Son Dakika
25 Haziran 2019 Salı

ÇİFTÇİ: AKP PARTİMİZİ MUHATAP ALMADI

02 Ocak 2019 Çarşamba, 11:35

MHP’li Çivril Belediye başkan adayı Ergun ÇİFTÇİ, Gazetemizi ziyaret etti.

ÇİFTÇİ yaptığı ziyarette seçim çalışmaları ve partisiyle ilgili çıkan haberlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

ÇİFTÇİ Gazetemize yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

“Belediye başkanlığı dönemimizde tarıma gereken desteği vereceğiz. Bunun ilk adımı olarak belediye bünyesinde Ziraat Mühendisi bulundurarak çiftçimize rehberlik etmesini sağlayacağız.

Ayrıca tarımsal ürünlerimizin satışı konusunda çiftçimize rehberlik edeceğiz. Çiftçimizin korkulu riyası olan Akdeniz Sineği ile etkin mücadele yöntemlerini uygulayacağız.

Okullarımızın dış bakımlarını sürekli yapacağız.

Hepsinden önemlisi, tüm çalışmalarımızı 25 yıllık esnaf birikimimizle birlikte yapacağız. Ne başarırsak birlikte Çivril ilin başarmış olacağız.” Diyen MHP’li Çivril Belediye Başkan adayı Ergun ÇİFTÇİ, şunları söyledi.

“35 gündür sahada ekibimle birlikte çalışmaktayım. Bu çalışmalarımız bazı kesimleri rahatsız ediyor.

Bir konuya açıklık getirmeliyim. Benim söylemediğim sözleri söylemişim gibi yorumluyorlar. Veya canları öyle istiyor. Onun için buna açıklık  getirmeyi uygun gördüm.

35 gündür sahadayız. MHP’nin net adayıyız. Ben yukarıyı (Denizli ve Genel merkezi) arayıp değişiklik olup olmadığımı sordum. Bana verilen yansıt  “sen bizim Çivril adayımızsın. Çalışmana devam et” dediler. İl başkanımızdan da bu konunun aksine bir açıklama gelmedi.

Yukarıdan  ittifakla ilgili protokol imzalanır, işi resmiyete dökerlerse, arkadaşlarımızla görüşür ona göre yol haritamızı belirleriz. Yolumuza nasıl devam edeceğimizin kararını o zaman alırız.

Ergun ÇİFTÇİ partisinin aldığı karara uyacak mı, yoksa bağımsız olarak adaylığına devam edecek mi?

Arkadaşlarımızla o zaman karar veririz

AK PARTİ PARTİMİZİ MUHATAP ALMADI

Sayın ÇİFTÇİ. Denizli büyükşehir Belediye başkanı ve AKP’nin Denizli Büyükşehir Belediye başkan adayı Osman ZOLAN Çivril’e geldiğinde partinizi de ziyaret edecekti. Ancak, bizzat sizin bu ziyarete karşı çıktığınız söylendi. Bu konuda ne diyorsunuz? Gerçekten ZOLAN’ın partinizi ziyaretini kabul etmediniz mi? Sorusuna Sayın ÇİFTÇİ şöyle yanıt verdi.

Öncelikle bu konunun net anlaşılması gerekiyor. Sayın Osman ZOLAN’ın Çivril ziyareti esnasında partimizi ziyaret edeceği konusunda MHP Çivril ilçe Başkanını  AKP ilçe başkanı aramadı.

MHP Çivril ilçe Başkanımızı  Sayın ZOLAN’ın ziyaret etme talebini, Çivril’in mevcut Belediye Başkanının şoförü aramış.

Partilerin muhatapları partilerdir. Bizim muhatabımız belediye başkanının şoförü değildir.

AKP Çivril ilçe başkanı, MHP Çivril ilçe başkanını arayıp randevu talebinde bulunsaydı burada sıkıntı olmazdı. Ama AKP Çivril ilçe başkanı tarafından muhatap alınmayınca bizde böyle davrandık.

Denizli Büyükşehir belediye başkanlığında Genel Merkezimizin de belirttiği gibi ortak adayımız Sayın Osman ZOLAN’dır.  Bunda bir sıkıntımız yok. Ama siyasi partileri siyasi partilerin yetkili organları muhatap alır. AKP Çivril ilçe başkanı bizi muhatap almadığı için, partimizin AKP tarafından küçük görüldüğü anlayışı bizde hakim oldu. Durum bundan ibarettir..

 

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak