Son Dakika
18 Ağustos 2019 Pazar

MHP’DEN İSTİFALAR

14 Mart 2019 Perşembe, 08:57

 

    “Kölelik değil, ortaklık istedik”

Cumhur ittifakının MHP kanadından istifalar vardı bu hafta.

MHP’li bir grup kadın, Gazetemizi ziyaret ederek Cumhur ittifakının Çivril’deki anlayışına tepki olarak partilerinden istifa ettiklerini belirttiler.

MHP’li bir grup kadın, partilerinin Ülke genelinde AKP ile Cumhur ittifakına girdiğini belirterek, bu ittifakın Ülkemiz açısından olumlu olacağını düşünmüş olabilir Genel Merkezimiz. Ülkemizin bir çok yerinde bu anlayış birliğine de varılmış olabilir.

Ancak, Çivril’deki AK PARTİ’nin belediye başkan adayı ve ekibi, bu birlikteliğin mümkün olmadığının göstergesidir.

AK PARTİ ile ittifaka girmemiz; Çivril’de bizlerin dışlanması, bizlerin insan yerine alınmaması veya bizleri kendilerinin kölesi gören ekibe biat etmemiz anlamına gelmiyor.  “Bunlardan bir şey olmaz. Olsalar ne olur, olmasalar ne olur?” Diyen bir ekiple nereye kadar neyin yolunu yürüyeceğiz.

AK PATRTİ’nin belediye başkan adayı Niyazi VURAL ekibinin bu anlayıştan dönmesini, ittifakın MHP kanadına karşı yaptıkları hatayı kabullenip bunu düzeltecek adımları atmalarını bekledik. AK PARTİ kanadından böyle bir adım gelmediği gibi, bizleri hiçe sayan davranışlar daha yüksek sesle dile getirilmeye devam edildi.

Bu durum karşısında bizlerin bu anlayışı kabullenmemiz beklenemezdi.

Partimizi ve Genel Başkanımızı elbette seviyoruz. Biz ülkücüler, liderlerine bağlı kişilerdir. Bizim övündüğümüz en önemli özelliklerimizden birisi de budur.

Sanırım bu özelliğimizi  Çivril’deki AK PARTİ’ ekibi de biliyor. “Nasıl olsa liderlerine bağlılardır. Bizler ne yapsak bizimle birlikte olmaya mecburlardır. “ Mantığıyla olsa gerek bizleri yok saymaya, aşağılamaya devam ettiler bu güne kadar.

Ülkücü bayanlar olarak bizlerde bu anlayışla ortaklığın mümkün olmadığı kanaatine vardık. Kölelik değil, ortaklık istedik. Bunu bulamadığımız için AK PARTİ’nin adayı ve ekibine destek veremeyeceğizin açıkça bilinmesi gerektiğini düşünerek çok sevdiğimiz partimizden istifa ediyoruz.

ÜLKÜCÜNÜN PEŞİNDEYİZ

Bizler, yine bir ülkücünün peşinden gideceğiz. 31 Mart yerel seçimlerinde Çivril bağımsız belediye başkanı Ergun ÇİFTÇİ’nin yanında olacağımızın bilinmesini istiyoruz.

Bu tavrımızla, ülkücülükten vaz geçmedik. Ülkücülerin aşağılanmasına tepkimizi koyduk. Ülkücülerin yok sayılmalarına tavrımızı koymak istedik”. Dediler…

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak