Son Dakika
20 Haziran 2019 Perşembe

NEVİŞET KAMEROĞLU ORTA OKULUNDA NELER OLUYOR ?

15 Kasım 2018 Perşembe, 12:37

Geçtiğimiz günlerde Nevişet KAMEROĞLU Orta Okulunda birkaç öğrencinin öğretmenine hakaretiyle başlayan tartışma, Okulu ve okul idaresini Çivril gündemine taşıdı.

 

Hata yaptığı düşünülen öğrencilerin velilerinin okula çağırılarak, çocuklarının okuldan alınması, almazlarsa disipline verilerek okuldan atılması dahil en ağır şekilde cezalandırılacakları tehditlerinin savrulduğu iddiaları Çivril gündeminde.

 

  1. sınıf öğrencilerinin yaptıkları hatalar okuldan atılmayı gerektiriyorsa, okul idaresinin davranışlarının karşılığı ne olmalıdır? Sorusu gündemimize geldi.

 

SUÇU VE SUÇLUYU KORUMA

 

İddialardan birisi şöyle:

 

Nevişet KAMEROĞLU okul müdürü, aslen 30 Ağustos orta okulu müdürüdür. Burada görev yaparken, bir öğrenci 70 yaşlarında birisinin kendisine tacizde bulunduğu şikayetinde bulunuyor. Bu konuyu dinleyen ve halen Nevişet Kameroğlu orta okulunda görev yapan müdürün, hiç bir şey yapmadan, her hangi bir girişimde bulunmadan konuyu sessizce geçiştirdiği, olaydan birkaç ay sonra konuyu öğrenen öğrenci yakınının, hem taciz iddiasını, hem de bu iddiayı yargıya taşımayan, hukuki deyimle “suçu ve suçluyu koruduğu iddiasıyla okul müdürü hakkında suç duyurusunda bulunuyor.

 

İDDİA:

 

Halen Nevişet KAMEROĞLU orta okulunda  vekaleten müdürlük görevinde bulunan kişi, bu iddiadan dolayı ağır cezada yargılanıyor.

Bu iddiayı Milli Eğitim Müdürüne sorduk. Ağır cezada yargılanan Müdürünüz hakkında bir işlemde bulundunuz mu?

 

Adı geçen müdürün kadrosu 30 Ağustos orta okulunda olduğu halde neden Nevişet Kameroğlu’na vekaleten gönderdiniz?

Bunun bu olayla ilgisi var mıdır?

Dediğimizde Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÖZCAN’ın yanıtı oldukça dikkat çekiciydi.

 

     “HABERİM YOK”

 

Bir Milli Eğitim Müdürünün, kendisine bağlı  bir okulun müdürünün ağır cezada yargılandığından haberinin olmaması ne kadar normaldir bunu kamuoyunun dikkatine sunuyorum.

14 Kasım 2018 Çarşamba günü konuyla ilgili kendisini bilgilendirip sorumuzu sorduğumu halde, konuyla ilgili hiç bir araştırma yapmadığını söyleyebiliyor. Acaba konuyu duyunca neden araştırma yapma gereği duymuyor?

 

Okullarda test kitaplarının satışı kesinlikle yasaktır.

İDDİA:

Buna rağmen, Nevişet Kameroğlu Orta Okulunda test kitaplarının satışı yapıldığı iddia ediliyor.

 

Bu okulumuzda test kitapları satılıyor mu? Satılıyorsa hangi gerekçeyle?

 

Bunu da ilçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet ÖZCAN’a sorduk.

Sayın ÖZCAN’ın yanıtlarından şunu öğrendik.

“HABERİM YOK”

 

Kısacası kullarda neler oluyorsa  Çivril Milli Eğitim Müdürünün haberi yok.

Veya bizlere haberi yokmuş gibi davranarak saklıyor.

Bu iddiaların ve şimdilik başlıklarını bile yazmadığımız iddiaların açılımlarını, detaylarını önümüzdeki hafta sizler sunmaya başlayacağız.

İlçe Milli Eğiiim Müdürü Mehmet ÖZCAN’ın geçtiğimiz yıllarda hangi konulardan haberdar olduğu halde habersiz gibi davrandığını; konuyu araştıran bizlere de ne tür yanıltıcı bilgiler verdiğini , detaylarıyla önümüzdeki hafta sizlere sunmaya başlayacağız…

 

 

İddialardan sadece birisi bile gerçekse, öğrencilerin hataları, bu idarecilerin suçlarının veya hatalarının yanında nedir? hep birlikte öğreneceğiz.

 

Gelecek hafta NEVİŞET KAMEROĞLU orta okulu iddialarını detaylarında buluşmak üzere…

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak