ERGUN ÇİFTÇİ: SEÇİMLER İFTİRALARLA KAZANILMAZ

28 Mart 2019 Perşembe, 12:52

 

31 Mart yerel seçim öncesi son defa Gazetemizi ziyaret ettiğini söyleyen Ergun ÇİFTÇİ, açıklamalarda bulundu.

Bağımsız belediye başkan adayı olan Ergun ÇİFTÇİ, son günlerde gerek şahsımla, gerekse kamuoyunda iktidar partisinin avantaj olarak kullandığı konularla ilgili açıklama yapmak istediğini belirterek başladı konuşmasına.

Öncelikle şunu belirtmekte yarar görüyorum. Adaylığımı açıkladığım günlerde ısrarla AK PARTİ beni ve bizi ciddiye almadı. Görüşmeye tenezzül etmedi. Demiştim. Bu konuda konuşmamayı düşünüyordum. Ancak, yine AK PARTİ kanadından şahsımı suçlayan; satılık olabileceğime kadar iftiralar atılınca bende açıklama yapma gereği duydum.

    AK PARTİ MUHATAP ALMADI

Bu açıklamamı kamuoyuna yapınca, Çivril AK PARTİ yetkilileri sözlerimi yalanlayan dedikodular üretmeye başlamışlar. Kamuoyuna basın aracılığıyla yapmadıkları açıklamaları, eğer doğruysa fısıltı gazetelerinden yaymaya başlamışlar.

Neymiş efendim? Benimle ve bizimle görüşme taleplerinde  bulunmuşlar da ben görüşmekten kaçmışım.

Bu koskoca bir yalan. Benimle görüşmek istediler. Ben görüşmekten kaçmadım. Aksine görüştük te. Bizim ne istediğimizi sordular. Bizlerde ittifakta ne istediğimizi ve AK PARTİ’li bazı kişilerin Partimiz olan MHP’ye ve onun mensupları olan bizlere bakışları konusundaki kaygılarımızı dile getirdik.

Bu görüşme iki defa yapıldı. Biz aynı kaygıları ve talebimizi ilettik. AK PARTİ yetkilisi, arkadaşlarıyla görüşüp gereken cevabı bize ileteceğini iki defa da söylemiş olsa da, adaylıkların kesinleştiği tarih olan 19 Şubat’a kadar bekledik. Maalesef bize dönüş yapılmadı. Dönüşün yapılmadığı gibi, bizi küçümseyici sözler Çivril kamuoyunda daha fazla dolaşmaya başladı. Bunun üzerine bağımsız aday oldum.

SAMİMİ DEĞİLLERDİ

Adaylığım konusunda şahsıma iftira atmaya çalışan, küçümsemeye devam edenler, bu seferde karalama kampanyasına başladıklarını maalesef kamuoyunda dillendirmeye başladılar. Neymiş efendim? Ergun ÇİFTÇİ masrafları nasıl karşılıyormuş? Kimden veya kimlerden para almış? Kaç para karşılığında satılmışım?

Bunu söyleyenlere, bu iftiraları atanlara bir çift sözüm var. İftiralarını kanıtlamayanlar ŞEREFSİZDİR.

Benim ve benimle birlikte olan arkadaşlarımız satılık olduğu iftirasını atanlara sormam gerekir. Acaba bu durum karşısında kendileri olsalardı para  mı alacaklardı. Kendilerini satacaklar mıydı da bu iftiraları atabildiler?

Bizler 1 Nisan 2019 tarihinden itibaren de birbirimizle birlikte yaşamaya devam edeceğiz. Seçim kazanmak veya haklı çıkmak için karşısına iftira atabilen zayıf karakterlerle nasıl birlikte yaşanır? Bu konuda AK PARTİ içersindeki bir çok değerli insanları tenzih ederim. Çivril hepimizin ve birlikte bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da yaşamaya devam edeceğiz. Bizler SATILIK DEĞİLİZ VE OLMADIKTA. Bunu söyleyenler kendilerine baksınlar…

   KARTOPU GİBİ BÜYÜDÜK

Seçim çalışmalarında inanılmaz yakınlık duydum. Her gittiğimiz yerde hemşehrilerimiz bizleri bağırlarına bastılar. Önce küçük gruplar tarafından karşılanıyorduk. Bu karşılamalar giderek arttı. Daha sonra alanlara sığamaz olduk. Şahsıma ve arkadaşlarıma ilgi gösteren Çivril’li hemşehrilerime sonsuz teşekkür ediyorum. Seçimin sonucu ne olur bilemeyiz. Ancak, Çivril’li seçmenlerin beni ve arkadaşlarımı gönüllerine yazdıklarını gördük ve yaşadık. Onlara binlerce teşekkürler.

 DOĞALGAZ İKTİDARIN TEKELİNDE DEĞİL                  

Son günlerde Sayın Niyazi VURAL ve arkadaşları, Sayın Cumhurbaşkanının doğalgaz müjdesi verdiğini ısrarla söyleyip, doğalgazın kendileri seçilirse gelecekleri imajını oluşturmaya çalıştıklarını görüyoruz. Bu çabalar boşa.

Doğalgaz çalışması yeni değil. Mevcut Belediye başkanımız Gürcan GÜVEN bu konuda çok çaba sarf etti. Sonunda Çivril nüfusundan kaynaklanan sorun çözüldü. Hepimiz biliyoruz ki, nüfusu 20.000’i geçen tüm beldelere doğalgaz çaba sarf etmeden bile gelebilecek. Bu konuda Sayın Gürcan GÜVEN’e teşekkür edelim.

Niyazi VURAL seçilirse doğalgaz var, başkası seçilirse yok. Gibi anlayış doğru değil. Doğalgaz artık Çivril’in hakkı. Kim seçilirse seçilsin DOĞALGAZ GELECEK.

Bu vesile ile 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin İlçemize ve Ülkemize hayırlar getirmesini dilerim. Şahsıma oy veren veya vermeyen tüm hemşehrilerime teşekkür ederim. Seçim çalışmaları esnasında sizlerle birlikte olmak elbette güzeldi. Bana bu güzellikleri yaşarttığınız için teşekkürler…

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak