çivrilinsesi gazetesi
ÇİVRİL  SPORDA ALTIN ÇAĞINI YAŞADI
20 Mart 2019
0 YORUM
82 OKUNMA

ÇİVRİL  SPORDA ALTIN ÇAĞINI YAŞADI

 

     Çivril Belediyesi Güreş Kulübü antrenörü Özgür GÜLLÜ, Belediye Başkanı Gürcan GÜVEN döneminde sporda ve özellikle güreş ile bilek güreşinde altın çağını yaşadık dedi.

15 Yıl Gençlik spor il müdürlüğünde güreş sporunu yapan, kilosunda Türkiye şampiyonluğunu elde eden  GÜLLÜ Gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi:

      Çivril Belediye Başkanı Gürcan GÜVEN, spora ve sporcuya değer verdiğini; spor alanlarında yapmak istediği projelerini bizlerle paylaşıp, özellikle ATA SPORUMUZ olan güreşin ilçemizde geliştirilmesini isteyip, adeta bizleri de teşvik etti. Oluşturulan Güreş Kulübü ile kısa sürede başarılara imza attık. Kısa sürede oluşturulan minikler turnuvalarında Denizli’de, Ege Bölgesinde şampiyon olduk. Ülke genelindeki karşılaşmalarda madalyalar aldık. Yani kısa sürede Türkiye güreşinde ses getirdik.

    Bilek güreşi ile ilgili de başarılara imzalar attık. Denizli’de, Türkiye şampiyonalarında şampiyon olduk. Milli takıma sporcu gönderdik. Bu başarılarda belediye başkanı Gürcan GÜVEN’in hem öğrencileri teşvik etmesi, ödüller vermesi ve hem de bizlerin arkasında durmasının payı büyük.

Gazeteniz aracılığıyla amatör spora verdiği destekten dolayı  başta Gürcan Başkan’a, belediye personeline ve sporsever Çivril halkına  teşekkür ederiz. Bu çalışmaların önümüzdeki dönemlerde de devam etmesini bekliyoruz.

     Güreş dalının dışındaki spor olan futbol için de stadyum gibi ciddi yatırımların yapılması, futbol takımının bu sezonki başarıları, elbette belediye başkanımızın spora ve sporcuya verdiği desteğin ürünüdür.

    Kısacası Çivril Belediye Başkanı Gürcan GÜVEN ile Çivril’de  amatör sporlar ayağa kalkmıştır.

     Ülke genelinde başarılara imza atılmıştır. Spora ve sporcuya verilen emek Çivril’de boşa gitmediğini göstermiştir. Bu dönemdeki spor faaliyetlerine verilen destek, spor alt yapısına yapılan yatırımların gelecek dönemlere de ışık tutmasını, örnek olmasını ümit ederiz…

Copyright © 2015 Çivrilinsesi Gazetesi

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak