Son Dakika
16 Nisan 2019 Salı

GÖREV YAPMAK MI, İŞGÜZARLIK MI

25 Ekim 2018 Perşembe, 09:16

Tüm Ülkede olduğu gibi, Çivril’de de trafik kontrolleri devam etmektedir.

Bu görevler yapılırken, iddiaya göre kurunun yanında yaş ta yakılmaktadır.

Geçtiğimiz hafta Işıklı yolu üzerinde trafik kontrolü yapan ekip, Işıklı istikametinden Çivril istikametine gelen otomobili durduruyor. Otomobil içersinde iki kişi var. Her ikisinin de emniyet kemerleri bağlı.

Ama buna rağmen, otomobili durduran trafik ekibi, aracın yanına bile gelmeden;  araçta neyin eksik olup olmadığına bile bakmadan, yolun karşı tarafından seslenerek otomobil sürücüsünden evrakları istiyor. Evrakları eline alan görevli işlem yapmaya başlıyor. Sürücü ne işlemi yaptıklarını sorduğunda aldığı yanıt: “EMNİYET KEMERİNİZ TAKILI DEĞİL” oluyor. Sürücü, “bu doğru değil. Emniyet kemerimiz takılı. Bunu nerden çıkarıyorsunuz? Dediğinde, görevli memur şu yanıtı veriyor “ ihbar var. Takmamışsınız” Ve ceza kesiliyor.

İddia böyle.  Bütçeler oluşturulurken CEZALAR kalemi olan ender Ülkeyiz. Görevlilere günlük-aylık vb. dönemsel olarak “şu kadar ceza keseceksiniz” talimatı mı veriliyor da bu görevli   araca bile bakmadan ceza kesiyor.

Sanılmasın ki havada helikopter var. Oradan görüntülenmiş. Yol üzerinde güya personelleri varmışta o ihbar etmiş.

Varsayımlarla ve gayriciddi tavırlarla vatandaşların canlarını yakmanın adı trafikte aşayişi sağlamaksa diyeceği yoktur vatandaşın.

Ama yinede şunu söylüyor vatandaşlar. Çivril şehir içinde her türlü trafik ihlallerini yapacağız, kaldırımlar, tek yönlü yollar araçların seyir merkezleri olacak, bunlara kimse ses çıkarmayacak. Ama şehir dışında seyir halindeki araca “ihbar var” gibi komik gerekçeyle ceza kesilecek. Bunun adına da görev bilşinci diyeceğiz.

Bu arada, iddia sahibi vatandaşımız, haksızlığa uğradığını söyleyerek gerekli yewrlere itirazını yaptığını da belirtti…

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak