ISPATLAMAYAN MÜFTERİDİR

22 Mart 2019 Cuma, 10:13

Şehitler Mahallesi muhtar adaylarından Ziya YAMAN, hakkında asılsız dedikodular üretildiğini söyleyerek, seçimlere çeyrek kala muhtarlıkta da olsa adayların çirkin iftiralara başvurabilmeleri, demokrasiye inançsızlığın göstergesinden, seçmenin iradesine ipotek koyma isteğinden  başka bir şey değildir dedi.

Şehitler Mahallesi Muhtar adayı Ziya YAMAN, yerel seçime 9 gün Gazetemize şu açıklamayı yaptı.

Demokrasinin olmazsa olmazlarından birisi, seçimlerdir.

31 Mart yerel seçimlerinde İlçemizde Belediye başkanları seçileceği gibi, Mahallelerimizin yerel idarecileri olan muhtarlarımızda seçilecektir.

Ben Ziya YAMAN olarak Şehitler Mahallemizde muhtarlığa aday oldum. Benim gibi başka arkadaşlarımda adaylıklarını açıklayıp seçmen nezdinde çalışmalarına başladılar. Bu güne kadar bu çalışmalar centilmence devam ediyordu. Ancak, seçimlere az bir zaman kala içimizden kendini bilmez bir densiz, ağzından çıkanı bilemez oldu.

Son günlerde, maalesef şahsımla ilgili bazı iftiraların, iğrenç dedikoduların dolaştırıldığını duymanın üzüntüsünü yaşıyorum. Bu Ülkede yasal prosedürleri uygun olan herkes seçme ve seçilme hakkına sahiptirler. Bende bunlardan birisiyim.

Buna rağmen BEL ALTI vuruşlarla, BEL ALTI dedikodularla şahsımı yıpratmaya, yok saymaya çalışanların olduğunu öğrenmiş bulunmaktayım.

Bunu yapanın kim olduğu konusunda tahminim de var. Ancak, ben şahıslar üzerinde durmak istemiyorum.

ALNIM AK

Öncelikle şunu belirtmekte yarar görüyorum.

31 Mart yerel seçimlerinde aday olmamı engelleyecek hiçbir yasal engelim olmadığının bilinmesini isterim.

Bu ve buna benzer iğrenç yalanlara, iftiralara başvuranlara şunu söylemek isterim. Şahsımla ilgili bu tür iftira atanlar, iftiralarını kanıtlayamazlarsa müfteridirler, ŞEREFSİZDİRLER.

Çivril’de Mali Müşavirlik yapan, evli ve bir kız babası olan bir mahalle sakiniyim. Kimsenin şahsıyla uğraşmadığım gibi, seçilirsem Mahallemize neler yapabileceğimizi düşünmenin ötesinde düşüncemde olmadı.

Ben yinede bu iftirayı atanlara teşekkür ederim. Bir ata sözü vardır. “Meyvesi olan ağaç taşlanır.”

Bu sevgili muhtar adayı, beni kendisine en büyük rakip olarak  görmüş olmalı. Bu şahıs, Mahallem tarafından şahsımın kabul gördüğünü,  31 Mart yerel seçimlerinde halkımızın bana güveninin olduğunu tespit etmiş olmalı..

Öyle olmasa bu kadar aday arasından neden beni hedef alıp iftiralar atmaya, karalamaya çalışsın.

Güneş balçıkla sıvanmaz. 31 Mart yerel seçimlerinde Şehitler Mahallesi kime teveccüh ederse muhtarımız odur ve onu tebrik etmek demokrasinin zaferidir. Öncelikle 31 Martta iftiranın, dedikodunun değil; demokrasinin kazanması en büyük temennim..

Ben bu güne kadar Mahalle sakinlerime neler yapmak istediğimi anlatmaya çalıştım. Öncelikle ve sık sık Mahallemizi birlikte yöneteceğimizin bilinmesini istedim.

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak