Son Dakika
14 Ocak 2020 Salı

MİLLET İTTİFAKINDA ÇATLAK

10 Nisan 2019 Çarşamba, 05:31

 

31 Mart yerel seçimlerinde meclise giren Millet ittifakı meclisinde ilk meclis toplantısında ilk çatlak ortaya çıktı.

2019-2019 yılları arasında Çivril Belediye Meclisi üyesi olan ve aynı zamanda CHP grup Başkan vekili olan İ.Tunay YAZICI, ilk meclis toplantısında yetki kargaşasına neden oldu.

10 kişilik Millet ittifakının  grup başkan vekili Adem GÜLLÜ olmasına ve grubu adına  Sayın GÜLLÜ’nün konuşma yetkisi olmasına rağmen, Millet ittifakının CHP’li meclis üyesi İ.Tunay YAZICI, meclisteki konuşmasını “MİLLET İTTİFAKI ADINA teşekkür ederim” diyerek bitirdi.

İ.Tunay YAZICI’nın, Millet ittifakının grup başkan vekilinin Adem GÜLLÜ olmasına rağmen konuşmasını MİLLET İTTİFAKI ADINA diyerek bitirmesi, parti içinde de rahatsızlığa neden oldu.

Böylece yeni meclisin ilk toplantısının çatlağı, Cumhur ve Millet ittifakı arasında olmayıp, Millet ittifakında yetki karmaşası olarak ortaya çıkması, dönemin kayda geçen ilk sıkıntısı oldu.

Yetki krizi olarak ta adlandırılabilecek olan bu konuşması ve sanki meclis grup başkan vekiliymişçesine yaptığı diğer konuşmalarıyla ilgili  İ.Tunay YAZICI’nın partisi tarafından uyarılıp uyarılmayacağı merakla bekleniyor…

Ayrıca İ.Tunay YAZICI’nın meclisin ilk toplantısında grup başkan vekiliymiş gibi davranması, grup başkan vekili olan Sayın Adem GÜLLÜ’yü de hoşnut etmediği bize gelen bilgiler arasında…

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak