Son Dakika
19 Ağustos 2019 Pazartesi

GİDERAYAK İŞLERİ VAR

10 Şubat 2019 Pazar, 10:33

31 Mart yerel seçimlerinde AKP’den belediye başkan adayı gösterilmeyen Çivril Belediye Başkanı Gürcan GÜVEN, görevi süresince çalışmayı bırakmadı.

08 Şubat 2019 Cuma günü, taşerondan kadroya geçen işçilerin toplu sözleşmelerini gerçekleştiren başkan GÜVEN, sözleşme için imza töreni düzenledi.

İmza töreni, belediye meclis salonunda yapıldı. İşçilerin de hazır bulundukları imza töreninde bir konuşma yapan GÜVEN, 5 yıl süresince çalıştığım sizlerden çok memnunum. Benim yüzümü kara çıkartmadınız. Teşekkür ederim dedi.

Çivril Belediye başkanı Gürcan GÜVEN, konuşmasında şunları söyledi:

Değerli dava arkadaşlarım. 5 yıl birlikte çalıştık. 5 yıl boyunca sahada bizim elimiz, ayağımız, kulağımız ve gözümüz oldunuz. Sizlerden Allah razı olsun. Göreve geldiğimiz günden beri işçi kardeşlerimizin haklarını biz verdik. Önceki dönemden gelen kardeşlerimizin de haklarını biz verdik. Gönül ister diki, sizlere daha iyi koşullar sağlayalım. Çünkü karda kışta; en kötü koşullarda bile bizleri mahcup etmediniz. Kadroya geçtiğiniz günlerde sizlere bir söz vermiştik. 2020 yılında, sizler ile eskiden var olan işçilerin haklarının aynı olacağı konusunda bir söz idi bu. Bugün bunun en azından önemli bir adımını atmış bulunmaktayız. Şu anda yaptığımızı zam olarak ta düşünmüyorum. Asgari ücretin belirlenmesinin ardından bir düzenleme olarak düşünüyorum. Birileri bunu farklı yönlere çekme hevesine kapılabilirler. Bizler 5 sene önce verdiğimiz sözü yerine getirmeye çalışıyoruz. Biz çalışanın, emekçinin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz.

İlk planda asgari ücretin %20’si oranında bir zam verdik. Bununda yetmeyeceğini düşünerek, diğer kadrolu işçilerimizde olduğu gibi 52 yevmiyelik bir ikramiye de verdik. Bu aşağı yukarı yıllık 5200 liraya, aylık ise 400 lirayı aşan bir rakama tekamül ediyor. Dolayısıyla bu gün aldığınız miktara 700-800 lira gibi bir zam gelmiş oluyor.

SİYASİ DAVRANMADIK

Göreve geldiğimiz günden günümüze kadar hiç kimsenin siyasi görüşüne göre davranmadık. Bizler yapılan işlere baktık. Siyasi düşüncelere değil. Milletten aldığımız gücü, alnımızın akıyla teslim ediyoruz. Sizlerde sadece işinizi yapın, işinizin başında olun. Mümkünse siyasetin dışında olun. Hiçbir zaman birilerinin adamı olmayın. Sadece işinizin adamı olun.

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak