ŞAMPİYONLAR GÜRCAN GÜVENİ ZİYARET ETTİ

14 Aralık 2018 Cuma, 07:18

Aydın’da düzenlenen Ege Bölgesi güreş turnuvasında Çivril Belediyesi Güreş Takımı, takım birinciliğini elde etti.

Aydında yapılan turnuvaya 4 ilden yaklaşık 17  tane kulüpten çok sayıda  sporcu katıldı.

157 tane sporcu vardı. Aydın,Uşak ,Afyon, Denizli ve Muğla illerinden 17 takımın yarıştığı turnuvada 157 güreşçi mindere çıktı.

Şampiyon minik güreşçiler, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Erkan DÜNDAR başta olmak üzere antrenörleri Özgür GÜLLÜ ile birlikte Çivril Belediye Başkanı Gürcan GÜVEN’i ziyaret ettiler.

Ziyaret esnasında şampiyonluk kupasını Belediye Başkanı Gürcan GÜVEN’e sunan antrenör Özgür GÜLLÜ, turnuva hakkında bilgiler verdi.

“Güreş Kulübünün açılışından günümüze kadar bizleri sürekli destekleyen, katkılarda bulunan Başkanımız Sayın GÜRCAN  GÜVEN’e teşekkürlerimi sunuyorum. Bu desteğin ışığında kısa zamanda önce Denizli’de  olmak üzere kısa zamanda değişik illerde başarılı olduk.

Bu ŞAMPİYONLUK  kupasını sayın başkanımıza takdim ediyoruz.” Dedikten sonra şampiyon takımı makamında kabul eden Çivril Belediye başkanı Gürcan GÜVEN, şunları söyledi:

GÜRCAN GÜVEN

“Zaten biliyorsunuz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Erkan DÜNDAR hocam dünya şampiyonu ünvanına sahip.

Biz bu işe Çivril’de  yağlı güreş festivali yapalım mı diye çıktık.

Şu anda 200 den fazlada sporcuya sahip olduk. Gerçekten  Çivril gençlik kulübümüz, sayın gençlik müdürüm Erkan Hocamın önderliğinde mükemmel bir şekilde gidiyorlar.Hatta Denizli’de ilk defa kız güreş kulübümüzü biz kurduk. Bizim bir tek gayemiz var. Gençlerimize sahip çıkmak. Spor evrenseldir. Gençlerin hiçbiri buraya geldiğinde bir birlerini tanımıyorlardı. Spor sayesinde yeni dostluklar edindiler.

Hakikaten güreşle uğraşan evlatlarımız  Milli ruha , Milli şuura sahip  oluyorlar.

,Küçük adımlarla başladığımız spor faaliyetlerimizi  yavaş yavaş büyüteceği. Bu konuda gece gündüz çalışan Erkan Müdürüme de çok çok  teşekkür ediyorum. Bizler belediye olarak sporun ve sporcunun her zaman yanındayız.

Bunları yaparken çok şey istemiyoruz. Gençlerimizi, çocuklarımızı cep telefonlarından, bilgisayarlardan biraz olsun uzaklaştırmak istedik. Görüyorum ki, başarılar gelince şimdilik amacımız ulaşmış gibiyiz.

Bizlerin yüzünü güldüren, Çivril’imizin tanıtımına katkıda bulunan minik güreşçilerimize ve bunları yetişmesine katkıda bulunan hocalarına teşekkür eder, kendilerini kutlarım” Dedi…

BAYAN GÜREŞ HOCASI

Özdemirci Mahallesinden bayan güreş takımı kurulduğunu, bu bayan güreşçilerin çalışmaları için bayan hoca talepler5inin olduğunu biliyoruz. Bu hoca konusunda da adımımızı attık.

TALEBİMİZ OLDU

Denizli Gençlik Spor İl Müdürlüğünden bu konuda talebimiz oldu. Denizli Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzde Bakanlıktan talep ediyor. Umarız en kısa sürede olumlu sonuçlanır ve bu kızlarımızda güreş sporunu yapabilirler. Bizlerde Denizli’nin ilk bayan güreş takımını kurmanın onurunu yaşarız…

 

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak