06 Ekim 2018 Cumartesi, 05:37
sebahattin yaman
sebahattin yaman sebahattinymn@hotmail.com Tüm Yazılar

ÖĞRETİM YILININ SORUNSUZ OLMASINI DİLERİZ

2017-2018 Öğretim yılı Çivril’de maalesef sorunlu geçti.

Yeni adıyla nitelikli okulumuzdaki sorunlar diz boyu idi. Öğretimin dışındaki sorunlarla gündeme gelen Milli Eğitim camiası, biz velileri daha da üzdü. Bu üzüntümüze, koltuk sevdalısı bazı öğretmen ve idarecilerin, koltuklarını korumak adına sorunları görmezden gelmeleri de eklenince, kaygılarımızda artmadı değil.

Geride bıraktığımız bu öğretim yılının ardından, 2018-2019 öğretim yılı başladı. Aynı kaygılar, aynı tereddütleri yaşamayı elbette istemeyiz.

Bu düşüncelerle, Milli Eğitim Müdürlüğünün istenmeyen olaylarla, olumsuzluklarla karşılaşmamak için önlemler alıp almaması hepimizi birinci derecede ilgilendiriyordu. Gecikmeli de olsa, Milli Eğitim Müdürlüğünden okullarımız, alınan önlemler konusunda bilgilendirildik.

Çivril İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2018-2019 öğretim yılına başlarken, 10185 öğrencimizin (çocuğumuzun) öğretimi için  760 öğretmen görevlendirilmiş.

760 öğretmenin yanı sıra, gerekli boşluklar içinde 55 ücretli öğretmenin görev aldığı okullarımızın sayısı 61

Tüm okullarımız, tüm okullarımızda okuyan öğrencilerimiz bizlerin evlatları. Bu evlatlarımızın öğretimlerinde  öğretmen açığının olmaması elbette çok önemli. Milli Eğitim Müdürlüğü, özellikle başta nitelikli okullarımızda öğretmen açığının olmadığını; gerekli önlemleri çok önceden aldıklarını rakamlarla bizlere aktardılar.  Umarız bu öğretmenlerimiz çocuklarımızın 2019 yılı sonunda başarı çıtalarını istenilen seviyelere getirirler.

Eğitim camiasının sorunları elbette bunlarla bitmiyor. Okula yeni başlayan çocuklarımızın velileri, ekonomik olarak ciddi sıkıntılara girdiler. Ama bunun çözüm mercii Çivril Milli Eğitim Müdürlüğü olmadığı için, öğretimin kaliteli olması bizleri sevindirecektir…

************           **************              *************

 

ADAYYLIK YARIŞINDA  FIRTINA ÖNCESİ SESSZİLİK

2019 yerel seçimleri için siyasi partilerin genel merkezleri yol haritalarını belirlemeye başladılar.

Bu yol haritalarının yanı sıra, Çivril’deki yerel yöneticilerde kendi çalışmalarını sürdürüyorlar. İttifak çalışmaları, olası ittifak talimatları karşısında siyasi partilerde çalışmalar önceden başladı bile.

Yerel seçimin en önemli aktörü Ünal KARAOSMANOĞLU

Ünal KARAOSMANOĞLU, birden fazla siyasi partinin gündeminde.

   Bir başka deyişle Aday belirleme sürecinin yıldız ismi Ünal KARAOSMANOĞLU.

Merak edilen konu, Sayın PAŞA’nın bu çalışmalarda alacağı tavır.

Kısa bir süre önce Sayın KARAOSMANOĞLU  tavrını kamuoyuyla paylaşmıştı.

Ancak, sıkça söylediğimiz bir söz var. Merhum Süleyman DEMİREL’in sözü.

Ülke siyasetinde 24 saat çok uzun bir zamandır.

Bakalım 24 saatler neyi veya neleri getirecek?

Yerel seçimler öncesi partilerin saflaşmaları nasıl olacak?

Şimdiden bilinen bir durum.

Ünal KARAOSMANOĞLU aday olsada, aday olmasa da bazı partilerde ve hatta aynı partinin içindeki partililerde alınacak tavırların belirleyicisi olacak.

Bunda Sayın KARAOSMANOĞLU’nun özle bir çabasının olduğunu düşünmüyoruz.

Siyasi parti yöneticileri, başta CHP tabanı ve CHP dışında Ünal KARAOSMANOĞLU’nu isteyen geniş kesim, AKP dışındaki saflaşmada önemli kıstas olacak gibi.

BEKLEYİP GÖRECEĞİZ…

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak