Son Dakika
04 Temmuz 2020 Cumartesi

FATURALARDA OYNAMA YAPILMIŞ !

14 Mayıs 2019 Salı, 13:08

 

Çivril Belediye Başkanı Niyazi VURAL, “Milletvekillerinin Ankara’da yediği yemeğin faturası Çivril Belediyesi’ne kesilip ödettirildi” iddialarıyla ilgili Denizli Gazeteciler Cemiyetinde basın açıklaması yaptı.

Söz konusu yemeği milletvekillerinin değil Ankara’ya giden belediye personelinin yediğini ve faturayı da yine personelin kendisinin yazdığını iddia etti.

 

Başkan VURAL, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nden düzenlediği basın toplantısında, geçtiğimiz günlerde gündeme gelen “YEMEK FATURASI” iddiaları hakkında açıklamalarda bulundu.

“Faturaların gerçek ama  o yemekleri Milletvekilleri değil, Çivril Belediye personeli yedi.” Diyen Başkan VURAL,  “Fatura üzerinde oynama yapıldığı anlaşılmıştır. Çünkü kesilen fatura nüshasının dip koçanı, Belediyemizdeki nüshası gibi değil. Aynı fatura örneklerini karşılaştırdığımızda  ise iddia edildiği gibi dip koçanda AK Partili Milletvekillerinin isimlerinin yazılı olmadığını öğrenmiş bulunmaktayız.

FATURALARDA OYNAMA YAPILMIŞ

Çivril Belediye Başkanı VURAL, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Faturaların dip koçanının açıklama kısmında her hangi bir yazı yok. Bu faturadaki yemeğin Çivril Belediye personeli tarafından yenildiği, aynı zamanda harcama yetkilisi arkadaş da milletvekillerinin böyle bir yemek yemediklerini, bu faturadaki yazıların kendisi tarafından yazıldığını beyan etti.

İNCELEME BAŞLATTIK

Biz bu konuda bir inceleme başlattık. Sonuçlarını önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacağız. Harcama yetkilisi memur arkadaş bunu neden yaptığının nedenlerini açıklayacağız. Bütün milletvekillerimiz ile görüştük. Onlarda kendilerine yemek ikramı yapılmadığını söylediler. Önceki dönem Belediye Başkanı Gürcan GÜVEN’de bir açıklama yaparak böyle bir yemek düzenlenmediğini ve faturaların sehven düzenlendiğini belirtmişti.”

 

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak