Son Dakika
21 Mayıs 2019 Salı

ERGUN ÇİFTÇİ BAĞIMSIZ ADAY

19 Şubat 2019 Salı, 06:27

 

Beklenen oldu. Ergun ÇİFTÇİ bağımsız aday.

Cumhur ittifakının oluşumu, Çivril’de sadece AKP’nin aday çıkarmasını, MHP’nin ona tabi olmasını sağlıyordu. Ama evdeki hesap çarşıya uymadı.

Cumhur ittifakının ikinci kanadı olan MHP, Cumhur ittifakına karşı olmadıklarını, ama AKP’nin çıkardığı aday ve ekibinin kendileri için kabul edilmez olduğunu dile getiriyorlardı.

MHP kanadı ve onun ilçe eski başkanı ve belediye başkan adayı Ergun ÇİFTÇİ, başvuru süresinin sonuna yaklaşıldığı gün, ittifakın bu ekibine evet demedi ve bağımsız aday oldu.

Bizlerde sıcağı sıcağına Ergun ÇİFTÇİ ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

SORU: Sayın ÇİFTÇİ. Bugün 18 Şubat 2019. An itibarı ile Çivril Belediye Başkanlığına BAĞIMSIZ ADAY olduğunuz konusunda bilgilere ulaştık. Nedir durum? Açıklar mısınız?

ERGUN ÇİFTÇİ: 2019 yerel seçimleri için MHP Genel merkezince Çivril Belediye Başkan adayı gösterildim. 55 gün sahada kaldık. Ekipler kurduk. Çalışmalarımızı sürdürdük. İkili, üçlü görüşmeler gerçekleştirdik. Halkımızın içersinde olduk. Onlarla diyalog kurduk. Bizler bu çalışmalarımızı sürdürürken, Cumhur ittifakı oluştu. Bu vesileyle de benim adaylığım MHP Genel merkezince de düşürülmüş oldu.

AKP BİZİ MUHATAP ALMADI

Bu gelişmeden sonra, ben ve arkadaşlarım, halkımıza bir söz verdik. Bu söz, “SONUNA KADAR DEVAM” sözü idi. Bu arada, bilinçli olarak 15-20 gün sessiz kalmayı tercih ettik.

SORU: Bu sessizlik dönemi dediğiniz günlerde sizin AKP listelerinden meclis adayı olacağınız iddia edilmişti.

ERGUN ÇİFTÇİ: Bu, hiçbir aslı olmayan iddialar, söylemlerdi. Yani hiç gündemimizde olmadı ve aslı yoktu. şahsım ve MHP olarak partim dahil hiç bir şekilde böyle bir pazarlığımız olmadı.

Bizleri hiçbir şekilde ciddiye alıp bizle görüşen bir AKP olmadı. Yanımıza gelip, bizim ne yapacağımızı, ne yapmamız gerektiğini soran bir AK PARTİ olmadı.

Bizimle görüşmek isteyip, “MHP mensuplarını toplayalım, beraber olalım, sizin düşüncelerinizi alıp AK PARTİMİZİN organlarıyla görüşelim. Sahaya birlikte inelim. Güç birliği yapalım” gibi düşüncelerle bizlerle hiçbir görüşme yapan AK PARTİ olmadı. Hatta girişimde de bulunmadılar. Kısacası Çivril AK PARTİ bizi MHP olarak muhatap almadı, ciddiye almadı. Bizim beklentimiz, bu girişimin AK PARTİ kanadından bize gelmesi noktasında idi.

BİZİ BÖLÜP PARÇALAMAYI TERCİH ETTİLER

AK PARTİLİ arkadaşlarımız, bizlerle ilgili “BÖL-PARÇALA- YUT” yöntemini tercih ettiler. Bu süre içersinde ben günah keçisi olmamak için bekledim. AK PARTİ adayının ve parti yönetiminin bizlerişahıs olarak ve kurum olarak muhatap almaması sonucu BAĞIMSIZ olarak adaylığımı devam ettirme kararını aldım.

SORU: AKP için bu iddia ettiğiniz tavır sizce nereden kaynaklandı?

ERGUN ÇİFTÇİ: Bunu bilemem. Ama AK PARTİLİ yöneticiler sorunu ve görüşmeleri bizimle değil de, hep yukarılardan yapmayı tercih ettiler. Bu arada bizler Cumhur ittifakının aleyhinde hiçbir zaman hiçbir laf söylemedik. Aleyhlerinde hiçbir şey yapmadık. Sadece ve sadece onların bir şeyler yapmasını bekledik. Demek ki bizi ciddiye almadılar. Veya almak istemediler. Beklememizin sonucu da bu. Ben artık bağımsız adayım.

HALKIN SESİNİ DİNLEDİM

SORU: Gelişmeler benim Bağımsız aday olmamı gerektirdi diyorsunuz. Bağımsız aday olurken araştırma yaptınız mı? Nerelerden oy alabileceğinizi düşünüyorsunuz?

ERGUN ÇİFTÇİ:  Ben sürekli halkla birlikteyim. Toplumu, vatandaşları dinledim. Bu gelişmeler olurken, vatandaşlardan bağımsız aday olmam konusunda yoğun talep geldi. Halkın sesini dinledim diyebiliriz bu soruya.

Şunu belirtmekte yarar var. Arkamda birisi var. Beni birileri tahrik edip çıkarıyor gibi söylemler olabilir. Şimdiden söyleyeyim. Bunların hiç birisinin aslı yok. Ben, halktan gelen bağımsızlık talepleri bu yola itti. Başkaca bir şey yok. Bu cümlemin altını çizmek isterim. Bu tür durumlarda yaftalar asmak, asılsız iddialarda bulunmak çok kolaydır. “Onu falanca kişi çıkardı” diye. Kesinlikle bir daha söylüyorum. Hiç kimsenin etkisi, tahriki sonucu aday olmadı. Sadece ve sadece halkımın sesini dinledim. Adaylığım düştükten sonra sessizce 15-20 gün halkımın sesini dinledim. Halktan büyük bir talep geldiğini gördüm. Bu doğrultuda aday oldum.

SORU: Bazı siyasi partilerden aday olmanız konusunda teklifler geldiğini duyduk. Doğru mu? Doğru ise neden aday olmadınız?

ERGUN ÇİFTÇİ: Doğrudur. Kendilerinden aday olmam konusunda birden fazla partiden teklif geldi.

Ama ben MHP’nin mensubuyum. Benim kalbim ÜÇ HİLAL İÇİN ATIYOR. Böyle bir yanlışa hiçbir zaman sürüklenmem.  Halkın sesini dinledim.  Halkın sesini dinledim. Bu doğrultuda karar verdim.

Yerelde partiden çok. Kişiyer, adaya oy veriliyor. Vatandaş kendisine yakın gördüğü kişiye oy veriyor. Bana gelen bağımsız aday ol talepleri çeşitli partilere mensup vatandaşlarımızdan oldu. Bende bu sese kulak verdim.

Ben bağımsız adayım. Kazanmak adına çıktım. Halkımın sesini dinledim. Bu ışığı gördüm ve onun için adayım. Çalışmalarıma devam ediyorum…

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak