALPER BAĞÇELİ  FEN İŞLERİNDEN SORUMLU BAŞKAN YARDIMCISIDIR.

Bu ihaleyle ilgili en geniş manada evrak hazırlamaya, düzenlemeye; hatta denetlemeye yetkilidir. Bunun kanıtı, 28/06/201 tarihli tapu sicil  Müdürlüğüne yazılan Personel yetkilendirme yazısıdır. Bu yazıyla anlaşılmıştır ki, Alper BAĞÇELİ  Çivril Belediye Başkanının yerine ADI GEÇEN EVRAĞA imza atmıştır. Bu imza ile tapu devri yapılmıştır. Yani ihale sonuçlandırılmıştır.  Böylece İLGİLİ YASA HÜKMÜ AÇIKÇA İHLAL EDİLMİŞTİR.

 

 

 

 

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak