Son Dakika
28 Mayıs 2020 Perşembe

ADAY BORSASINDA HAREKETLENME

19 Eylül 2018 Çarşamba, 06:26

MHP: ADAYLARIMIZ HAZIR

Çivril’de yerel seçimlere 6 ay kala siyasi partilerde aday adaylarının isimleri kulislerde dolaşmaya başlarken, yeni isimlerde gündeme gelmiyor değil.

Bazı isimler yerel seçimlerde ADAY OLACAKLARINI açıklarken, bazı partilerde aday isimleri öne çıkmasa da, partilerin tutumları meraklandırıyor vatandaşları. Bizlerde konuları birinci ağızdan öğrenelim istedik. Son dönemlerde yerel seçimlerde ne yapacağı çokç merak edilen MHP’nin ilçe başkanı sayın Ergun ÇİFTÇİ ile  gündemi değerlendirdik.

SORU: SAYIN Başkan. Yerle seçimler yaklaşırken MHP’nin düşünceleri, tutumu kamuoyunca çok merak ediliyor. Bazı kişiler veya gruplar, “Milliyetçi düşüncelere sahip birisini aday çıkarır, MHP ve İYİ PARTİ tabanı ile ittifak yaparak seçime gireriz.” Düşüncesindeler. Bu konulardaki düşünceleriniz nedir?

Genel Merkezlerde ittifak sözleri dolaşıyor. Ama henüz şekli şemali ortay çıkmamış gibi duruyor. Sizce durum nedir?

Ergun ÇİFTÇİ: ADAYIMIZI ÇIKARACAĞIZ

Öncelikle şunu belirtmekte yarar var. 24 Haziran seçimlerindeki ittifakımız kamuoyunca yanlış anlaşıldığını düşünüyorum. Sanki iki parti ORTAK mış gibi algılanıyor. Bizim ortaklık gibi bir durumumuz yok.  Bizim tutumumuz, sistem değişikliği geçiş sürecinin sağlıklı olabilmesi için bu hükümetin ayakta kalması gerektiğine inancımızdan dolayı ittifak yaptık.

Bizler, yerel seçimlerde kendi adayımızı çıkaracak şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Denizli merkez ve ilçelerindeki çalışmalarımız bu doğrultuda devam ediyor. Şu anda AK PARTİ ile ittifak veya AK PARTİ’yi destekleme gibi düşüncemiz yok.

Sayın Genel Başkanımız Devlet BAHÇELİ ile Sayın Cumhurbaşkanı anlaşır ve Ülke çapında ittifak kararı alırlarsa elbette bizlerde bu karar doğrultusunda adım atarız. Ama böyle bir durum şimdilik söz konusu olmadığından bizlerde hazırlıklarımızı kendimize göre  yapıyoruz.

ADAYIMIZ HAZIR

Bu çalışmalar ışığında MHP olarak Çivril Belediye Başkanı adaylarımız ve meclis üyesi adaylarımız mevcut. Yeri ve zamanı geldiğinde bunları açıklayacağız. MHP olarak Çivril’de hiç kimse ile ittifak yapmayı düşünmüyor.

Kamu oyunda, (geçen hafta sizin gazetenizden öğrendik) Milliyetçi düşüncelere sahip olanlar aday olarak MHP ve İYİ PARTİ ittifakı sağlamayı düşündüklerini öğrenmiş bulunuyoruz. Bu mümkün değil.

Geçmişte beraber olduğumuz, kişisel olarak değer verdiğimiz kişilerle bugün ayrı düşmüş olabiliriz. Onlara değer veriyoruz diyerek böyle bir ittifakı düşünmemiz mümkün değil.

İYİ PARTİ ve CHP’YE KAPALIYIZ

Özetle; Genel Başkanımız Sayın Cumhurbaşkanı ile ittifak anlaşması yapmadığı sürece MHP Çivril İlçe Teşkilatı olarak bizler ADAYIMIZI çıkaracağız. Yerelde ittifaka kapalıyız. Bizler düşünmememize rağmen teklif gelirse Genel Merkezimizin talimatıyla, izniyle adım atacağımızın bilinmesini istiyoruz.

Ama şunu da açıkça belirtmekte yarar var. Bu teklifler İYİ PARTİ veya CHP’den gelirse kesinlikle düşünmeyiz. Onlarla ittifak diye bir anlayışımız olamaz. Bu doğrultuda, yerel seçimlere ittifak olmayacakmış gibi hazırlanıp adaylarımızı belirliyoruz…

KÜRŞAT EKİZ: BEN VARIM

Yerel seçimlerde Çivril Belediye Başkanlığına aday olduğunu açıklayanlarda var.

Onlardan ilki, Mali Müşavir Kürşat EKİZ.

Kürşat EKİZ, kendisinin Çivril belediye başkanlığına aday olduğunu söyleyip, düşünen, yaşadığı kent için projesi olanlar aday olmak için öne çıkmalılar dedi.

Mali Müşavir Kürşat EKİZ, Gazetemizi ziyaret ederek Çivril Belediye Başkanlığına aday olduğunu şu cümlelerle açıkladı.

Çivril’de benim gözlemlerime göre bazıları bir kıvılcım bekliyor. Çivril’de alışılmış siyasetçilerle bu iler nereye kadar gidecek? Çivril’de alışılmış siyasetçiler şu an kadar ne yaptılar? Daha iyi şeyler yapılamazmıydı? Ben olsam daha iyi hizmet veririm diyen kişilerin öne çıkıp aday olmaları gerekiyor.

Son 25 seneye baktığımızda Çivril siyaseti aynı kişilerin etrafında dolandı durdu. İşte daha iyisini yapacağıma inandığım için BEN GÖREVE TALİBİM.

Çivril’e hizmet edebilecek kişilerin öne çıkmasının Çivril’İN yararı olacağına inanıyorum ve ben varım DİYORUM.

Bu varlığımı hemen bir partiye mal etmenin doğru olmadığını düşünüyorum. Doğru bir ekiple bu işlerin yapılabileceğine inanıyorum…

ÜNAL PAŞA ÖNDE

Adaylık tartışmasının yaşandığı siyasi partilerden birisi de CHP

CHP’de ilçe başkanı Ömer KÖSEOĞLU aday adaylığını açıklamış olsada, kulislerde başka isimlerde dolaşıyor.

ÖMER KÖSEOĞLU İLE OLMAZ

CHP’de Ömer KÖSEOĞLU ile Çivril Belediye Başkanlığının kazanılamayacağına inan CHP’lilerin sayısı oldukça fazla. Hatta ilçe başkanının, başka adayların önünü kesercesine erkenden aday adaylığını açıklamasına tepki gösterenlerin sayısı da oldukça fazla.

CHP’liler, “partimizde  emekli PAŞA Ünal KARAOSMANOĞLU, Rıza ÇAVDAROĞLU ve Ömer KÖSEOĞLU arasında patililerin katılacağı bir önseçim olsa, bunlardan Ömer KÖSEOĞLU sonuncu çıkar. Erkenden ADAYIM diyerek ilçe başkanımız partimize zarar vermiştir. İlçe başkanı “adaylığını açıklayınca belki başkası aday çıkmaz” diye düşünülmüş olabilir. Ama bu davranışla seçimi almayı düşünenler büyük bir yanılgı içersindeler” diyorlar.

CHP’de adaylık konusunda suların pekte durulacağı tahmin edilmiyor…

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak