veya güneBaccarat online gameBest online blackjack siteÇivrilinsesiBinary options siteshaberedilmeyen muhafaCasino blackjackbağışveya güne
Son Dakika
24 Mart 2019 Pazar
04 Mayıs 2018 Cuma, 10:41
sebahattin yaman
sebahattin yaman sebahattinymn@hotmail.com Tüm Yazılar

ÇOCUKLAR ÜÇ KURUŞ İÇİN Mİ ZEHİRLENDİ?

Çivril ÇEVAK anaokulunda dağıtılan tavuklu pilavdan yiyen öğrenciler zehirlenme şüphesi ile hastaneye kaldırıldı. Öğrencilerin büyük çoğunluğu aileleri tarafından otomobil ve ebeveynlerinin kucaklarında hastaneye getirildi.

 

Tavuklu Pilav ve ayran’ın bir gün önce okulda düzenlenen kermesten kaldığı ve uygun şartlarda muhafa edilmeyen pilav ve tavuğun bugün öğrencilere öğle yemeği olarak verildiği iddia edildi.

Bu olay üzerine ÇİVRİLİN SESİ GAZETESİ olarak konuyu araştıdığımızda, karşımıza çıkan iddia şöyle:

Hayırsever vatandaşımız, tavuklu pilav yaptırarak çocuklara ücretsiz dağıtılması için okul idaresine vermiş. Okul idaresi ise bu pilavları 10 TL karşılığında öğrencilere satmaya çalışmış. Bir kısım öğrenciye de 10 TL karşılığında biraz pilav satılmış Ancak, tamamen bitmeyen pilav, ertesi güne veya ertesi günlere kalmış.

Ertesi güne veya ertesi günlere kalan pilavların sağlıklı saklanamaması, zehirlenmeye neden olmuş…

İddialar böyle. Zehirlenmeler Ülkenin her yerinde oluyor ve soruşturmalarda yapılıyor. Çivril’de de olayla ilgili soruşturmanın yapılacağı şüphesiz. Ancak, esas sorun, hayırseverlerin öğrencilerin yemesi için bağış yaptığı pilavın 10 TL karşılığında öğrencilere satılmış olması ve iddiası. Eğer bu doğru ise, okul idaresi bağış yapılan pilavı paraya çevirme kararını nasıl alıyor?

Liberal ekonominin hakim olduğu Ülkemizde “devlet esnaflık yapmaz. Belediyeler esnaflık yapmaz” diyerek her şeyin özelleştirildiği Ülkemizde, Çivril Milli Eğitiminde görevli olan okul idarecileri neden lokantacılık yapmaya çalışmış?

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okulların tüccarlık yapmasına neden izin veriyor?

Kamuoyunu aydınlatmak için çaba sarf eden gazetecilerden haber kaçırmak, onların karşısında sessiz kalmak sorunları çözüyor mu?

 

Kamuoyu bu iddiaların doğruluk derecesini ve bu soruların yanıtlarını arıyor…

 

 

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak