çivrilinsesi gazetesi
1 Şubat 2019
0 YORUM
64 OKUNMA

ZİYA YAMAN: BAŞI BOŞ KÖPEKLERLE MÜCADELEYİ BAŞLATACAĞIZ!Şehitler Mahallesi muhtar adayı Ziya YAMAN; Mahallede bulunan başı boş köpeklerle mücadele edeceklerini belirterek şunları söyledi:

“Mahallemizde, başı boş olarak gezen köpekler vardır. Malesef bu köpekler hem sahipsizdirler,  hemde Mahallemizde bulunan kendisini koruyamayan çocuk ve yaşlılara tehdit unsurları haline gelmişlerdir.  Aslında bu sorun, sadece Mahallemizin; sadece Çivril’imizin sorunu değildir. Bu sorun, Ülke sorunudur. Bu konuda çıkacak hayvan hakları yasasıyla çözülebilir veya en aza indirilebilir. Buna rağmen, Şehitler Mahallemizde başı boş köpeklerle ilgili sorunumuzu, yerel yönetimimizle(belediyemizle) sıkı diyalog halinde çözeceğiz.

Bu söylediklerimizden  birileri fırsat bilip, “hayvan düşmanlığı” ‘sonucu çıkarmasın. Köpekler; hatta kediler  sadık hayvanlardır fakat sahipsizdirler. Sahipsiz olmaları, hem mahalle sakinlerine tehdit unsurudurlar,  hemde sağlıklı bakım ve barınmadan yoksundurlar.

Belediyemizin hayvan barınma evi bulunmaktadır. Bu hayvanlarımızı orada barındırıp, aynı zamanda sağlıklı bir ortamda bakılıp beslenmetelerini sağlamanın çalışmalarını başlatacağız.

Yerel yönetimler ve Belediyemizle yakın işbirliği içinde, başı boş sahipsiz köpeklerle mücadeleyi başlatıp onların bakılmasını sağlayacağız”dedi…

Copyright © 2015 Çivrilinsesi Gazetesi

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak