Son Dakika
15 Kasım 2019 Cuma

BİSİKLET FESTİVALİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

17 Haziran 2019 Pazartesi, 12:31

 

Bisiklet festivalinin üçüncüsü geçtiğimiz hafta gerçekleştirildi.

Çivril Belediyesi ile Çivril Akdağ İzcilik ve Doğa Kulübü’nün (AKİDAK) birlikte organize ettiği Çivril 3. Bisiklet Festivali 300 bisikletçinin katılımı ile gertçekleştirildi.

Üçüncüsü gerçekleştirilen bisiklet festivali 14-15 ve 16 Haziran 2019 tarihleri arasında; yani üç gün devam etti.

14 Haziran 2019 Cuma günü saat 17:00’da Çivril Belediye binası önünde toplanan kalabalık, başlarında belediye başkanı Niyazi VURAL ve AKİDAK başkanı Erkan ATİLA  olduğu halde Atatürk anıtına kadar geldiler.

Burada yapılan saygı duruşu ve istiklal marşının ardından, Belediye başkanı Niyazi VURAL Atatürk ANITINA ÇELENK SUNDU. Daha sonra AKİDAK Başkanı ve Belediye Başkanı kısa birer konuşma yaptılar.

İlk konuşmayı AKİDAK başkanı  ERKAN ATİLA yaptı.

“Değerli  bisiklet severler hepiniz hoş geldiniz.

Güzel ilçemiz Çivril, Türkiye’de kişi başına düşen bisiklet oranında Ülke üçüncüsüdür. Çivril, yüzlerce meyvelerin yetiştiği müthiş bir ova. Bu güzel ovada her geçen gün, bisiklet sever dostlarımızın katkılarıyla daha güzel etkinlikler düzenleyeceğimize inanıyoruz. Bu etkinlik için Çivril’e gelen dostlarımıza teşekkür ediyorum.”

Daha sonra Çivril Belediye Başkanı NİYAZİ VURAL bir konuşma yaptı.

“Değerli konuklarımız. Festivalimize hoş geldiniz. Bisiklet festivalimizin üçüncüsünü gerçekleştirmekteyiz. İnşallah bu festivalimizi de gelenekselleştiririz. Bisikletin önemini biliyoruz. 88 yaşındaki teyzemiz yıllardan beri bisiklete binmektedir. Son derece sağlıklı olan teyzemiz, sağlığını bisiklete borçlu olduğunu söylüyor. Bisiklet sağlıktır, ekonomidir. Bir sevdadır bisiklet.

Çivril bisikleti gerçekten sever. Türkiye’de bisiklet kullanımında üçüncü sıradayız. İsteriz ki, gelecek yıl ikinci, daha sonra da birinci sırada olalım. Çünkü bisikletin yararlarını Çivril’liler iyi biliyor.

Bu etkinlik için ilçe dışından yaklaşık 150 bisiklet sever geldi. Yarın  bu sayılar 200,250 ve 500’ü bulmalı. BU gelenlerde Çivril’imizi gezip, Çivril’in güzelliklerini gittikleri yerlerde anlatacaklar.

Bizler Çivril’imizi ve Çivril esnafını düşündüğümüz için böyle bir etkinliğin altına imzamızı atıyoruz. Hedefimiz bu etkinliğe katılımın her geçen yıl artmasını sağlamaktır.”

 

Tören alanındaki etkinliğin ardından şehir içinde bisiklet turu yapan  sporcular geceyi Ahmetçi Mesirelik Alanı’nda geçirdiler.

15 Haziran 2019 Cumartesi günü “İki Teker Herkese Yeter” etkinlikleri kapsamında Işıklı, Akdağ ve Kocayayla parkuru olmak üzere 77 kilometrelik mesafeyi kat etti.

Günün yorgunluğunu ise İkinci gün akşamı düzenlenen eğlence ve konser ile gidermeye çalıştılar. Festivalin son gününde pedal çeviren sporcular Işıklı Gölü etrafında turlarını tamamladılar…

 

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak