Son Dakika
22 Haziran 2019 Cumartesi

SORUMLU DESKİ Mİ? YOKSA VATANDAŞ MI?

15 Kasım 2018 Perşembe, 11:45

15 Kasım 2018 tarihinde  Çivril Belediyesi karşısındaki iş yerimizin bulunduğu iş hanında sular sabahın erken saatlerinde kesildi.  DESKİ’yi aramaya gerek duymadık. Çünkü bundan önceki kesintilerde DESKİ’yi aradığımızda maalesef yanıt alamadık. Bazan da ani kesintilerde elektrikler kesik gibi gerekçelerle karşılaştık. Elektrik idaresini aradığımızda da elektriklerin kesik olmadığını öğrendik. Bu nedenle artık DESKİ’yi aramaz olduk. Çünkü DESKİ bu güne kadar kimseye hesap vermeyen, kimseye karşı sorumluluk duymayan mantıkla çalıştı. Bu konuda ÇİVRİLİN SESİ GAZETESİ olarak Çivril Belediye Başkanı Gürcan GÜVEN’i de defalarca bilgilendirdik.

15 Kasım 2018 Perşembe günü saat 14:30 sularında aniden yine suyumuz kesildi. İş hanı sakinlerinin bizi araması üzerine aşağıya indik. Gördüğümüz manzara kötüydü. Ana caddenin her tarafından şular fışkırıyordu. Cadde tamamen suyla kaplanmıştı. Belli ki, sular onun için kesilmişti.

Gazetecilik refleksiyle   suyla dolu caddeden görüntü almaya başladık. Ama bundan pekte memnun olmayan birisi vardı. Memnuniyetini, bizleri tersleyerek dile getirmeye çalıştı. DESKİ görevlisi olduğunu öğrendiğimiz görevli suların kesik olduğunda neden aranmadıklarının hesabını bize sormaya kalktı. Cevap alamadığımızı dile getirdiğimizde ise YALANCILIKLA suçlandık.

Kısacası DESKİ’ye göre galiba sularımız kesilse de itiraz etmeden sessizce oturup kader diyeceğiz..

DESKİ görevlisi, işini yapan gazeteciye tepkisini yalancı olmakla dile getirdi. Bizim de yöneticilerimize ve görevlilerimize önerimiz, başkalarının görev yapmalarından rahatsız olmak yerine kendi işlerini yapmaları.

Bizler işimizi yapmaya çalışıyoruz. Bizim işimizde suyla oluyor. Sular aniden gidince de elbette işimizi yapamıyoruz. İşimizi yapmaktan engellenmiş oluyoruz. Yeni yapılan yolda, yeni döşenen su borularında sıkça meydana gelen patlamaların sorumlusu DESKİ Mİ? Yoksa mağdur olan vatandaş mı?

Hem susuz kalmayı, hem de suyumuzun boşa akmasını hak ediyor muyuz? Bu sorunun yanıtını DESKİ sorumlularından bekliyoruz…

 

 

 

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak