Son Dakika
18 Ağustos 2019 Pazar

“TEMEL POLİTİKAMIZ” İNSANA HİZMET”

10 Şubat 2019 Pazar, 11:11

Şehitler Mahallesi Muhtar adayı Ziya YAMAN, mahallemin yaşanılabilir olması, bizlerin olmazsa olmazıdır dedi.

Şehitler Mahallesi Muhtar adayı Ziya YAMAN, kendisine çokça sorulan iki soru olduğunu belirtip, bunları yanıtladı.

İlk sorunun, “NEDEN ADAY OLDUN”? şeklinde kendisine yöneltildiğini belirten Ziya YAMAN bu soruya şöyle yanıt verdi:

 

Çağdaş, Modern, Güler yüzlü mahalle için canla başla çalışmak için.

 

Yaşlılık hizmetleri, bakıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi kişilerin durumlarıyla çok yakından ilgilenip çözümler üretmek için.

 

 

Mahalle sakinlerimizle birlikte sorunların tespiti ve çözüm yollarının bulunması için.

 

Şehitler Mahallesine hizmetin onurunu yaşamak için;

 

Her şeyden önemlisi, tüm sorunların üstesinden gelecek üretken bir ekiple birlikte ÇÖZÜM ODAKLI OLMAK için.

ŞEHİTLER MAHALLESİNE MUHTAR ADAYI OLDUM. Dedi..

 

Daha sonra kendisine en çok sorulan veya merak edilen konunun da, ilçemizde olduğu gibi, Mahallemizdeki başıboş köpeklerle ilgili ne yapacağım? Konusu.

“Mahallemizi,  BAŞI BOŞ KÖPEKLERİN dolaşımından kurtarmak için.” Olarak adlandırdığım

bu düşüncemi açıkladığımda sevgili diğer aday arkadaşlarımdan bazıları, (maalesef bu düşüncede olanların iyi niyetli olduğunu düşünemeyeceğim)  bu hayvanları belediye ile birlikte katledeceğimiz yalanını söylemeye başlamışlar.

Öncelikle şunu belirteyim. Dünyada sadece insanların yaşam hakları yok. Dünyadaki tüm canlıların yaşam hakları vardır. Biz insanlar, bizim dışımızdaki canlıların yaşamlarına saygı göstermek zorundayız. Hatta, saygıdan da öte, hayvanlar dahil tüm canlıların daha rahat yaşamaları için çaba göstermek durumundayız. Hal böyle iken hayvanlar katledilecek mi? Belediye ile birlikte mi katledilecek? Dedikodularını çıkarmak, aslında kişilerin kendi niyetlerinin ortaya konması anlamına gelmektedir.

Şunun altını çizmekte yarar var. Bu iddiada olanlar, Çivril Belediyesini de hayvan katliamcısı olarak suçlamış oluyorlar. Bu güne kadar Çivril Belediyesinin böyle bir katliam yaptığını duymadık ve yaptığına da inanmıyorum. Aksini bilen aday arkadaşlar var ve bunu saklıyorlarsa, en az katliamcılar kadar suçlu sayılırlar.

BİZİM NE YAPACAĞIMIZA GELİNCE

Başıboş hayvanlar, öncelikle sadece Şehitler Mahallesinin sorunu değildir. Hatta sadece Çivril’in, sadece denizli’nin sorunu da değil. Bu konuda Ankara’daki yasa koyucular bile soruna çözüm aramaktadırlar.

Bizler, İlçemizde ve dolayısıyla Mahallemizde başıboş hayvanların dolaşmalarını en aza indirebiliriz. Bunu da Çivril Belediyesi ile koordineli çalışarak sağlayabiliriz.

Elbette art niyetlilerin söyledikleri gibi de değil. Bu hayvanların, Çivril Belediyesinin barınaklarında yaşamalarını sağlayabiliriz. Oralarda yaşarken de onların beslenmelerine Mahalle olarak, Çivril insanları olarak katkılarda bulunabiliriz. Belediyemizin veterinerleri kontrolünde, Çivril halkının da beslenmelerine katkıda bulunarak başıboş hayvanların barınaklarda daha modern koşullarda yaşamalarına yardımcı olmak, Mahalle aralarında dolaşan hayvan sayısının azalması anlamına gelmektedir.

Başıboş hayvanlarla ilgili düşüncemiz bu boyutta.

Yaşadıkları kentlerle ilgili fikir üretmesi gerekenler, üretecekleri fikir bulamayınca KARALAMA KAMPANYALARINA başvurabiliyorlar. Kim neye başvurursa vursun, ben ve ekibim Şehitler Mahallesi muhtar adaylığına aday olurken, şehrimizin ve mahallemizin sorunlarını tespit edip, çözümler ürettik. Kendimizi çözüm odaklı olarak hazırlayıp Mahalle sakinlerimizin karşılarına çıktık.

Önümüzdeki günlerde de projelerimizi, Mahallemizin sorunları karşısındaki çözüm düşüncelerimizi Mahalle sakinlerimizle paylaşmaya devam edeceğiz dedi…

 

 

 

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak