Son Dakika
16 Nisan 2019 Salı

ÇİVRİL BELEDİYESİ ÖNDERLİĞİNDE FENER ALAYI

31 Ekim 2018 Çarşamba, 05:21

Cumhuriyet Bayramının resmi kutlamalarının ardından, Çivril Belediyesinin önderliğinde akşam fener alayı düzenlendi.

29 Ekim 2018 Pazartesi günü saat 20:00’da Çivril Belediye binası önünde toplanan kalabalık, mehteran eşliğinde ellerde meşaleler olduğu halde CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ nü gerçekleştirdiler.

CHP Çivril ilçe örgütünün de katıldığı Cumhuriyet yürüyüşü Cumhuriyet meydanında sona erdi.

Okunan istiklal marşı ve saygı duruşunun ardından Çivril Belediye Başkanı Gürcan GÜVEN kalabalığa bir konuşma yaptı.

Başkan GÜVEN konuşmasında şunları söyledi:

Bu soğuk akşamda, anlamlı akşamda Çivril’de yaptığımız  demokrasi, bayrak ve zafer yürüyüşüne katılımlarınızdan dolayı sizleri kutlarım. Bu kutsal görevleri inşallah bundan sonra  her sene içinde tekrar edelim.

Bayramınız kutlu olsun. Öncelikle 95. Yılını kutladığımız Cumhuriyetimizin  başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını buradan  hayırla minnetle dualarla anıyorum. Allah kendilerinden razı olsun ki bize bu Cumhuriyeti verdiler, korudular. Bizlerde yediden yetmişe kadın erkek demeden bütün neferimizle Allahın izniyle bu Cumhuriyetimizin bekçisi olacağız. Ve hiçbir zamanda bu Cumhuriyetimizi bozdurmayacağız. Ve her zaman Yaşasın Cumhuriyet diyeceğiz.

Cumhuriyetimizi ayakta tutmak içinde siyasi görüşümüz her ne olursa olsun hep beraber el ele, gönül gönüle  yürümeye devam edeceğiz. Gerçekten bu Millet büyük bir Millettir. Orta Asya’dan beri buya gelen 1071 de Anadolu’nun kapılarını açmış, Çivril de  1176 da  Anadolu topraklarının tapusunu almış, 100 yıllardır belki 1000 yıllardır biz bu topraklarda hüküm sürmekteyiz. Artık burası bizim vatanımız , yarimiz. Bizler, siyasi kişiliklerimiz  farklıda olsa vatan, millet, bayrak olduktan sonra tek vücut tek bilek tek yürek olmasını  bilen bir Milletiz.

Biz bunu  Çanakkale’de gösterdik. Türk’üyle ,Kürdüyle, Çerkeziyle, lazıyla Boşnağıyla bütün dünyaya  Çanakkale’de meydan okuduk. Çünkü biz ecdadımızın torunlarıyız. Çünkü biz “MUSTAFA KEMAL’İN ASKERLERİYİZ”.  Çünkü biz Fatihin torunlarıyız. Yavuz’un torunlarıyız.

Onun için içerdeki hainlerde dışarıdaki düşmanlarda ne yapsalar boş. 15 Temmuza hain darbe girişiminde bu Millet tek vücut oldu. Hain darbe girişimini engelledi. Bizler  Mustafa KEMAL’in bize  bıraktığı bu emaneti hiçbir zaman yere düşürmeyeceğiz. Hep şunu söyledik. Her şey Çivril den başlar. Anadolu toprakların tapusunun  alındığı yer burası. Çivril hem kuvayi milliye ye, hem kurtuluş savaşında maddi manevi o kadar destek vermiş ki; bu vatan için gözünü kırpmadan her şeye  feda etmiş Çivril.  Allahın izniyle inşallah Mustafa KEMAL’e de, onun silah arkadaşlarına da layık olmak için Cumhuriyetin tam bekçileri elimizden geleni gayreti yerine getireceğiz.

Ben buradan içerideki  hainlere ve dışarıdaki düşmanlara sesleniyorum. Bu memlekette bayrak inmeyecek, ezan dinmeyecek. Bu millet diz çökmeyecek ,bölünmeyecek. şehitler ölmeyecek. Bunu bütün dünya böyle bilsin. Biz önce kardeşiz. Bunu hiçbir zaman unutmayacağız.Mutlaka farklılıklarımız olacak, farklı düşüncelerimiz olacak. Ama önce Devlet, önce Millet önce Cumhuriyet..

Onun için diyorum ki;   Yaşasın devletim. Yaşasın Milletim. Yaşasın cumhuriyet.

NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE !

Başkan Gürcan GÜVEN’in konuşmasının ardından mehteran eşliğinde kahramanlık türküleri söylendi…

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak