Son Dakika
30 Mayıs 2020 Cumartesi

MİLLETVEKİLLERİNİN YEMEK PARASI ÖDENDİ Mİ?

08 Haziran 2019 Cumartesi, 07:08
MİLLETVEKİLLERİNİN YEMEK PARASI ÖDENDİ Mİ?

 

 

Çivril Belediyesinin Mayıs Ayı meclis toplantısında gündeme gelen Milletvekillerinin yemek paraları tartışması Ülke geneline taşındı.

Meclis toplantısında, önceki belediye başkanı Gürcan GÜVEN’in, milletvekillerine yedirdikleri yemeklerin faturalarını Çivril Belediyesine ödettiği iddiası vardı. Bu iddiayı CHP Denizli Milletvekili Teoman SANCAR yaptığı basın toplantısında gündeme getirdi.

 

CHP Denizli Milletvekili Teoman SANCAR, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısında konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. SANCAR, AKP’li Çivril Belediye başkanı Gürcan GÜVEN’in,  kendi vekilleri için ödediği yemek faturalarını Çivril Belediyesine ödettiğini iddia etti.

SANCAR yaptığı basın toplantısında şunları söyledi:

“Bakın elimde gördüğünüz iki adet fatura Çivrilli hemşerilerimizin vergileriyle milletvekillerine yemek yedirildiğinin belgesi. Hem de Ankara’da. Görev yeri Ankara olan vekillere Çivril Belediyesi Ankara’da yemek yediriyor! 25 Temmuz 2018  tarihli  900 TL’lik ve yine Ankara’da başka bir lokantadan kesilmiş 18 Ağustos 2018 tarihli 215 TL’lik yemek faturalarının açıklaması ise şu şekilde: “AKP milletvekilleri akşam yemeği, AKP’li milletvekili öğle yemeği.

AYIPTIR. GÜNAHTIR. Bana uğrasaydılar ben onlara yemek ısmarlardım”

MİLLET VEKİLLERİNE YEMEK YEDİRMEDİM

Çivril önceki dönem Belediye başkanı Gürcan GÜVEN ise 07 Mayıs 2019 tarihinde sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yaptı.

GÜVEN yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Değerli hemşehrilerim;

Basında haberleri yapılan faturalar konusundan bugün bilgim olmuştur.

Ankara ziyaretlerimiz sırasında Milletvekillerimizle kesinlikle dışarıda yemek yenmemiştir. Milletvekillerimiz her defasında misafirperverliklerini göstermişlerdir. Faturaların Vekillerimizle hiç bir ilgisi yoktur.

Personelimizin sehven kestirdiği bu faturalar hakkında gerekli işlemlerin birebir takipçisi olacağım.

Kesinlikle böyle bir yemek vekillerimizle yenmemiş her zaman vekillerimiz bizleri ağırlamıştır.”

O zaman akla gelen soru şu:

Bu faturalar neyin nesidir? Bu yemekleri kim veya kimler yemiştir?

 

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak