Son Dakika
21 Mayıs 2019 Salı

ADAYLAR BELİRLENMEYE BAŞLADI

12 Eylül 2018 Çarşamba, 08:34

24 Haziran seçimlerinin ardından sıra yerel seçimlere geldi.

Yerle seçimler için ittifak iddiaları devam ededursun, Denizli’de belediye başkan adayları ve aday adayları netleşmeye başladı.

İlk aday, Çal ilçesinde netleşmişe benziyor. Geçtiğimiz günlerde Çal Bağbozumu şenlikleri vardı.

Bu şenliklerde bir konuşma yapan MHP Denizli İl Başkanı, Çal ilçesinde adaylarının tekrar Fethi AKCAN olduğunu kamuoyu ile paylaştı.

     ÇİVRİL’DE DURUM

     Çivril İlçesinde de aday  değil ama aday adayı isimleri ortaya çıkmaya başladılar.

    İlk çıkan isim CHP’den. CHP Çivril İlçe Başkanı, uzunca bir zaman önce aday olduğunu açıklamıştı. Ömer KÖSEOĞLU şimdilik aday değil ama, CHP’nin aday adaylarından sadece birisi.

Bir grup CHP’li ise, KÖSEOĞLU ile seçimi kazanamayacaklarına inandıklarını9 belirtip, aday arayışlarını ciddi olarak sürdürüyorlar.

MUHSİN UÇAR

Çivril Ziraat Odası Genel sekreteri Muhsin UÇAR’ın ismi de aday adaylığında geçiyor.

Milliyetçi görüşlere  sahip olduğu kamuoyunca bilinen Muhsin UÇAR’ın aday  adaylığı konusunda da Milliyetçi çevrelerin çalışmaları ve hatta UÇAR’ baskılarının olduğu kamuoyunca bilinmeye başlandı.

Muhsin UÇAR’ı aday adayı olarak düşünenler, Milliyetçileri bir cephede görmek isteyenlerden oluşuyor..

AKP

AKP’de ise durum henüz belli değil.

AKP yönetimine yakın isimler, partilerinin Çivril Belediye Başkanlığı için aday adayı sayılarının oldukça fazla olduğunu iddia etseler de, şimdilik isim netleşmesi olmadı.

Çivril Belediye Başkanı  Gürcan GÜVEN “Partim aday gösterirse ben görevime devam ederim” diyerek adaylığa yeşil ışık yakarken, AKP’de de aday arayışları devam ediyor.

Her dönemde olduğu gibi, bu dönemde de bazı isimlerin Avukat Niyazi VURAL ismi üzerinde duruyor.

Geçtiğimiz dönemlerde de ismi kamu oyunda dolaşan Niyazi VURAL, o dönemlerde ADAYLIĞI DÜŞÜNMÜYORUM demişti. Bu dönemde veya günümüzde Niyazi VURAL aday adaylığı konusunda bir görüş paylaşmadı…

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak