Son Dakika
18 Kasım 2019 Pazartesi

YAZ SPOR OKULU AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

02 Temmuz 2019 Salı, 11:58

 

Okullar kapandıktan sonra Çivril Belediyesinin gelenekselleşen yaz spor okullarının açılışı gerçekleşti.

01 Temmuz 2019 Pazartesi günü saat 18:00’da gerçekleşen açılışa Denizli İl Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü Ahmet İBANOĞLU, Çivril Belediye Başkanı Niyazi VURAL, Çivril İlçe Gençlik hizmetleri Spor Müdürü Erkan DÜNDAR, Yeşil Çivril Spor Kulübü Başkanı Mesut KAYĞISIZ, KYK İlçe müdürü, Halk Eğitim Müdürü  RAMAZAN EROĞLU,  kursiyer öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

Şehir stadyumunda yapılan açılış töreni, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Açılışta ilk konuşmayı Çivril Gençlik Spor Müdürü Erkan DÜNDAR yaptı.

“Geleceğimizin teminatı sevgili gençler. Bugün burada yaz spor okullarına katılanlardaki heyecanı görmek, beni son derece mutlu etmiştir. Bizler bu çocukların tamamına sahip çıkıyoruz. Bunlar bizim çocuklarımız diyoruz. Bunların arkasında durmaya  da devam edeceğiz. Çocuklarımızı sağlıklı, Ahlaklı ve nitelikli yetişebilmesi için elbirliği ile  elimizden gelen ne yapılması gerekiyorsa yapacağız. Herkesi spor yapmaya davet ediyoruz. Çocuklarını spora teşvik eden velilerimizi bir kez daha kutluyor ve onlara teşekkür ediyorum.

Sevgili gençler. Yaşamınızdaki iki aylık aktiviteyi bugün başlatıyorsunuz. Bu kararı verdiğiniz için sizleri tebrik ediyorum. Kendinize güzel bir iyilik yaptınız. Yaz spor okullarının, İlçemize ve çocuklarımıza hayırlı olmasını diler, başarılar diliyorum”

AHMET İBANOĞLU

Çivril Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erkan DÜNDAR’ın konuşmasının ardından Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İBANOĞLU konuşmasını yaptı. İBANOĞLU yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Kıymetli Çivril’li hemşerilerim ve sevgili çocuklar. Böyle bir açılışta sizlerle birlikte olmaktan mutluyum. Yeşil Çivril Belediye Spora alkış. Kulüp başkanımıza alkış. Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum sizlere verdiği desteklerden dolayı.

Sevgili gençler. Bizlere göre çok şanslısınız. Sporunuzu Belediye Başkanınız destekliyor. Anneniz Babanız destekliyor. Bizlerin zamanında anne ve babamızdan saklı yapardık sporumuzu. Derslerimizi çalışmayız diye bizlere sporu yasaklarlardı. Sizler hem sporunuzu yapacaksınız, hemde derslerinizi çalışacaksınız. Sizlerin spor yaptığı bu tesislerin sizlere kazandırılması olduğu gibi, aynı tesislerin devam ettirilmesi de önemli.

Önceki dönemde hizmetlerini esirgemeyen Belediye Başkanı Sayın Gürcan GÜVEN’e teşekkür ediyorum. Sayın Niyazi VURAL başkanımızda bu çıtayı daha yükseklere taşıyacak ve bizlerde her zaman onunla onur duyacağız. Başarılar diliyorum, hayırlı olsuyn”.

NİYAZİ VURAL

Söz sırası Çivril Belediye Başkanı Niyazi VURAL’a geldi.

Sayın VURAL şunları söyledi:

“Çok kıymetli hazırun, öğrenciler ve veliler. Yaz okulları açılış programına hoş geldiniz. Sevgili gençler. Gençlik Spor İl Müdürümüzü dinlediniz. Akdağ-Yuvaköy’den, Türkiye 1. Ligdeki maçları yöneten bie hakemdi Sayın Müdürümüz. Yani Çivril’li. Sizlerde geleceğin futbolcuları, basketbolcuları, voleybolcuları, tenisçisi olacaksınız. Göreve geldiğimiz günden itibaren bir isteğimizi dile getiriyoruz. İnternete girip ÇİVRİL yazdığımızda, Bilek güreşindeki şampiyonumuzun görülmesini istiyoruz.

Sizlerin içersinde de sporun her dalında Türkiye 1.liğini elde edecek cevherlerin olduğunu biliyoruz. Yaz spor okulu diyoruz ama, güzel sanatların dallarında da eğitimler alacaksınız. Bizler belediye olarak gençlerimizin önünü açmak için elimizden geleni yapacağız.

Çivril’imiz, Liselere geçiş sınavlarında iki tane Türkiye 1.si çıkardı. Birçok spor dalsında da birincilerimiz var. Bizler, belediye olarak bu şampiyonların sayılarının fazlalaşması için üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız” Diyen Başkan VURAL, anne ve babalara da hitaben; “siz anne ve babalar da zaten üzerinize düşenleri fazlasıyla yerine getiriyorsunuz. Çocuklarımız spor okullarında eğlensinler.” Dedi ve öğrencilere de dönerek; “kitap okuyacağız. Bu konuda sizlere inanıyorum.

Hem spor yapacağız, hem kitap okuyacağız ve hemde müzikle uğraşıp böylece tatili doya doya yaşamış olacağız. Hepinize iyi eğlenceler diliyorum.” Diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmaların ardından başta belediye başkanı Niyazi VURAL olmak üzere törende bulunan protokol, çocuklarla çim sahada top oynadılar…

İlçe stadında düzenlenen törenle başlayan yaz spor okullarında futbol, voleybol, basketbol, tenis, okçuluk, güreş ve bilek güreşi olmak üzere 8 branşta eğitim verilecek olup, bu kurslara  katılacak olan kursiyerlerin sayısının 320 olduğu öğrenildi.

Törende Türk Bayrağının olmaması dikkatlerden kaçmadı ve bazı veliler, töreni sunan öğretmene bu eksikliği de belirttiler…

Aajans Matbaacılık Ve Vasım İşleri Tasarım ve Programlama: Soner Solak