çivrilinsesi gazetesi
13 Kasım 2018
0 YORUM
429 OKUNMA

CHP ÇİVRİL İLÇE BAŞKANLIĞINDAN 10 KASIM ETKİNLİĞİ

CHP Çivril İlçe Örgütü, 10 Kasım nedeniyle etkinlik düzenledi.

11 Kasım 2018 Pazar günü yapılan etkinlik Çivril Ziraat Odası konferans salonunda gerçekleşti.

Etkinlik, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. CHP Çivril İlçe Başkanı Bedri ATAÇ bir konuşma yaptı.

ATAÇ şunları söyledi:

Ulu önder henüz  aramızdan ayrılmadan, her zamanki ileri görüşlülüğüyle “Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.” Diyerek bizlere adete bir mesaj bırakmıştır. Mustafa Kemal Atatürk bir siyasetçi, bir sanatçı bir düşün insanıdır. Hal böyleyken bugün hala Mustafa Kemal, Anadolunun  insanı için düşleri, idealleri peşinde koşabiliyorsak, merhameti, sevgiyi,sokakta Memleketimizin en ufak bir yeşiline saygı duyabiliyorsak,  Mustafa Kemal sanata ,sanatçıya duyduğu büyük saygıyı bugün bizlerde halkın sanatçılarına gösterebiliyorsak, Mustafa Kemalin bilime verdiği değerin farkındaysak, Laiklik konusundaki hassasiyeti bugün bizlerde taşıyabiliyorsak Mustafa Kemal Atatürk düşünceleri ve duyguları ile  her an yanımızda ve hayatımızdadır. Bu düşüncelerle Mustafa Kemali saygı ve sevgiyle özlemle anıyorum. Mustafa Kemaller ölmez.

CHP Çivril ilçe başkanının konuşmasının ardından CHP Çivril  ilçe eski başkanı Ömer KÖSEOĞLU’da bir konuşma yaptı.

Çağdaş cumhuriyetimizin mimarı ve kurucusu yirminci ve yirmi birincisi yılın en büyük devrimcisi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize büyük bir miras ve sorumluluk bırakarak aramızdan ayrılmasının  80. Yıl dönümü .

Ülkemizin kurtuluşunda ve kurulumunda büyük sorumluluk üstenen bu amaç uğruna fedakarca çapa sarf eden başta Mustafa Kemal Atatürk, yol arkadaşları ve bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyorum. Dedi.

ÜNAL PAŞA’da geceye katıuldı.

CHP Çivril İlçe Örgütünün düzenlediği etkinliğe Çivril Ziraat Odası Başkanı  ve adı belediye başkan aday adaylığında çokça geçen emekli Tuğgeneral Ünal KARAOSMANOĞLU’da katıldı.

Ünal PAŞA ile Ömer KÖSEOĞLU’nun salonda ayrı ayrı oturması dikkat çekti…

 

 

 

Copyright © 2015 Çivrilinsesi Gazetesi

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak