Son Dakika
17 Ağustos 2019 Cumartesi

NİYAZİ VURAL: ÇİVRİL, TARİHİNDE GÖRÜLMEMİŞ YATIRIMLARI ALDI

08 Şubat 2019 Cuma, 10:18

“Siyaset, arkanda hoş seda bırakmaktır. Biz işte bu düşünceyle yola çıktık.İl başkanımız ve Grup Başkan vekilimiz Cahit Beyle değerlendirmelerimiz oldu ve adaylığa bu şekilde karar verdik.” Bu sözler AKP Çivril Belediye Başkan adayı Niyazi VURAL’a ait.

AKP Çivril Belediye Başkanı Niyazı VURAL, 2014-2019 yılları arasında Çivril, tarihinde görmediği hizmetleri aldığını söyledi.

AKP Çivril Belediye başkan adayı Niyazi VURAL, gazetemizi ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Niyazi VURAL’a gazete olarak şu soruları sorduk.

a)Belediye meclis üyelerini nasıl belirleyeceksiniz? Görevde olan arkadaşlarınızdan meclise girecekler var mıdır?

  1. b) Siz seçilmeden, belediyede müdürlükler, taraftarlarınızca paylaşılmaya başlandı. Müdürlük konusunda söz verdiğiniz kişiler var mıdır?

c)Avukatsınız. İcralarla birçok kişinin canını yaktığınız iddia ediliyor. Bu insanların da ŞİMDİ İNTİKAM ZAMANI diyeceği iddia ediliyor ?

  1. d) MHP ile uyum sorunu yaşadığınız iddia ediliyor?

Sayın VURAL’IN bu sorulara verdiği yanıtlar özetle şöyle:

Siyaset bir ekip işi. Bizde 2002 yılından bu güne kadar yol arkadaşlarımızla birlikte birçok hizmete imza attık. İlçe başkanı olduğum dönemde Gümüşsu, Irgıllı, Özdemirci başta olmak üzere birçok kentimize hizmet getirdik. Siyaset, hizmet için yapılan bir uğraş. Çivril, alt yapı sorununu çoktan çözmüş olması gerekirken, biz halen birçok Mahallemizde alt yapı sorunundan bahsediyoruz.

Çivril, Gürcan GÜVEN başkanımız döneminde (bizimde meclis üyesi olduğumuz dönem) ilk defa sıcak asfalt ile tanıştı. Kapalı bir yüzme havuzuna kavuştu. Bu örnekleri çoğaltabiliriz. Çivril’de yapılan ilklere katkımız oldu. Yeterince bilgi birikimine sahibiz. Birileri vaatte bulunurken, “sen geçmişte ne yaptın” denilebilir.

Siyaset, arkanda hoş seda bırakmaktır. Biz işte bu düşünceyle yola çıktık.İl başkanımız ve Grup Başkan vekilimiz Cahit Beyle değerlendirmelerimiz oldu ve adaylığa bu şekilde karar verdik. Belediye başkanımız Gürcan GÜVEN ile birlikte 5 yıl çalıştık. Bu dönem, hakikaten Çivril tarihinde görmediği yatırımları aldı.

MECLİS ÜYELERİ

Meclis üyelerinin belirlenmesi süreci de belediye başkanlığının belirlenme süreci gibi olacaktır. İlçemizde sevilen, sayılan, liyakatlı olan kişiler tercih edilecektir. İlçelerde ve ilde meclis üyesi belirleme komisyonu oluşturuldu. Bu havuzda olan kişilerden belirlenecek meclis üyesi adaylarımız.

MHP İLE SORUNUMUZ YOK

MHP ile bir sorun yok. Ancak, böyle bir sorunun olduğu gündeme getiriliyor. MHP’lilerle taban olarak aynı duygu ve düşünceleri taşıdığımızı düşünüyoruz. Şu anda MHP ile görüşmelerimiz devam ediyor. Sıkıntımız yok. Sahaya da beraber çıkacağız. Önemli olan birlikteliği gönülde sağlamaktır. Onu düşünüyoruz. MHP Belediye başkan adayı Ergun Bey, kendisinin, partisinin belediye meclis üyesi listesinde yer alacağını belirtti. Şu anda bir sıkıntının olduğunu düşünmüyoruz. Sosyal medyadaki yazılan-çizilenlere bu anlamda itibar etmiyoruz.

GÖREVLER PAYLAŞILDI MI?

Adayın veya adayın çevresindeki kişilerin dışındakilerden, durumdan vazife çıkaranlar olabilir. Bizim kimseye görev vaat etme gibi durumumuz söz konusu değil. Arkadaşların kimler olduğunu veya nasıl bir görüşme yaptığını bilemiyorum. Bizler doğmamış bebeğe don giydirmeyiz. Şu anda ajandamızda böyle bir şey yok.

İCRALARLA VATANDAŞIN CANINI YAKTI

Niyazi VURAL, mesleğini icra ediyor. Kendim için kimsenin canını yakmadım. Niyazi VURAL kendi alacakları için icra takibi yapmış değil. Üstelik bu rakamlar abartılı rakamlardır.

Çivril’de tüm avukat  arkadaşlar icra dosyalarına bakıyorlar. Hakkı ASLAN 40 yıldır Çivril’de avukat. Siyasette de bir marka. Denizli’de Adnan KESKİN, Osman ZOLAN Millet ittifakının adayı Bahtiyar Bey  avukat. Avukatlık mesleği ile siyaset adeta özdeşleşmiş. Biz insanları, mesleğimizi yaparken bile incitmemek için çaba sarf ediyoruz. Bunlar söylenecek. Bunlara çok itibar etmiyoruz. Bunların karalama kampanyasının ürünü olduğunu düşünüyoruz.

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak