çivrilinsesi gazetesi
26 Mart 2019
0 YORUM
86 OKUNMA

GÜRCAN GÜVEN: PROJELERİMİZİ TAKİP ETSİNLER YETER

     Çivril Belediye Başkanı Gürcan GÜVEN, görev süresinin son günlerinde bile

çalışmaları yerinde incelemeye devam ediyor.

    Yerel seçime 1 hafta kala Başkan GÜVEN’i stadyum çevresindeki çalışmaları denetlerken yakaladık.

Başkan GÜVEN’den  Stadyum ve Gençlik merkezinin yapım hikayesini dinlemeye çalıştık.

Başkan GÜVEN, çalışmalar hakkında şunları söyledi:

“UEFA  standartlarındaki stadyumumuzu Halkımızın hizmetine sunduk.

Stadyumumuzda, yürüyüş parkuru çok rahat oldu. Tartan pist olarak adlandırdığımız yürüyüş alanımız, atletizm yarışmaları için ideal bir ortam.

Stadyumumuzda UEFA standartlarında basın bölümü, aynı anda 4 adet futbol takımımızın soyunabileceği odalar, hakem odaları, doğal çim..

Çivril’in rüyasında göremeyeceği bir stadyumu hizmete sunduk.

Stadyumumuz, uluslar arası standartlara uygun olarak inşa edildi. Saha içersindeki futbolcular izleyicilerle o kadar iç içe değil artık. Futbolcu güvenliği için bu çok önemli.

Hizmetlerimiz veya hizmetimiz sadece bu değil. Stadyum ve çevresi tamamen gençlere ve genç kalmak isteyenlere hizmet edecek hale geldi.

Stadyumumuzun yanında bir çok ilde bile bulunmayan GENÇLİK MERKEZİni, hizmete soktuk.

        Toplantı salonu, konferans salonu, Müzik kayıt stüdyosu, özellikle üniversite gençliğine yönelik kütüphanesi. Bu bölgenin en kapsamlı spor kompleksi, kent konseyi müzik grubu, resim odası. Tam 40 dönümlük araziye yerleşen kompleks.

     PROJELERE SAHİP ÇIKSINLAR

      5 yıllık görev süremiz içersinde Çivril’imize büyük yatırımlar gerçekleştirdiğimiz gibi, büyük projelere imzalarımızı attık. Benden sonra gelecek olan Belediye başkanı 5 yıllık görev süresince bizim projelerimize sahip çıkması bile güzel olur. Çivril’e büyük hizmet etmiş olur. 5 büyük proje hazır.

Belediye binası(parası hazır), meydan(parası da hazır), Işıklı projelerimiz hazır. Yeter ki benden gelecek başkan bunları takip etsin.

   Spor kompleksi ve stadyumda 15 milyon lira yatıyor. Bu parayı bizler Gençlik Spor Bakanlığındaki ikili ilişkilerimizle elde ettik.

Gençlik Merkezi projesinin oluşumunda Sayın İBANOĞLU’nun büyük katkısı var. Sayın İBANOĞLU aklımıza getirdi. Gençlik merkezi projesini bakanlığa sunduğumuzda, Denizli’den üç ilçe idik. Tavas, Acıpayam ve ÇİVRİL

  Hepimizin malumu. Tavas, Denizli siyasetinin merkezi. Acıpayam’da siyasette b,izlerden önde. Buna rağmen Gençlik Merkezinin yapımında bizler, onların önüne geçtik. Acıpayam ve Tavas halen Gençlik merkezlerini beklemektedirler. Bizlerin bu başarısı, tamamen kişisel ilişkilerden kaynaklanmaktadır.

Spor Toto teşkilatından sponsorlukları alırken de yöntemimiz aynı idi. Kişisel ilişkilerimiz bunları başarmamıza neden oldu.

    Şimdiki Spor Bakanımız o zaman Spor Teşkilatı başkanı idi. Onu adeta ilgide4n boğduk. Her saniye Çivril ile ilgili projelerler meşgul ettik kendisini. Şahsımdan kurtulmak için sponsorluğu onayladığını düşünüyorum. Spor Toto teşkilatından bir projeye sponsorluk alabilmek çok zor iken, bizler iki projeye sponsorluk aldık. Elbette bu başarı, kişisel ilişkimizin eseridir.

KIZ YURDU

Yine kişisel ilişkilerimizin eseri olan Kız Yurdumuzun yapımını sağladık. Sessiz sedasız hizmete soktuk kız yurdumuzu.Tüm bu hizmetleri, 5 yıllık süre içersinde yaşadığımız 6 seçime rağmen gerçekleştirdik.

5 yılda 6 seçim gerçekten çok zordu. Gençlik Merkezi tesisimiz bırakın ilçeleri, çoğu ilimizde yok.

      DOĞALGAZ

       Yasa diyor ki; Nüfusu 20.000 olan her yerleşim birimine doğal gaz gelir. Kızılcasöğüt, mahkeme kararıyla tekrar kasaba olunca, merkez nüfusu olarak görünmüyordu. Böyle olunca Çivril nüfusu 15.000 olarak kayıtlıydı resmi kayıtlarda. Bizler daha sonra yaptığımız yoğun girişimlerle Sayın bakanımızın katkısı bu çabalarda büyük oldu sağ olsun. Kızılcasöğüt’ü ve Menteş’i merkez nüfusumuza katılmasını sağladık. Nüfus işleri Genel Müdürlüğüne gittik. Yoğun çaba sarf ettik. Nihayet bunun sonucu olarak merkez nüfusumuz 20.000’in üzerinde kabul edildi. Yapılan planlamalarla artık Çivril’e doğalgazın gelişimi böylece kabul görmüş oldu. Cumhurbaşkanımız planlaması tamamlanmayan konunun müjdesini vermez. Planlama tamamlandığı için Sayın Cumhurbaşkanımız doğalgazın geleceğini açıkça söylemiş oldu…

Buradan da anlaşılacağı gibi, bu hizmetleri yaparken son derece mütevazi olduk. Bunların hiç birisinin açılışlarını özel törenlerle yapmadık.

   Amacımız Çivril’imize hizmetti. Bu hizmeti fazlasıyla yaptığımı düşünüyorum. Ben İlçeme hizmet ettim övünmedim. Başkaları bu hizmetlerle övünüyormuş, kendisine mal ediyormuş. Benim için hiç önemi yok. Görev süremi huzurlu ve başarılı olarak tamamlamamın mutluluğunu yaşıyorum. Benim için önemli olanda buydu.

   31 Mart sonucunda bu bayrağı bir arkadaşımıza teslim edeceğim. Hangi arkadaşım gelirse gelsin, projelerimizi takip edip bitirtirse eğer o arkadaşımızda Çivril’e çok hizmet etmiş olur…

 

Copyright © 2015 Çivrilinsesi Gazetesi

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak