Son Dakika
31 Mayıs 2020 Pazar

  ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI 99 YAŞINDA

23 Nisan 2019 Salı, 12:00

 

Ulusal egemenlik ve çocuk bayramının 99. Yıl dönümü İlçemizde kutlandı.

Kutlama, 23 Nisan 2019 Salı günü saat 09:45’te ATATÜRK anıtına çelenk sunumuyla başladı. Bunu saygı duruşu ve istiklal marşı izledi.

Bayram kutlamasına, Çivril Kaymakamı Armağan ÖNAL, Belediye Başkanı Niyazi VURAL, İlçe Jandarma Bölük Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, AKP, CHP, MHP, İYİ PARTİ, VATAN PARTİSİ, SAADET PARTİSİ  ilçe başkanları, ADD, Ziraat Odası Başkanı, Esnaf Odası, Şoförler Odası  Başkanları, Gaziler Derneği başkan ve üyeleri, Belediye Meclis üyelerinin bazıları, daire müdürleri, öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı.

Tören bitiminin ardından saat 10:00’da bayram kutlaması başladı.

Kutlama programında konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÖZCAN kısaca şunları söyledi:

“ 23 Nisan 1920’nin, Büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün çocuklara armağan edişinin 99. Yılını kutluyoruz. 23 Nisan 1920, Cumhuriyet yolunda atılmış en büyük adımdır.

ATATÜRK, medeni dünyanın kabul ettiği bir demokratik yaşama kavuştuğumuz TBMM’nin açılış tarihini, çocuklara bayram olarak armağan etmiştir. 23 Nisan, Dünyadaki ilk çocuk bayramı olma özelliğini taşımaktadır.

Cumhuriyetimizin en önemli kuruluş felsefesi olan EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR sözünün önemini çok iyi kavramış b ir Millet olarak gelecek nesillerimize daha modern bir Türkiye bırakacağımızdan hiç şüphem yoktur. Tüm Ulusumuzun ve çocuklarımızın bayramını en içten duygularımla kutluyor, bu vesile ile, bu günleri bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve tüm şehitlerimizin aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum.”

Daha sonra öğrenciler şiirler okudu ve okulların folklor gösterileri izleyenlerin beğenisine sunuldu.

BAŞKAN KOLTUĞUNDA ÖĞRENCİ

Alandaki kutlama bitince, bir grup öğrenci Belediye Başkanı Niyazi VURAL’ı ziyaret etti. Ziyaret esnasında küçük bir kızımız bir süreliğine başkan koltuğuna oturdu.

Başkan Niyazi VURAL, öğrencilere şunları söyledi:

23 Nisan Egemenlik ve çocuk bayramınız kutlu olsun. ATATÜRK, dünyadaki ilk çocuk bayramını sizlere hediye etmiş. Bizler sizin yaşlarınızda bu bayramı defalarca kutladık. Sizlerde bugün mutlu gününüzdesiniz. Yağmur kızımız belediye başkanı oldu. Çocuklar mutlu olursa herkes mutlu olur. Esas olan çocukların yaşadığı mutlu ortamı oluşturmak.  Belediyemizi ziyaretinizden mutlu olduk Hoş geldiniz”

Başkan VURAL’ın bu konuşmasının ardından çocuklar belediye başkanı ve meclis üyeleri olup meclis çalışmasını temsili de olsa gerçekleştirdiler.

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak