Son Dakika
19 Ağustos 2019 Pazartesi

ERGUN ÇİFTÇİ: KİMSENİN GÜDÜMÜNDE DEĞİLİM

09 Mart 2019 Cumartesi, 06:47

 

     Bağımsız Belediye başkan adayı Ergun ÇİFTÇİ, şahsı ile ilgili iddialara çok sert tepki gösterdi.

Ergun ÇİFTÇİ Gazetemizle haftalık sohbetinde, özellikle şahsı ve adaylığıyla ilgili kamuoyundaki iddialara yanıt verdi.

Çivril Belediye Başkan adayı Ergun ÇİFTÇİ, Kimsenin güdümünde değilim. Halkın isteği, kendi irademle aday oldum. Dedi.

    Çivril Belediye Başkan adayı Ergun ÇİFTÇİ, sorularımıza şu Yanıtları verdi.

SORU: Sayın çiftçi. Seçim çalışmalarınızı değerlendirir misiniz?

ERGUN ÇİFTÇİ: İlçemizde basmadık toprak, görüşmediğimiz vatandaşımızın olmasını istemiyoruz ve bu doğrultuda çalışıyoruz. Şu andaki   durumumuzdan çok memnunun. Kartopu misali her geçen gün büyüyoruz. İlk günler bizleri karşılayanların sayısı 3-5 kişiyi geçmezken, şimdi 35-40’ları buluyor. Bizleri karşılayan vatandaşlarımızın samimiyeti ve bizlere güveni yüzlerinden okunuyor. Gittiğimiz yerlerde projelerimizi anlatma fırsatını yakalıyoruz.

     Projelerimizi şöyle sıralayabilirim.

Her şeyden önce önceki dönem Çivril’e hizmet etmiş olan Hakkı Başkanımıza, Rahmetli Ahmet ATEŞ Başkanımıza, şimdiki Başkanımız Gürcan GÜVEN’E  çok çok teşekkür ederim. Bu üç isim,  Çivril’e hizmetlerinden dolayı benim ve bizler için efsane isimlerdir. İsmini sayamayacağım tüm başkanlarımıza teşekkür ederim.

Ama günümüz artık Belediye yöneticiliğinde sistem değişikliğini zorunlu kılıyor. Gittiğimiz yerlerde vatandaşlar bizlere yönetimsel değişiklerden söz ettiler. İsteklerinden, ihtiyaçlarından söz ettiler. Bizler bunları aldık. Yani bizim projelerimiz halkın projeleridir.

TARIMA DESTEK

Göreve geldiğimizde, belediye bünyesinde 4 adet ziraat mühendisi görevlendireceğiz. Ziraat Mühendislerimiz, çiftçimize rehberlik yapacaklardır.

4 adet veteriner görevlendireceğiz. Bu arkadaşlarımızda besicilikle uğraşan vatandaşlarımıza rehberlik edeceklerdir.

4 adet halkla ilişkiler uzmanı bulunduracağız. Bu  arkadaşlarımızda sorunları olan ve belediyenize gelen vatandaşlarımızın sıkıntılarını dinleyip çözebildiklerini çözecekler, çözemediklerini de bizlere aktaracaklardır.

İnsan kaynakları departmanında 4 arkadaşımızı görevlendireceğiz. Belediyemiz bünyesindeki memurumuzun, işçimizin elbette sorunları olacaktır. Onları dinleyip çözümler üretmek görevli arkadaşlarımızın  görevi olacaktır.

ÜÇ MAAŞIMI FONA AKTARACAĞIM

Belediye bünyesinde bir fon oluşturacağız. Bizzat ben her yıl üç aylığımı bu fona aktaracağım. Bu fona çeşitli kaynaklar yaratarak burada toplanacak paranın ciddi boyutlarda olmasını sağlayacağım. Bu fonu da, dar gelirli ailelerin çocuklarının eğitim masraflarında kullanacağız. Dar gelirli ailelerin askere giden çocuklarına askerlikleri süresince yardımcı olacağız. Mazlum ve masum olan ailelere de yardımcı olacağız. Bu fonu bu şekilde kullanacağız.

ÇOK FARKLI BİR BELEDİYE BAŞKANI

Bizim görev süremizde  08-17:00 saat diliminde çalışan bir ekip görmeyecek vatandaşımız. Günün hemen hemen her saatinde gerek hizmet binamızda, gerekse sahada vatandaşlarımızı işlerini gören bir başkanla karşı karşıya olacaklar.

Çiftçinin, esnafın, işçinin yanında olacağız. Benim gibi insanlar 50 yılda bir çıkar. İttifakların olduğu dönemde “BEN BAĞIMSIZ ADAYIM” demek gerçekten zor. Bizler bu zorluğu bilerek yola çıktık ve kendimize güveniyoruz. Çivril ovası çiftçi, BAŞKAN ERGUN ÇİFTÇİ temel sloganımız.

SORU: SAYIN BAŞKAN.. Kamuoyunda uzunca bir süredir iddialar var şahsınızla ilgili.

Ergun ÇİFTÇİ’yi çeşitli unsurlar, (ismi bizde saklı) tahrik ediyorlar, teşvik ediyorlar, sponsorluk ediyorlar ve böyle aday ettiler.

Gerçekten kendiniz değil de tahrikler sonucu mu aday oldunuz? Sizleri kim tahrik-teşvik etti?

Çalışmalarınızda bu unsurlar mı sponsorluk yapıyor? Sizi bağımsız belediye başkan adaylığına kim çıkarttı?

BİZİ DİKKATE ALMADILAR

ERGUN ÇİFTÇİ: Bunlar tamamen dedikodudan ibarettir. Adaylığımdan rahatsız olanlar bunun gibi alçakça iftiraları atmaktan çekinmiyorlar. Ergun ÇİFTÇİ, 25 yıllık esnaf. Yemekhane işletmecisiyim. Sürekli işimin başındayım ve kendimize yeterli olan kazancı sağlıyoruz. Alın terimle yaşadım ve öylede yaşamaya devam ediyorum. Bu iftirayı atanlar için altını çizerek tekrar söylemek istiyorum. Ben HALKIMIN SESİNİ DİNLEDİM. HİÇ KİMSENİN GÜDÜMÜNDE DEĞİLİM.

    MHP beni önce aday etti. 55 gün MHP’nin belediye başkan adayı olarak sahada dolaştım.

İttifak olunca adaylığımız düştü. Özellikle AKP kanadından ben ve arkadaşlarım hiç dikkate alınmadık.

Son dakika, son saniyeye kadar mücadele ettik. AKP kanadından bizim arkadaşlarımıza hakaret edici, aşağılayıcı tavırlar yıllardır süregelmekteydi. Mücadelemizde, Cumhur ittifakının AKP kanadının bu hatalarını görüp ona göre davranış belirlemelerini Şubat Ayının 19’una; yani son güne kadar bekledik.

Ama maalesef bizim hassasiyetlerimize dikkat edilmedi. Hatta bizi hiç dikkate almadılar.

Halk tarafından bize verilen değer ittifakın diğer kanadından bizlere verilmedi. Halkımız bizim aday olmamızı istedi. Kimse kendi hatalarını yok sayıp ta şahsıma ve arkadaşlarıma iftira atmasın. Herkes aynaya bakıp kendisini görsün. Güneş balçıkla sıvanmaz. HİÇ KİMSENİN GÜDÜMÜYLE ADAY OLMADIM. Bunun aksini ıspat etmeyen müfteridir. Sadece Halkımın desteği sonucu bağımsız aday oldum.  Halkımın desteği, kendi cesaretim sonucu aday oldum. Kim aksini söylüyor veya iftira atmaya devam ediyorsa, KÖTÜ SÖZ SAHİBİNE AİTTİR.

SORU: Peki, bunlar birer iddia ise neden bu iddiaları ortaya atıyorlar sizce?

ERGUN ÇİFTÇİ: Maalesef bunun adına siyaset diyorlar. Meyve veren ağaç taşlanır. Kendi hatalarını görmek istemeyenler bu tür iftiralara başvurabiliyorlar. Provokatörler işbaşında diyelim. Ben meyvelerimi işçiler için, besiciler için, çiftçiler için, esnaflar için ve gençler için kullanacağım.

Çivril’in gelirini buralarda kullanmak istiyorum.

SORU: Bağımsız aday olurken kaygı yaşamamak olanaksız. Kazanıp kazanmama    konusunda. İlk adaylığınızı açıkladığınız günden bu güne kadar kaygılarınız hangi durumda.

ERGUN ÇİFTÇİ: Şu anda bu benim NAMUS DAVAM OLDU. Bağımsız aday oldum. Namus davaları parayla ne alınır, nede satılır. Biz bunu böyle öğrendik. Başkaları nasıl bilir onu bilemem.

İkincisi, Çivril’de belediyeyi siyasetin dışına çıkarmak istiyorum. Artık Çivril Belediyesinde siyaset olmasın. Siyaset yapmanın adresi, siyasi partilerimizdir. Oralarda yapılsın siyaset. Belediye siyasetçilerin değil; vatandaşın olsun. Bunu her gittiğimiz yerde söylüyoruz. Bu konudaki düşüncelerimize halktan destek bulduğumu görüyorum. Her geçen gün Mahalle gezilerimizde bizi dinleyen, sohbetlerimize katılanların sayısal olarak çoğaldıklarını görüyorum. Bazen vatandaşlar kendi mahallelerine bizleri çağırıyorlar. Elbette bunlardan rahatsız olanlar var. Siyasi çıkar bekleyenler benden rahatsız oluyor. Rahatsız olan çevrelerde artık işi DEDİKODUYA götürdüler.

Bizler dedikodularla uğraşmıyoruz. Bizler belediyecilikte sistem değiştirme peşindeyiz. Bunu gerçekleştirmek için uğraşıyoruz. Belediyenin siyaset yeri değil; vatandaşların hizmet yeri olmasını sağlayacağız…

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak