Son Dakika
27 Mayıs 2020 Çarşamba

ÇİVRİL BELEDİYESİNDE T.C’YE RET

15 Mayıs 2019 Çarşamba, 10:53

BELEDİYE MECLİSİNDE T.C. KABUL EDİLMEDİ

T.C. ibaresi meclis gündeminde idi.

Çivril Belediyesi Mayıs Ayı meclis toplantısının 2. Oturumunda Çivril Belediyesi tabelasına Türkiye Cumhuriyeti ibaresinin kısaltılmışı olan T.C ibaresinin konma talebi kabul görmedi.

10 Mayıs 2019 tarihinde toplanan Çivril Belediye Meclisinin 2. Oturumunda, bir önerge verildi.

Önerge, Çivril Belediyesi tabelasının önüne T.C ibarelerinin ilave edilmesi talebini içeriyordu.

Önergeyi  Millet  ittifakına mensup Adem GÜLLÜ, Elvan ÇAKMAKÇI, Turgay ARSLAN, Fatma AKKOYUN, Semih DERE, Tunay YAZICI, Nuri ÖZEN ve İYİ PARTİ üyesi Koray EREN verdiler.

Önergeyi içeren dilekçede aynen şunlar söylendi:

“Çivril Belediye binamızda asılı olan Çivril Belediyesi yazısının bulunduğu tabelada yer almamış olan Türkiye Cumhuriyeti ibaresinin yazılmasını belediye meclis üyeleri olarak talep ediyoruz.”

“Bu önerge karşısında Çivril Belediye Başkanı Niyazi VURAL Bu tabelayla ilgili İçişleri Bakanlığının kurumsal kimlikle ilgili mevzuat yönetmeliği vardır. Meclis gündemine alınacak bir konu değildir.

Bu nedenle bu dilekçenin meclis gündemine alınmasını oylarınıza sunuyorum.

” Dedikten sonra yapılan oylamada o günkü mecliste bulunan Millet ittifakına bağlı 8 meclis üyesi ile birlikte Cumhur ittifakının MHP kanadından Lütfü KARAMAN’da KABUL ( T.C. ibaresinin tabelaya yazılması yönünde) oy kullanırken, Cumhur ittifakına bağlı meclis üyeleri 13 oyla öneriye (T.C ibaresinin tabelaya yazılmasını kabul etmeme yönünde) meclis gündemine alınmasına karşı çıktılar.

Böylece Cumhur ittifakının MHP’li üç üyesinden ikisi (Ekrem ÇULHA ve  Kerim DORUK) T.C ibaresinin Çivril belediyesi tabelasına alınmasına karşı çıkarken, üçüncü üye olan Lütfü KARAMAN ise tabelaya T.C ibaresinin konmasını istemiş oldu….

 

 

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak