anıtınaşehitlerimizi tüm kemalzolangerÇeĞİçelenksadullah müdürü Casino canadageleceklerini kendi
Son Dakika
19 Mart 2019 Salı

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLANDI

21 Mayıs 2018 Pazartesi, 09:45

Milli Kurtuluş ateşinin yakıldığı tarih olan 19 Mayıs 1919 ATATÜRK’ün Samsuna çıkışının 99. Yılı Çivril’de coşkuyla kutlandı.

Milli Kurtuluşun ateşinin yakıldığı yılın 99. Yıldönümü kutlamasına Çivril Kaymakamı Armağan ÖNAL, Çivril Belediye Başkanı Gürcan GÜVEN,  Belediye Başkan Yardımcıları Mesut KAYĞISIZ ve salim ALTUNTAŞOĞLU,İlçe Jandarma Bölük Komutanı, Çivril Milli Eğitim Müdürü, Çivril Ziraat Odası Başkanı, Çivril Esnaf Odası Başkanı, AKP, CHP, MHP, İYİ PARTİ ve Saadet Partisi yöneticileri, ADD ve  vatandaşlar katıldı.

Tören, Atatürk anıtına çelenk sunumu, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

Daha sonra Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü  Sadullah ŞİMŞEK bir konuşma yaptı.

ŞİMŞEK konuşmasında kısaca şunları söyledi:

“Bugün, Milletimizin Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı bağımsızlık mücadelesinin 99. Yıldönümü. Tarihe gömülmek istenen bir Milletin küllerinden tekrar doğuşu, özgür ve müreffeh yarınlara yürüdüğü bu günde sizleri selamlıyorum.

19 Mayıs 1919’da tutuşturulan meşale, Milletimizi musassır medeniyetler seviyesine çıkarma mücadelemizde yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir. İstiklalimiz ve istikbalimiz için verdiğimiz son büyük mücadele olan kurtuluş savaşıyla aziz Milletimiz Vatan ve bayrak sevgisini, özgür yaşama irade ve kararlılığını tüm dünyaya ilan etmiş, Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan süreç, başka milletlerin bağımsızlık mücadelesine örnek teşkil etmiştir.

Bir milletin gücünün farkına varması, ancak tarihinin farkına varmasıyla mümkündür. Nereden geldiğini bilmeyenler, nereye gideceğini de bilemezler. Bir milletin geleceğini ipotek altına almaya çalışan emperyalistlerin öncelikle gençliği tahrip etmeye çalıştıklarını görürüz. Hangi tarihi zemine bastığını fark etmeyenler; reddi miras edenler kendi geleceklerini de, Ülkenin geleceklerini de koruyamazlar. İstiklal savaşımızı zafere taşıyan ecdadımızdan aldığımız birlik ve beraberlik ruhu bugün kazanımlara sahip çıkmamızı, Ülkemizi daha müreffeh kılmak için azimle çalışmamızı ve geleceğe umutla bakmamızı sağlamaktadır.

İstiklal mücadelemizin başladığı 19 Mayıs’ın gençlik ve spor bayramı olarak ilan edilmesi, Cumhuriyetin siz gençlere emanet edilmesi, sizlere duyulan güvenin bir göstergesidir. Umutla parlayan gözlerinizde, kurtuluş savaşını zafere götüren iradeyi görmekten mutluluk duyuyorum. Gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak olan sizler, her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulan sevgi, barış anlayışı içinde tüm sorunların üstesinden gelecek, birlik içinde hareket ederek geleceğin lider Ülkesi Türkiye’yi daha güçlü bir hale getireceğinizden kuşkum yoktur.Bu duygu ve düşüncelerle bayramınızı tebrik eder, başta Gazi Mustafa Kemal tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum”

İlçe spor müdürünün konuşmalarının ardından Okunan şiirler ve halk oyunlarıyla kutlama devam etti…

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak