BAŞKANLARINA MUHTEŞEM VEDA

23 Mart 2019 Cumartesi, 08:25

 

   Çivril Belediye Başkanı Gürcan GÜVEN’e personelinden muhteşem bir veda yemeği.

      Çivril Belediyesinde uzunca bir süredir özlenen tablo.

     Çivril Belediye personeli, 5 yıldır birlikte çalıştıkları başkanlarına veda yemeği verdiler.

Personelin veda yemeği,22 Mart 2019 Cuma günü Şelale restaurantta verildi. Veda yemeğine Belediye daire müdürlerinin yanı sıra, kalabalık sayıda personel katıldı. Personel arasında Belediye Başkanının düşüncesini taşımayan personelinde olması dikkat çekti.

Veda yemeği, personelin başkanlarına hazırlamış olduğu sunumla başladı. Sunum öncesi personelden bir temsilci, başkanları için şunları söyledi:

“Hayallerini gerçekleştirmek için sabahlara kadar uyumadı. Hayallerinden vaz geçmedi. Yeri geldi, ailesiyle geçireceği zamandan feragat etti. Bunları yaparken bilimi sevgiyle, sevgiyi insanla, insanı yaşamla, yaşamı umutla, umudu inançla bezedi. Mesleğini  o kadar aşkla, sevgiyle yapıyordu ki, nereye gitse, hangi kapıyı çalsa el üstünde tutuluyor,  o hanenin öz evladı gibi karşılanıyordu. İşte Çivril’in bu kıymetli evladı, başkanımız Dr. Gürcan GÜVEN idi.

    Daha modern, daha güzel, daha modern  ve geleceğe güvenle bakan bir Çivril inşa etti.

Güler yüzlü başkanımıza çok teşekkür ederiz İyi ki önderimiz olmuş.”

Bu sözlerin ardından Belediye personeli, başkanlarına hediyelerini takdim ederek birde çalışmalarından bir kesit oluşturarak slayt gösterisi sundular.

SONRA SÖZ SIRASI İSE BELEDİYE BAŞKANI GÜRCAN GÜVEN’DE İDİ:

doğalgazın alt yapısını biz oluşturmuştuk

Değerli, arkadaşlarım, bazen evlatlarım, kardeşim dediğim, müdürüm dediğim çok değerli kardeşlerim. Bugün bu sürprizle beni duygulandırdınız. Allah sizlerden razı olsun.

5 yıl b oyunca hiçbir zaman BEN demeden birlikte koşturduk. Biz varsak güçlüyüz, biz varsak her zaman iyiyiz. 5 yıl boyunca da öyle oldu. BİZ VARDIK. 5 yıl boyunca, ilk defa büyükşehir olmanın zorluğunu birlikte atlattık. Bu zaman dilimine bir darbe girişimi, 6 seçim de sığdırarak büyükşehir olmanın geçişini, yapılanmasını hep birlikte gerçekleştirdik. Bizlerin tek sevdası vardı. Oda ÇİVRİL. Bunun için hep birlikte elimizden gelen tüm çabayı gösterdik.

5 yıl boyunca Çivril’de yapılamayanları başardık. Bu başarımıza Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Bakanımızın katkıları elbette çok büyük oldu. 5 yılda başta kanalizasyon olmak üzere bir çok alt yapı hizmetlerini bitirdik ki, Denizli’nin bir çok ilçesinde bu yatırımlar henüz tamamlanamadı.

5 yıl içersinde, Denizli’nin en çok yatırım alan ilçesi, Çivril oldu. Bunda da sizlerin büyük payı var. İhale bedeli 700 milyon civarında devasa bir yatırıma girdik. Yatırımlarımız arasında, Ülkemizin hiçbir ilçesinde olmayan. Hatta çoğu ilinde olmayan GENÇLİK MERKEZİ kompleksimizin olması hepimizin gururu oldu. Burada sayamayacağımız sayıda yatırımlarımızı gerçekleştirdik. Türkiye’nin hiçbir ilçesinde, ikinci defa spor toto sponsorluğu alınmamış olmasına rağmen, biz onu da başardık.

Bu yatırımların yanında araç gereç parkımızı saymıyorum. Alınan araç gereç sayısı, tahminlerin çok çok üstünde oldu. Bu çalışmaları esnasında bazen bir birimizi kırmış olabiliriz. Ama bu süre zarfında hiç kimsenin siyasi düşüncesiyle ilgili tasarrufum, davranışım veya tepkim olmadı. Bizim dönem dönem sizlerle kavgamız işin yapılması veya yapılamaması konusunda olmuştur.

Bu bir nöbet değişimidir. Bizlere bu nöbeti veren halkımızın güvenini boşa çıkarmamak için sü

rekli sizlerle birlikte koşturduk. Bu işleri yaparken 5 yıl boyunca kesinlikle sağ-sol kavgası yapmadık ve yaptırmadık. HDP dışındaki tüm siyasi görüşteki kişiler bizim kardeşlerimizdir. Elbette siyasi mozaiğimiz olacaktır. Siyasi farklılıklarımız bizlerin zenginlikleridir dedik.

     Şunu bilmenizde yarar var. İlkler hiç bir  zaman unutulmaz.  Büyükşehir >Belediyesini ilk defa kuran ekibiz. Dolayısıyla bu ekip hiçbir zaman unutulmaz. Herkesin bu işte emeği var. Onun için- ekip olarak bizler Çivril belediye tarihine geçtik.

   Bizden sonra gelecekler bırakın bir şeyler yapmayı, bizim projelerimize sahip çıksa gene de iyi.

Hani doğalgazdan söz ediliyor ya. Doğalgaz ile ilgili nelerle uğraştığımızı bizim fen işlerimiz iyi biliyor. Doğalgazla ilgili alt yapının çoğunu bitirdik zaten.

Sevgi eklimiz Buket Kızımız ve Ayhan Oğlumuzla birlikte yüzlerce ailemize dokunduk.

Denizli’de ilk aşevini biz kurduk ve şu anda hizmete devam etmektedir. Çivril’de en güzel festivallerini yaptık. Çivril’in Denizli ve Ankara’da ciddi bir ağırlığının oluşmasını sağladık. Güzel ve çok hızlı geçen bir 5 yıl oldu.

   Bunlar hiçbir zaman son demek değildir. Her son yeni bir başlangıçtır. Hepimiz yeni, bir başlangıcın başındayız. Sizler önümüzdeki yıllarda da yeni gelen başkanınızla çalışmaya devam edeceksiniz.

Gelen başkanınız kim olursa olsun, siyesi görüşü ne olursa olsun bu ekip çalışmaya devam edecek.

İnşallah bundan sonrada Çivril için güzellikler yapmaya devam edeceksiniz. Bizden sonrası Tufan deseydik Beyce Sultan ihalesine çıkmazdık. Meydan ihalesine çıkmazdık. Ayın 3’ünde ihalemiz var. Hazırlıklar tamamlandı. DDY çıkmazdık. Bu arada proje grubumuzu unutmayalım. Fedakarca çalıştılar. 2 milyon lira civarında hibe aldılar. Beyce sultan’ın hibesini aldılar.

SPORDA PARLADIK

    Güreşte bir anda parladık. Türkiye üçüncülüğüne gittik. Bilek güreşinde Türkiye üçüncülüğü ve kızlarda da yıldızlar TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU elde ettik. Avrupa’da Türkiye’yi; Bir açıdan da Çivril’i temsil edecek. Bu bizim için ayrı bir gurur kaynağı.

    Konuşulacak çok konu var. Ama sizleri fazla sıkmak istemiyorum. Sizlere teşekkür ediyorum. Bu yemeği benim planlamam gerekirdi. Ama sizler benim için planlamışsınız. Bunu şahsıma bir  teveccüh, saygı-sevgi olarak adlandırıyorum ve teşekkür ediyorum.

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak