Son Dakika
19 Ağustos 2019 Pazartesi

MEHMET ÖZKUL, RAKİPSİZ BAŞKAN

10 Şubat 2019 Pazar, 10:29

Çivril Ziraat Odası seçimleri yapıldı. Mehmet ÖZKUL, yine rakipsizdi.

Çivril Ziraat Odası, yeni meclisini, yeni yönetim kurulunu ve yeni başkanını seçmek için 9 Şubat 2019 Cumartesi günü genel kurulunu gerçekleştirdi.

Yönetime farkı isimlerin aday olacağı tartışmaları arasında genel kurula giden Çivril Ziraat Odasında kongre günü gelip çatınca Mehmet ÖZKUL ve arkadaşları tek aday olarak kaldılar.

Denizli Ziraat Odası başkanı Hamdi GEMİCİ’nin divan başkanlığını yaptığı kongre, 9 Şubat Cumartesi günü odanın kendi toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantı, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Çivril Ziraat Odası Başkanı Mehmet ÖZKUL, delegelere bir konuşma yaptı.

ÖZKUL şunları söyledi:

Değerli dostlar. Ziraat Odamız Çivril’de 1964 yılında faaliyete geçmiştir. 1997 yılına kadar, sadece üye aidatlarıyla sizlere hizmet vermeye çalışan odamız, 1997 yılında çıkarılan yasayla Odamızın ekonomik durumu düzelmiş; bu olanaklar doğrultusunda her platformda Çiftçimizin sesi ve gözü olmuştur. O güç koşullardan günümüze kadar Çivril Çiftçisine hizmet eden tüm yöneticilerimize teşekkür ederim.

Bizler göreve geldiğimiz andan itibaren çiftçimizi festivallerde, fuarlarda temsil etmeye çalıştık. Sizlere söz verdiğimiz toprak tahlil laboratuarımızı 2015 yılında faaliyete geçirdik. Tüm bu çalışmalarımızı, meclisimizle ve yönetimimizle  birlikte gerçekleştirmenin onurunu ve gururunu yaşıyorum. 2001 yılında geldiğim Çivril Ziraat Odası başkanlığı  görevini onurla yürütmeye devam ediyorum ve etmeye de devam edeceğim.

Arkadaşlarımızla birlikte, yasaların elverdiği ölçülerde çiftçilerimizin haklarını korumaya çalışıyoruz. Tüm sorunlarımızı, Odamızın en üst mertebelerine kadar götürüyoruz.

Görev süremiz içersinde Odamıza, çiftçilerimizin kullanımı için bir çok makine parkını, toprak tahlil laboratuarımızı ve içinde bulunduğumuz konferans salonumuzu kazandırdık. Tüm bu hizmetleri yaparken, Odamızı hiçbir şaibeye karıştırmadık. Sizleri rencide edecek hiçbir isnatla karşı karşıya gelmedik.

Kongre günümüz olan bu günden 1 gün önce aday olmak isteyen arkadaşlar vardı. Şu anda salonda bile yoklar. Onlar olsaydı, söylenecek sözler vardı. Ama olmadıklarına göre  sizleri konuşmamla sıkmak istemiyorum. Odamızın, bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da büyük hizmetlere imza atacağı sözünü sizlere veriyorum…

Konuşmaların ardından faaliyet raporunun okunup onaylanması ve oy kullanımına geçildi. Genel kurula tek liste ile girildiği için, Mehmet ÖZKUL ve arkadaşları RAKİPSİZ olarak yeniden yönetime seçildiler…

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak