ÇİVRİL’Lİ AVUKATLAR, GÜNLERİNDE BİR ARADAYDI

06 Nisan 2019 Cumartesi, 06:35

 

5 Nisan Avukatlar günü.

Cumhuriyetimizin İlanından sonra ilk kez en geniş katılımıyla 3 Ocak 1934 de İzmir’de yapılan “Türkiye Avukatlar Birliği” Toplantısında, bugünü Avukatlar Günü olarak nitelendirilmiştir.

Türkiye avukatlar günü,  Cumhuriyetimizin İlanından sonra ilk kez en geniş katılımla 3 Ocak 1934 de İzmir’de toplanan “Türkiye Avukatlar Birliği” toplantısında kabul edilmiştir.

5 Nisan 1958 tarihinde iki günlük çalışma sonunda Barolar Birliğinin kuruluş çalışmalarını görüşmüşleri tamamlanmıştır. 5 Nisanın Avukatlar Günü olarak kutlanması Türkiye Barolar Birliği‘nin gerçekleşmesi yolunda bir karar alınmasına neden olmuştur.

Bir başka deyişle Türkiye Barolar Birliği o karardan sonra yapılan mücadelelerle  gerçekleşti ve o toplantıda kutlanmasına karar verildi.

Çivril’deki avukatlar, Denizli Baro temsilcisi Avukat Osman AYDEMİR’in girişimi ile günlerini bir yemekte buluşarak kutladılar.

Davetkar’da gerçekleşen Avukatlar günündeki yemeğe, çiçeği burnundaki aynı zamanda avukat olan Çivril Belediye Başkanı Niyazi VURAL’da katılmıştır.

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak