Son Dakika
27 Mayıs 2020 Çarşamba

BÜYÜK MENDERES YOK OLMASIN

30 Mayıs 2019 Perşembe, 13:42

 

 

Büyük Menderes İnisiyatifi “BÜYÜK MENDERES YOK OLMASIN” konulu fotoğraf sergisini  Çivril’de açtı.

“Yok olan bizim dünyamız, bizim yaşamımız ve bizim ve çocuklarımızın geleceği!” diyerek tüm yöre halkını Büyük Menderes Nehri’ne sahip çıkmaya davet eden İnisiyatifin “BÜYÜK MENDERES YOK OLMASIN!” temalı fotoğraf sergisi

Çivril’de.
Yok olan bizim dünyamız, bizim yaşamımız ve bizim ve çocuklarımızın geleceği!” diyerek tüm yöre halkını Büyük Menderes Nehri’ne sahip çıkmaya davet eden İnisiyatifin “BÜYÜK MENDERES YOK OLMASIN!” konulu fotoğraf sergisi 26 Nisan-2 Mayıs tarihleri arasında Turan Bahadır Sanat Galerisi ve Müzesi’nde Denizli halkı ile buluşturmuştu. Aynı sergiyi farklı ilçelerde de taşıyan Menderes İnisiyatifi bu kez de AKİDAK Başkanı Erkan Atila girişimleri Menderes Fotoğraflarını Çivrillilerle buluşturdu.
21 Mayıs 2019 Salı günü Çivril Belediye binasında başlayan sergi Çarşamba günü Üniversite, Perşembe günü Cumhuriyet Meydanı ve Cuma günü Çivril Devlet Hastanesi olmak üzere farklı alanlarda 24 Mayıs Cuma gününe kadar Çivril’de kalacak.

Belediye binasının 2. katında açılan sergiyi gezen Çivril Belediye Başkanı Av. Niyazi VURAL; “Menderes hepimizin. Ülkemizin en büyük akarsularından bir tanesi. Bunu korumak gözetmek, sağlıklı bir şekilde akışını sağlamak sadece Çivril’in değil bu Menderesle bağlantısı olan bütün yerleşim yerlerinin, bütün coğrafyanın, bütün ülkenin sorunu olan bir durum. Biz de bu sergide bunu gördük. Buradaki farkındalığı vatandaşlarımıza göstermek istedik.
Çivril olarak üzerimize düşen ne ise, Menderesin korunması, Menderesin kaynağı Işıklı Akgöz Pınarlarımızın, Dinar’daki suyumuzun, Işıklı Gölümüzün korunması için elimizden gelen ne varsa yapacağız. Bu da koruyup gözetmek için ilgili kurum ve kuruluşlarla sürekli irtibat halinde olacağız.
Sergiyi, böyle bir farkındalık oluşturma açısından çok değerli, önemli bulduk ve bunu duyurduk. Çivrilli hemşerilerimizin de sergiyi gelip görmelerini istedik.” dedi.
Denizli Büyükşehir Belediyesine ait Işıklı Akgöz’de yapılacak turizme yönelik projenin hazır olduğunu projeye başlamak için imar çalışmalarının beklendiğini ifade eden Başkan VURAL, Çivril Belediyesi olarak da Işıklı Gölü çevresinde gerekli izinleri alarak ileri ki dönemlerde turizme yönelik projeleri hayata geçireceklerini kaydetti…

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak