NURAN ŞAFAK: DOĞALGAZ ÇİVRİL’E GELİYOR ADAYA DEĞİL

28 Mart 2019 Perşembe, 12:55

 

Cumhurbaşkanı doğalgaz sözünü bir adaya değil, Çivril Halkına verdi. Altyapısını mecliste 1 yıl önce biz oluşturduk Bundan kimse nemalanmasın Dedi.

 

31 Mart yerel seçimlere 72 saat kala CHP’li meclis üyesi ve meclis üye adayı Sayın Nuran ŞAFAK, değerlendirmelerde bulunmak için Gazetemizin konuğu oldu.

Sayın ŞAFAK ile seçim çalışmalarını ve gündemde olan konulardan bazılarını değerlendirdik.

Millet ittifakının CHP’li meclis üyesi Nuran ŞAFAK’a sorularımızı sorduk. ŞAFAK yanıtladı.

SORU:  Sayın ŞAFAK. 5 yıldır Çivril Belediye Meclis üyesisiniz. Önümüzdeki 5 yıl içinde adaysınız. Seçim çalışmalarınızı nasıl değerlendiriyorsunuz?

NURAN ŞAFAK:   Seçim çalışmalarını  İYİ PARTYİ ile birlikte yürütüyoruz. Tüm köylerimizi(mahallelerimizi) tek tek dolaştık. Girmediğimiz ev kalmadı. Gittiğimiz yerlerde  üretime yönelik, çiftçiyi düşünen projelerimizi anlattık. Gittiğimiz yerlerde büyük ilgi gördük.  Vatandaşlar gübre, mazot pahalılığından; yani tarımın sıkıntılarından şikayetçiler. Bizlerde tarıma vereceğimiz desteği anlattık çalışmalarımızda.

Bunları vatandaşlarımız anlatırken, güzel tepkiler aldık.   Vatandaşlarımız kendilerine uzanacak yardımcı el arıyorlar. 2014 yerel seçimlerine de katıldım. O dönemde köylerimizi ve mahallelerimizi gezdim. Şimdi insanlarımız o dönemden daha sıcak, daha dostça karşılıyorlar bizi.Bizlere ilgi o dönemden daha fazla.

60 AYDA 44 DEFA MECLİSE KATILMAYANLAR NESIL HALKA ÇÖZÜM OLACAKLAR

SORU: Çivril’de şu anda dolaşan bir iddia var. Sosyal medyada dolaşıyor. Cumhur ittifakının belediye başkan adayı Niyazi VURAL, AK PARTİ grubunda     rekor düzeyde meclis toplantılarına katılmamış. İddia bu. Ne diyeceksiniz bu konuya?

NURAN ŞAFAK:Sosyal medyada son günlerde dolaşan bir iddia var. Cumhur ittifakının belediye başkan adayı Niyazi VURAL, 60 ayda 44 defa meclis toplantılarına katılmamış. Yani 60 ayda 44 defa Çivril’in sorunları tartışılırken, çözümler üretilirken orada olmamış.

İnsanlar meclis üyelerini, o bölgenin sorunlarına çözüm getirsin diye seçerler. Bizler seçildiğimiz mecliste devamsızlık yaparsak, bizi seçenlerin güvenini kaybederiz. Biz devamsızlık yaparak, Çivril ile ilgili alınan kararların önemli bir çoğuna katkıda bulunmamış oluruz.

Sayın Niyazi VURAL’ın Çivril Belediyesindeki bu devamsızlığı, en az o kadar Denizli Büyükşehir Meclisinde de var. Orada da aynı arkadaşımız devamsızlığını yapmıştır.

AKP’li meclis üyeleri içersinde meclise devamsızlık rekoru Niyazi VURAL arkadaşımızda oldu. Meclis üyesi iken bu kadar devamsızlık yapan bir kişi belediye başkanı olduğunda nasıl bir çalışma yapar? Çivril ile ilgili nasıl bir hizmet getirir. Bunu Çivril Halkının çok güzel bir şekilde değerlendireceğine inanıyorum.

DOĞALGAZ

SORU: Son günler çokça dile getirilen bir konu var. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, Denizli mitinginde Çivril’de doğalgaz gelecek diye müjde verdi.

Daha sonra Çivril’de Cumhur ittifakı, “NİYAZİ VURALLA DOĞALGAZ ÇİVRİL’E GELKECEK” diye anonslar yaptı.

Sorum şu:

Çivril’e doğalgaz gelecek mi?, Doğalgaz Niyazi VURAL ile mi gelecek? Doğalgaz Çivril’e nasıl gelecek?

MECLİSTE ÇALIŞMASINI TAMAMLAMIŞTIK AMA?

NURAN ŞAFAK: Bundan bir yıl önce  “nüfusu 20.000’in üzerinde olan yerlere doğalgaz gelecek” kararı olduğunu öğrendik.  Bunun üzerine Çivril Belediye meclisinde Kızılcasöğüt ve Menteş Mahallelerimizin Çivril merkez mahallesi merkez nüfusuna dahil edilmesi kararını aldık. Bu karar meclisimizde OY BİRLİĞİYLE kabul edildi. Doğalgaz şartları bu şekilde mecliste olgunlaştırıldı. Doğalgazın alt yapısı mecliste oluşturuldu. Sayın Niyazi VURAL beklide bu karar alınırken meclisimizde olmamış olabilir. Çünkü 44 defa meclise katılmayınca hangi kararda olup olmadığını şu anda bilemem.Cumhurbaşkanı Denizli’ye geldiğinde  verdiği söz şu: ÇİVRİL’E DOĞALGAZ GELECEK”

Burada “Cumhur ittifakı göreve geldiğinde doğalgaz gelecek” demedi Sayın Cumhurbaşkanı. “Çivril’e doğalgaz gelecek” dedi.

Buradan şunu açıkça görebiliyoruz. Çivril’e doğalgazın gelmesi ne AKP’li belediye başkanının, ne CHP’li belediye başkanının veya nede bağımsız belediye başkanının göreve gelmesiyle ilgili değil. Bizler zaten mecliste gerekli alt yapı çalışmalarını oluşturduk. 31 Mart’ta seçilen belediye başkanı kim olursa olsun, gerekli girişimlerle doğalgaz Çivril’e gelmiş olacak.

Yani DOĞALGAZ ÇİVRİL’E GELİYOR  Seçilecek belediye başkanına değil. Doğalgaz Çivril Halkına verilmiş  olan bir sözdür. AKP’li belediye başkan adayına verilen söz değildir. Kimse bundan nemalanmaya çalışmasın.

Seçmenlerimiz, ayaklarına gelen siyasileri ve projelerini çok güzel değerlendirdiğini, kendine hizmeti kimin getireceğini, kiminle yola çıkacağını çok iyi biliyor. Değerlendirmelerini buna göre yapacağına da inanıyorum…

 

 

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak