Son Dakika
27 Mayıs 2020 Çarşamba

Niyazi VURAL: BELEDİYE HİZMET YERİDİR. KAR ETMEK DURUMUNDA DEĞİL

06 Mayıs 2019 Pazartesi, 14:04

 

Çivril Belediye Meclisi Mayıs Ayı toplantısı yapıldı.

Yapılan toplantıda, 2019-2024 yılları arasında da meclis toplantılarının her ayın ilk HAFTASI Pazartesi günü saat 14:00’da yapılmasına OY BİRLİĞİNCE karar verildi.

Çivril Vergi Dairesince oluşturulacak olan takdir komisyonunda görev alacak iki üye belirlendi. Çivril Belediye Meclisi, takdir komisyonuna Ekrem ÇULHA ve Alaettin YALÇIN seçilirken, yedek üyeliklerine ise Ahmet ŞAHAN ile Şemsettin KIVRAK seçildiler.

RENKLER “YEŞİL BEYAZ” OLSUN

Şehir stadyumunun statüsü görüşülürken, Millet İttifakı meclis üyelerinden Turgay ARSLAN,  yeni yapılan stadyumdaki renklerin Çivril sporu temsil etmediğini belirtip, rengin yeşil beyaza dönüştürülmesi önerisini sundu. Öneri, stadyum çalışmalarında peyderpey yaşama geçirilebileceği şeklinde kabul gördü.

BELEDİYE İŞLETMELERİNDE KAR EDECEĞİZ DİYE BİR KURAL YOK

Belediye Meclisi, sadece sütlaç sulamasının elinde olduğu sulamayı, mevzuat gereği DSİ’ye devir konusunda karar aldı ve sütlaç sulamasının DSİ’ye devri kararı alındı.

Başkan VURAL, sulama konusunda şunları söyledi.

“Irgıllı sütlaç sulama birliği kendisini yürütemez hale gelince, sütlaç sulaması Belediyemiz tarafından yapılmıştı. Geçen yıl yaptığımız sulama hizmetlerinden dolayı  280.572 lira zarar etmişiz. Bu arada kendi araçlarımızın çalışmasını hesaba katmadık. Bu senede vatandaşlarımızın mağdur olmaması için sulamaya devam etmek istedik. Ama yasal düzenleme ile elimizdeki birliğin de DSİ çatısı altında toplanması gerekiyordu. Şu anda onu gerçekleştirmek istiyoruz. Belediye hizmetlerinde “KAR EDECEĞİZ” DİYE BİR KURAL YOK. Çünkü belediyemiz kamu hizmeti yapmaktadır. Belediye faaliyetlerinde KAR-ZARAR amacı gütmez”

Dedikten sonra oylamaya geçildi ve sütlaç sulaması DSİ’ye devri kabul edildi.

DOĞALGAZ İÇİN HERŞEYİ YAPACAĞIZ

Günden maddelerinden birisi de doğal gaz idi. Doğal gaz dağıtım şirketinin talebi olan yolların bozulması sonucu oluşacak olan üst yapı çalışmalarından ENERYA ŞİRKETİ sorumlu olmayacak, onları Çivril Belediyesi üzerine alacaktır. Bu konuda ilgili komisyonların acele konuyu incelemelerini istiyoruz dediler..

Böylece Mayıs Ayı meclis toplantısının 1. Oturumu sona erdi.

Meclisin ikinci oturumu ise 10 Mayıs 2019 Cuma günü saat 14:00’da yapılacaktır…

 

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak