Son Dakika
18 Kasım 2019 Pazartesi

ÖĞRENME ŞENLİKLERİ VE YIL SONU SERGİ SERGİSİ ETKİNLİĞİ YAPILDI

30 Nisan 2019 Salı, 09:25

 

Çivril İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün 2018-2019 öğretim yılı öğrenme şenlikleri ile Halk Eğitim Müdürlüğünün YIL SONU SERGİ etkinliği düzenlendi.

Etkinlik, 30 Nisan 2019 Salı günü saat 11:00’da Sebze Pazarında gerçekleştirildi.

Yıl sonu etkinliğine, başta Çivril Belediye Başkanı Niyazi VURAL ve eşi  olmak üzere Çivril Ziraat Odası Başkan Mehmet ÖZKUL, Çivril Esnaf Odası Başkanı Ertuğrul MUTLU, daire müdürler ve öğrenci velileri katıldılar.

Etkinlik, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı, folklor gösterisiyle devam etti. Daha  sona  Çivril Belediye Başkanı Niyazi VURAL bir konuşma yaptı. VURAL yaptığı konuşmada

“Sevgili konuklar, sevgili öğrenciler, hamfendiler, beyefendiler. Etkinliğimize hepiniz hoş geldiniz.

Bu güzel halk oyunlarından dolayı ekibimize çok teşekkür ediyorum. Bu gösteriyi seyrederken, tarihin derinliklerine daldık gittik. Çivril’imiz, çok köklü medeniyete sahip bir şehir. Bizim geçmişimizde Miryakephalon savaşımız var. Başkomutanlık Meydan Muharebesi var. Bu topraklarda kurtuluş savaşı cereyan etti. Bizim geçmişimiz, bu kültürümüz, sizlerin sayesinde gelecek nesillere aktarılacak.

Öğrenmenin yaşı yoktur. 7’den 77’e kadar; doğumdan ölüme kadar öğrenmeye devam edeceğiz. Geçmişimizi, kültürümüzü, geleceğimizi öğreneceğiz.

Çok güzel ürünler sergilemişsiniz. Geçmişimizi yansıtan el ürünlerimiz var. El sanatlarımız var. Bundan dolayı sizleri tebrik ediyorum. İnşallah ürettiğiniz bu ürünleri ekonomimize katkı sağlayacak şekilde  satışını gerçekleştirmeniz için, Bizlerde Belediye olarak üzerimize düşeni yapacağız. Öğreneceğiz, öğreteceğiz. Bu öğrendiğimiz ve öğrettiklerimiz sayesinde üreterek toplumumuza, Çivril’imize faydalı işler yapacağız.

Bu vesileyle, bu etkinliği tertip eden tüm eğitimci öğretmen arkadaşlarıma, Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki müdürlerimize, personelimize, Milli Eğitim Müdürümüze ve personeline; tüm öğretmenlerimize, tüm öğrencilerimize,

kursiyerlerimize teşekkür ediyorum. İnşallah etkinliğimiz hayırlara, güzelliklere vesile olur. Hayırlı uğurlu olsun…”

Başkan VURAL’ın konuşmasının ardından serginin açış kurdelası kesildi. Geleneksel kıyafetli bir öğrenci de Başkan VURAL’a çiçek takdim etti. Daha sonra hep birlikte stantlar dolaşıldı. Öğrenci, öğretmen; kursiyer ve kurs hocalarından bilgiler alındı. Böylece bir sergi etkinliğinde sona erdi.

 

 

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak