Son Dakika
17 Ağustos 2019 Cumartesi

MECLİSTE GERGİN ANLAR

08 Şubat 2019 Cuma, 10:20

Çivril Belediye meclisinin Şubat Ayı toplantısında yerel seçim öncesi gergin anlar.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından, gündem dışı söz alan CHP Grup başkan vekili Tunay YAZICI, Belediye başkanı Gürcan GÜVEN’e sorduğu soruda AKP’nin belediye başkan adayı Niyazi VURAL’ı kast ederek

“Sayın  başkan. Belediye başkan adayınız diyor ki; Gürcan GÜVEN’İN bu güne kadar yapamadıklarını ben yapacağım” diyor. Siz yapamadıklarınız için neden vaatte bulundunuz? Üstelik başkan adayınız 5 yıldır grup başkan vekiliniz idi. Size yardımcı olmadı mı hizmetlerin tamamlanması için” diyerek sorusunu sordu.

GÜRCAN GÜVEN: 5 yıl boyunca 25 kişilik meclis üyemizle birlikte çok verimli bir hizmet verdik. 118 projemizden yaklaşık %95’ini tamamladık. Çivril merkezde 30 yıldır yapılamayanları yaptık. Vaatlerimizin dışında olan hizmetlerde de bulunduk.

Çivril’e bu güne kadar hizmet geldiyse ki geldi. Bunların sahibi bizlere güvenen ve oy veren vatandaşlarımızdır. 5 yıl boyunca meclisimizdeki tüm siyesi parti temsilcilerimizle uyumlu çalıştığımızı düşünüyorum. Bu konuda provakasyon yapmaya gerek yok. Görev süremizin bitmesine az bir süre kala bizler halen hizmetlere devam ediyoruz. İhaleler yapıyoruz. Devlette devamlılığın esas olduğunu biliyorum.

NİYAZİ VURAL: Siyasete bizler dün başlamadık. Çivril, 2019-2019 yılları arasında. Yani sizin belediye başkanlığınız süresi içerisinde tarihinde görmediği hizmetleri gördü. Sıcak asfaltla sizin döneminizde tanıştı. Bizim hiçbir zaman “BAŞKAN YAPAMADI” gibi bir beyanatımız olmadı. Yaptığınız hizmetleri takdirle karşılıyoruz.

TUNAY YAZICI: Ben burada siyaset yaparken sen Fetullah GÜLEN’in okullarında okuyordun.

NİYAZİ VURAL: Ben FETÖ’nun okullarında okumadım. Ezbere konuşuyorsun. Siyasette nezaketi kaybediyorsunuz. Nezaketsiz ve saygısız bir konuşma şekliniz var. Haddinizi aştığınızı için uyarıyorum.

Ben Sekine EVREN Anadolu lisesini sınavla kazanıp okudum. Sizin nerede okuduğunuzu bilmiyorum. İddiasını ıspat etmeyen ahlaksızdır. Net bir şekilde söylüyorum. Daha sonra da Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdim. Sizin nereyi bitirdiğinizi de bilmiyorum. Nerde okuduğunuzu da bilmiyorum. Beni de ilgilendirmiyor. Biz sizi, biliyoruz. Meclis listesinde sıra kapmak için meclis kürsüsünde şov yapmanın bir anlamı yok. Bunlar 1970’ lerin siyasi anlayışı. Bu anlayışlar bitti dedi ve 2014-2019 yılları arasında görev yapan bu meclisteki en gergin dakikalar yaşanmış oldu…

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak