Son Dakika
27 Mart 2020 Cuma

POLİS TEŞKİLATININ  YILDÖNÜMÜ

10 Nisan 2019 Çarşamba, 09:11

 

     Türk Polis Teşkilatının 174. Yıl dönümü kutlamaları gerçekleştirildi.

     10 Nisan 2019 Çarşamba günü saat 9:30’da  başlayan etkinlik, Cumhuriyet meydanında gerçekleştirildi.

     Atatürk anıtı yanındaki etkinliğe, ilçe emniyet Müdür Ferhat KÜÇÜKYALIM ev sahibi olarak katılırken, Çivril Belediye Başkanı Niyazi VURAL, CHP, İP ilçe başkanları Uğur BAYRAM ve Celal TORT, ADD Çivril Şube Başkanı İsmail KAPLAN, bazı oda başkanları, daire müdürleri, siyasiler ile vatandaşlar katıldı.

ATATÜRK anıtına ilçe emniyet müdürü Sayın  Ferhat KÜÇÜKYALIM çelenk sundu. Daha sonra saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından, emniyet müdürü Ferhat KÜÇÜKYALIM bir konuşma yaptı.

    Ferhat KÜÇÜKYALIM yaptığı konuşmada şunları söyledi:

       “10 Nisan 1874’te; 174 yıl önce kurulan emniyet teşkilatı, o günden bu güne iç güvenlik ve asayişi teminin yanı sıra, yürürlükteki kanunların uygulanmasını sağlamak için çalışmaktadır.

     Bugün Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş yıl dönümünü kutlarken, ulaştığımız haklı gururu yaşıyoruz.

     Milli Mücadele yıllarında üzerine düşen görevi başarıyla yapan Türk Polisi, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşundan sonra da görevine aynı azimle devam etmiştir. Devletin ve Milletin bölünmez bütünlüğünü kendisine amaç edinerek, vatandaşın can, mal ve namusunu korumuştur.

    Türk Polisi görev yaparken, karşısına çıkan güçlükleri, hiçbir çıkar gözetmeden aşmış, canı pahasına görev yapmaktan çekinmemiştir.

     Anayasa ve yasalardan aldığı yetkilerini, ATATÜRK ilke ve inkılaplarına, insan haklarına ve hukuka saygılı olarak kullanmış, insan odaklı hizmet anlayışını benimsemiştir.

    Bizlerde büyük Türk Polis ailesinin fertleri olarak kuruluşumuzun 174. Yıl dönümünde hatıralarını ebediyen gönlümüzde taşıyacağımız şehit ve gazilerimizi, ebediyete intikal etmiş meslek mensuplarımızı şükran ve minnetle anıyoruz.

    Halen mesleklerinde fedakarca çalışan ve emekli olmuş mensuplarımızın günlerini kutluyorum”

     İlçe Emniyet Müdürü Sayın Ferhat KÜÇÜKYALIM’ın konuşmasından sonra saat 10:00’da şehitler mezarları ziyaret edildi.

    Daha sonra da Yeni Camiinde okunan mevlitle birlikte Çivril Belediyesi önünde lokma dağıtıldı…

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak